Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.05.2014, 22:01:26
ioansri ioansri is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.05.2014
Mesaje: 5
Implicit Problema despre o fata

Buna ziua . Am fost impreuna cu o fata mai bine de 1 an. Stateam impreuna multe ore pe zii . Dar ne-am certat ne-am despartit si intr-un final suntem despartiti ( suntem in aceeasi facultate aceeasi clasa) . Eu am vrut sa ne impacam doar ca ea a zis ca nu stie ce sa faca ca poate nu o sa imi faca pe plac dar site ca ma iubeste(desii inainte cu vreo 2 sapt. a zis ea ca sa vada daca nu ne m-ai certam si dupa ne impacam , au trecut 2 sapt iara nu a zis nimica dupa care i-am zis sa promita ea daca imi va zice cand stie si sa imi zica si a zis ca da imi promite ,desii stiam ca nu osa zica , a mai trecut 3 sapt si nu am mai puttu si i-am zis din nou si a zis ca stie ca mi-a promis dar ma iubeste dar nu stie ce sa faca ca nu vrea sa ma traga in jos . Si nu stiu cum sa fac ca si daca nu e iubita mea eu nu pot sa nu mai tin lea ea sau sa o uit mai ales la cate am facut impreuna si cat ne-am ajutat reciproc si am fost unul langa altu. Si tot timpul cand ii zic ceva cand ma ingrijesc sa vad daca e bine ce a facut se i-a de mine si imi arunca si imi zice sa termin ca si cum vai ce o stresez cu asa intrebari, nici nu prea ma baga in seama asa , e rece desii ma suna des si imi zice ca cica ma pupa , ori ce ii zic ori ce ii port de grija sa ii arat ca tin lea ea ei nu ii convine si imediat vede ca iam zis ceva cu inteles rau. Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai cert dar nici sa nu o urasc ci sa o iubesc ca pe mine insumi si sa stiu cum fac in cazul in care imi iubesc pe cel aproape mai mult ca pe mine dar el nu accepta nu vrea asta , eu nu am cum sa inchid ochii si sa nu mai vad unele lucruri sau sa nu am unele preocupari . Iarta greu ea imediat se supara nu stiu ce are cu mine si ce i-am facut asa de rau , mi-a mai si zis ca eu nu ii sunt pe placul ei si nici nu o sa fiu ca nici ea nu e pe placul meu .Daca ma pun separat in alta banca iara nu e bine daca ma pun langa ea si o intreb ce mai face ce a facut iara nu e bine pai ce sa ii fac ca numa o supar , ii dau un sfat iara nu e bine cum sa fac dar sa nu o urasc ?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.05.2014, 23:16:03
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

intreab(-)o daca are pe altu(l)...mai inainte de toate.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.05.2014, 23:18:39
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
intreab(-)o daca are pe altu(l)...mai inainte de toate.
corect amice!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.05.2014, 23:36:09
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Foarte bine si corect cum au spus antevorbitorii mei!

In cazuri din astea, pe forum puteti primi sfaturi utile si binevenite, insa pana la urma tot dumneavoastra trebuie sa vorbiti cu respectiva fata, sa-i spuneti ce simtiti pentru ea, sa clarificati intre 4 ochi aceste lucruri! Cred ca e mai bine sa actionati, cu calm, intr-un mod civilizat, fara jigniri , insa in accelasi timp clar si lamurit!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.05.2014, 23:39:15
ioansri ioansri is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.05.2014
Mesaje: 5
Implicit

nu are,e pacat sa te saruti?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.05.2014, 23:47:48
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Nu vad de ce ar fi pacat sa saruti - de obicei cand saruti o persoana de sex opus simti ceva pentru aceea persoana !
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.05.2014, 00:10:44
ioansri ioansri is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.05.2014
Mesaje: 5
Implicit

a zis ca nu poate sa stea cu mine ca ea nu poate sa nu se gandeasca sa se culce cu mine si eu nu mai vreau asta (am decis sa fac doar cand e sa fac copii ca asa e normal ) si astazi ma intrebat un lucru si am zis asa ca e secret nu e zic dupa mi-am cerut iertare si cica ma iertat si acuma imi reproseaza ca nici ea nu iimi zice o chestie ca atunci cand a avut o pretentie der la mine eu nu iam zis si ca nici eu sa nu mai am pretentii de la ea si nici ea de la mine .
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.05.2014, 09:38:52
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Wow, e foarte greu sa te urmaresc. Mai pune o virgula, un punct pe ici pe colo ca ne e mai usor sa citim. Si incearca sa scri cat de cat corect gramatical. Sincer, e greu sa te urmaresc. Nu am inteles exact ce vrei, dar am inteles ca e vorba despre o fata cu care ai iesit si ca sunteti despartiti.

