Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2014, 14:49:53
Bianca1994 Bianca1994 is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.10.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 33
Implicit Teologie-Litere

Doamne -ajuta ! Am o mare nelamurire :exista vreo facultate de teologie la noi in tara care sa mai aiba sectia Teologie-Litere ? Din cate am citit pe internet ,am inteles ca aceasta s-ar fi desfintat ...Eu sunt in prezent la Teologie Didacticain Bucuresti (caci am crezut ca aceasta este denumirea mai noua a sectiei Teologie -Litere sau Teologie Filologie )si m-ar interesa un transfer la o astfel de sectie daca ea mai exista .Multumesc anticipat !

Last edited by Bianca1994; 08.01.2014 at 18:19:28.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.01.2014, 17:14:13
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bianca1994 Vezi mesajul
Doamne -ajuta ! Am o mare nelamurire :exista vreo facultate de teologie la noi in tara care sa mai aiba sectia Teologie-Litere ? Din cate am citit pe internet ,am inteles ca aceasta s-ar fi desfintat ...Eu sunt in prezent la Teologie Didacticain Bucuresti (caci am crezut ca aceasta este denumirea mai noua a sectiei Teologie -Litere sau Teologie Filologie )si m-ar interesa un transfer la o astfel de sectie daca ea mai exista .Multumesc anticipat !
Nu mai exsista aceasta dubla acreditare teologie+litere sau altceva .Acum e doar Teologie ortodoxa -didactica si/sau teologie ortodoxa-sociala.
Mult curaj ,daca vei dori sa devii profesor de teologie ortodoxa ,o sa-ti trebuiasca...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.01.2014, 12:53:02
Bianca1994 Bianca1994 is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.10.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 33
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catehumen Vezi mesajul
Nu mai exsista aceasta dubla acreditare teologie+litere sau altceva .Acum e doar Teologie ortodoxa -didactica si/sau teologie ortodoxa-sociala.
Mult curaj ,daca vei dori sa devii profesor de teologie ortodoxa ,o sa-ti trebuiasca...
Multumesc mult!Doamne ajută!
Reply With Quote
Răspunde