Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 21.11.2010, 21:57:23
diana-lorena diana-lorena is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.08.2010
Locație: romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 48
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Mucenicia este un act de curaj care iti asigura un loc in Rai, nu-i asa? Corecteaza-ma daca gresesc!

Atunci oare de ce mari demnitari bisericesti dau cu piciorul acestei sanse sa devina martiri?

De ex. Patriarhul Teoctist ar fi avut atitea ocazii in timpul lui nea Nicu si darimarea bisericilor ca sigur acum ar fi fost asezat impreuna cu sfintii.
Nu inteleg, ce se intimpla cu acesti oameni!

Fratilor,sa nu judecam.
Sa dam cu piciorul sansei de a ,,deveni''(?)martiri? pai eroi putem sa ...devenim?
de la noi nu putem nimic...degeaba facem unele lucruri daca le facem cu mandria ca va iesi exact ce vrem. Daca un om face fapte bune pentru ca e sigur ca va ajunge in rai,asta nu e mandrie? Fratilor, oricat bine am putea face, tot pacatosi ne numim.
__________________
''Una am cerut de la Domnul,pe aceasta o voi cauta: sa locuiesc in casa Domnului in toate zilele mele.''(Ps. 26)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mărturisire de credinta impotriva Ecumenismului (!!) colaps Generalitati 72 27.12.2015 03:21:26
Mucenicie s-au Sinucidere? Sanduu Generalitati 32 01.03.2012 12:46:27
Declaratia egumenilor Muntelui Athos impotriva ecumenismului catalin2 Dogmatica 13 25.12.2011 14:58:57
Marturisirea de Credinta impotriva ecumenismului BogdanF2 Generalitati 4 30.09.2009 20:48:32
Va rog sa cititi si sa nu va panicati.Sa ne pregatim pentru mucenicie! ortodox4life Generalitati 56 11.02.2009 21:08:14