Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.10.2012, 09:54:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan cezar Vezi mesajul
Din cate am vazut la copilul meu din clasa intai, materialele oferite de Patriarhie sunt cu adevarat de buna calitate. Iar manualul mi se pare foarte bine intocmit.
(Problema mare ramane, dupa mine, in doua planuri: profesorul si familia...)
Daca familie nu e , nimic nu e !
Inainte de revolutie , nu erau nici profesori si nici ore de religie ,dar au fost copii crescuti cu frica si dragoste de Dumnezeu , deci inclin sa cred ca ordinea ar fi : familia si scoala in general !
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 17.11.2012, 22:28:32
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Daca familie nu e , nimic nu e !!
Da,e minunat sa avem toti familie care sa ne indrume cand avem nevoie dar nu toti avem parte de așa ceva. Dar Dumnezeu nu uita pe nimeni,nimeni sa nu deznadajduiasca.!!!Eu am părinți dar am crescut intro generație in care părinții nu se ocupau de religie si nicidecum de educația copilului in religie.Dar Dumnezeu trimite ingerii lui peste tot,si nu uita pe nimeni.Au fost batranele care părinții mei le au ales ca dadace si ele m-au învățat sa ma rog,sa citesc din Biblie,cand nu au mai fost dadace au fost vecini,prieteni de familie sau trecatori din viata mea.Slava lui Dumnezeu Tatal ca nu uita pe nimeni!!!!
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Minunile ortodoxiei pentru ora de religie spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 43 21.03.2014 19:21:41
Rugaciunea mea din clasa IV-A lavinia40 Intamplari adevarate 8 06.12.2009 22:27:36
programa religie 2009-2010 catalinabalhui Sectiune dedicata profesorilor de religie 0 13.09.2009 21:13:15
Anunt pentru profesorii de religie!!! fllorina Stiri, actualitati, anunturi 0 06.09.2008 12:19:42