Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.02.2009, 20:50:56
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea nede mar,Dumnezeu sa o apere de tot raul caci lumea e rea.Ce frumos e sa devii bunic ..
Reply With Quote
  #12  
Vechi 20.02.2009, 21:03:19
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
[COLOR=blue]Astazi pentru mine s-a nascut o stea! Ce poate fi mai frumos in viata - decat s-a te nasti, s-a cresti alaturi de parinti care te iubesc si iti ofera toata dragostea lor, s-a ai copii care s-a iti umple inima de bucurii iar apoi spre toamna vietii sa astepti si nepotei! Prin astea toate cu ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut! Astasi a fost o zi mare - Am devenit BUNICA! fetita mea a nascut o fetita superba! Dragi prieteni, nici nu va puteti imagina prin ce emotii poate trece o mama cand isi stie fata in sala de operatii! Cu credinta in Bunul Dumnezeu sper ca totul sa fie bine.[/COLOR]
Felicitări pentru bebe și tine-l departe de ochii lumii!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.02.2009, 21:28:12
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pentru puiuțul tău
Attached Images
File Type: jpg 95584eph0ulipfq.jpg (82,0 KB, 3 views)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 20.02.2009, 22:43:05
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Bunico!

FETITA SI FLORICICA

Floricica frumusica
Cine-ti dete viata, oare
Si culori stralucitoare?

Spune-mi cine te-a facut
Cine haina ti-a tesut?

- Cel ce-ti dete zile tie
Tot EL imi dadu si mie,
El e Tatal tau si-al meu
Si se cheama DUMNEZEU !

Felicitari pentru ingerasul ce s-a nascut ca dar al lui Dumnezeu, sa fiti fericiti cu totii, de la mic pana la mare. E tare bine sa fii bunicuta ! Crede-ma! Doamne ajuta! cu mult drag, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #15  
Vechi 21.02.2009, 00:31:03
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

[COLOR=Blue]Multumesc mult , dragi prieteni !! MULTUMESC , MULTUMESC , MULTUMESC ! VA SARUT PE TOTI ![/COLOR]
Attached Images
File Type: jpg 1237956.jpg (24,5 KB, 2 views)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 21.02.2009, 08:01:29
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit La Multi Ani ptr prunca!

Sa-ti traiasca nepotica, draga Maria, si sa va aduca multa bucurie si veselie in casa si in suflete!

si un cadou ptr bebe, sper sa-i placa Tweety, preferatul meu

Reply With Quote
  #17  
Vechi 21.02.2009, 10:14:01
MadalinaM MadalinaM is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 75
Implicit

Sa-i dea Domnul sanatate, iubire si fericire!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 21.02.2009, 10:44:17
ioan_si.atat's Avatar
ioan_si.atat ioan_si.atat is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2009
Locație: Bucharest village
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioan_si.atat
Implicit Felicitari!

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
[COLOR=Blue]Astazi pentru mine s-a nascut o stea! Ce poate fi mai frumos in viata - decat s-a te nasti, s-a cresti alaturi de parinti care te iubesc si iti ofera toata dragostea lor, s-a ai copii care s-a iti umple inima de bucurii iar apoi spre toamna vietii sa astepti si nepotei! Prin astea toate cu ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut! Astasi a fost o zi mare - Am devenit BUNICA! fetita mea a nascut o fetita superba! Dragi prieteni, nici nu va puteti imagina prin ce emotii poate trece o mama cand isi stie fata in sala de operatii! Cu credinta in Bunul Dumnezeu sper ca totul sa fie bine.[/COLOR]
Intr-adevar, ce poate fi mai frumos in viata decat sa te nasti sau sa fii martorul nasterii unui prunc, mai ales cand acesta iti este fiu/fiica, frate/sora sau nepotel/nepotica.

Draga nede_mar , Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa ii dea nepoticei tale multa sanatate, multe impliniri in viata, iar celor din familie le doresc sa se bucure din plin de fetita care le incalzeste acum sufletele.

Sa fie intr-un ceas bun!
Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 04.03.2009, 04:38:54
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit poezia

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
FETITA SI FLORICICA

Floricica frumusica
Cine-ti dete viata, oare
Si culori stralucitoare?

Spune-mi cine te-a facut
Cine haina ti-a tesut?

- Cel ce-ti dete zile tie
Tot EL imi dadu si mie,
El e Tatal tau si-al meu
Si se cheama DUMNEZEU !

Felicitari pentru ingerasul ce s-a nascut ca dar al lui Dumnezeu, sa fiti fericiti cu totii, de la mic pana la mare. E tare bine sa fii bunicuta ! Crede-ma! Doamne ajuta! cu mult drag, icamilin
Frumoasa poezie mi-a mers la suflet.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 06.03.2009, 01:03:43
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Multumesc din suflet pentru urarile voaste, nici nu va imaginati ce bucurie mi-ati facut. Cuvintele voastre mi-au incalzit sufletul si le consider magice! Va doresc tot binele din lume!. La fel va doreste si micuta care astazi implineste doua saptamani, si zambeste in vis ingerasilor care o mangaie!
Attached Images
File Type: jpg DSC00467.jpg (87,2 KB, 8 views)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Hristos S-a nascut pentru toti oamenii! laurastifter Alte Religii 24 05.04.2013 14:10:48
Astazi a nascut Loredana (Lore86) Florin-Ionut Stiri, actualitati, anunturi 49 25.12.2012 18:47:24
Sunt legile Sabatului obligatorii pentru crestini in ziua de astazi? morroshan Generalitati 209 11.05.2012 16:17:24
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49