Singurul lucru care il poti face a sa vorbesti cu ea, sa afli ce vrea ea de la o relatie si sa-i zici si tu ce vrei de la o relatie. Daca nu coincid dorintele voastre, atunci mare lucru nu puteti face, decat ori sa faceti compromisuri de ambele parti, ori a ramaneti despartiti pentru ca nu va potriviti.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 07.05.2014, 12:17:37
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
Wow, e foarte greu sa te urmaresc. Mai pune o virgula, un punct pe ici pe colo ca ne e mai usor sa citim. Si incearca sa scri cat de cat corect gramatical. Sincer, e greu sa te urmaresc. Nu am inteles exact ce vrei, dar am inteles ca e vorba despre o fata cu care ai iesit si ca sunteti despartiti.

Singurul lucru care il poti face a sa vorbesti cu ea, sa afli ce vrea ea de la o relatie si sa-i zici si tu ce vrei de la o relatie. Daca nu coincid dorintele voastre, atunci mare lucru nu puteti face, decat ori sa faceti compromisuri de ambele parti, ori a ramaneti despartiti pentru ca nu va potriviti.
Aveti perfecta dreptate- fara comunicare, fara a spune sincer si deschis ce ne dorim , nu poate functiona o relatie sau casatorie! Ca sa mearga trebuie sa existe macar anumite puncte comune, un mod de a vedea lucrurile in perspectiva care sa coincida cat de cat de ambele parti! Ca sa folosesc o expresie mai taraneasca- o caruta nu are cum sa mearga daca unul trage hais si celalalt cea!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.05.2014, 19:52:42
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioansri Vezi mesajul
Buna ziua . Am fost impreuna cu o fata mai bine de 1 an. Stateam impreuna multe ore pe zii . Dar ne-am certat ne-am despartit si intr-un final suntem despartiti ( suntem in aceeasi facultate aceeasi clasa) . Eu am vrut sa ne impacam doar ca ea a zis ca nu stie ce sa faca ca poate nu o sa imi faca pe plac dar site ca ma iubeste(desii inainte cu vreo 2 sapt. a zis ea ca sa vada daca nu ne m-ai certam si dupa ne impacam , au trecut 2 sapt iara nu a zis nimica dupa care i-am zis sa promita ea daca imi va zice cand stie si sa imi zica si a zis ca da imi promite ,desii stiam ca nu osa zica , a mai trecut 3 sapt si nu am mai puttu si i-am zis din nou si a zis ca stie ca mi-a promis dar ma iubeste dar nu stie ce sa faca ca nu vrea sa ma traga in jos . Si nu stiu cum sa fac ca si daca nu e iubita mea eu nu pot sa nu mai tin lea ea sau sa o uit mai ales la cate am facut impreuna si cat ne-am ajutat reciproc si am fost unul langa altu. Si tot timpul cand ii zic ceva cand ma ingrijesc sa vad daca e bine ce a facut se i-a de mine si imi arunca si imi zice sa termin ca si cum vai ce o stresez cu asa intrebari, nici nu prea ma baga in seama asa , e rece desii ma suna des si imi zice ca cica ma pupa , ori ce ii zic ori ce ii port de grija sa ii arat ca tin lea ea ei nu ii convine si imediat vede ca iam zis ceva cu inteles rau. Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai cert dar nici sa nu o urasc ci sa o iubesc ca pe mine insumi si sa stiu cum fac in cazul in care imi iubesc pe cel aproape mai mult ca pe mine dar el nu accepta nu vrea asta , eu nu am cum sa inchid ochii si sa nu mai vad unele lucruri sau sa nu am unele preocupari . Iarta greu ea imediat se supara nu stiu ce are cu mine si ce i-am facut asa de rau , mi-a mai si zis ca eu nu ii sunt pe placul ei si nici nu o sa fiu ca nici ea nu e pe placul meu .Daca ma pun separat in alta banca iara nu e bine daca ma pun langa ea si o intreb ce mai face ce a facut iara nu e bine pai ce sa ii fac ca numa o supar , ii dau un sfat iara nu e bine cum sa fac dar sa nu o urasc ?
Nu stiu la ce facultate esti, dar inainte ar fi trebuit sa fi trecut pe la clasele primare. Se pare ca asta nu s-a intamplat. Sau esti un troll care in lipsa de activitate te-ai gandit sa faci misto de niste crestini ca tot sunt ei "saraci cu duhul".
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare