Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 13.11.2009, 14:33:34
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
da sora mea, nu vreau sa te „injosesc”, Doamne fereste, tocmai de aceea prin ceea ce am scris, am vrut sa stii si fratia ta aceste diferente care tin de profunzimea credintei, de ceea ce unui om simplu ii sunt greu de perceput, si care nu tine decat de BAZA/TEMELIA credintei pe care o avem!

Nu e bine sa ne aparam cu „ciomagul”, asta contravine Legii celei Noi prin care ni se PORUNCESTE sa IUBIM!!! Aceasta LEGE se afla si la Biserica Apuseana si la cea Rasariteana!! de aceea am scris inca de la inceput ca avem aceeasi EVANGHLIE!!!

In lumea asta numai de RAU avem parte, ceea ce trebuie sa facem este sa nu ne prindem de el, ci sa ne indepartam de el, dar cu VOINTA si HOTARARE de a nu-l face!!!In rest, sa facem sa fim FIII IUBITI AI TATALUI CERESC!!!
Nici nu mi-a trebut prin minte ca ai fi vrut sa ma pui intr-o situatie jenanta, iubitorule de Hristos! Mi-am recunoscut doar limitele, pentru ca e de datoria mea sa-mi stiu locul. Si nu-mi pare de loc bine ca nu stiu suficient, ba chiar mi-e rusine, daca e sa spun adevarul pana la capat.
Si realmente iti multumesc pentru precizari - ca ai avut intelegere, rabdare si destula dragoste ca sa-ti faci timp sa sintetizezi diferentele. Sunt calitati din ce in ce mai rare in zilele noastre, e adevarat...
Sa-ti rasplateasca Domnul inima buna!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
canon, sfatuiti-ma, va rog... tibimarin Intrebari utilizatori 21 16.03.2012 23:13:02
Vreau sa ma intorc in Romania!Ce ma sfatuiti? Laura19 Generalitati 436 30.06.2011 20:49:50
Ce ma sfatuiti? Darkanian Generalitati 8 26.07.2010 21:31:06
sfatuiti-ne va rugam anamaria90 Generalitati 7 30.10.2008 14:10:40