Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #781  
Vechi 13.11.2014, 14:37:02
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ceea ce-ți recomand din suflet și ție!
Asta nu coane, ca e timpul sa plec la munca. Ciao, sleep tight!
  #782  
Vechi 13.11.2014, 14:37:41
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Eu cred că și alegătorii lui Ponta pot fi de bună credință, nu au toți vreun interes pentru a-l vota. Unii îl plac sincer, alții îl votează pentru că-l urăsc pe Băsescu și pe acesta îl asociază cu Iohannis; alții și-au făcut propriile analize ale vieții politice și au ajuns la părerea că e mai bine cu Ponta.
Deși cred că este greșit, știu, în același timp, că nu este exclus ca cineva, cândva, să-mi demonstreze că eu sunt cel care greșește acum.

Ca să-l citez pe Ion Rațiu (care, la rândul său cita pe altcineva), chintesența democrației înseamnă că mă voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine.
Daca ne-am insusi toti ceea ce a spus Ratiu si am practica acest lucru macar pe acest forum atunci ar fi mult mai bine.

Eu asta am vrut sa scriu, mi se pare incredibil felul in care unii votanti ii acuza pe toti cei care au o alta optiune. In rest, fiecare are dreptul sa-si sustina decent propria optiune. Eu nu indemn lumea nici sa iasa la vot si sa-l voteze pe unul sau pe altul, nici sa stea acasa. Dar ii indemn pe cei care s-au lasat cuprinsi de febra campaniei electorale sa deschida larg fereastra si sa se racoreasca
  #783  
Vechi 13.11.2014, 14:38:42
negruta negruta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 25.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Fratilor, lasati-o pe d-na Mirela.t in pace! E sub tratament pentru depresie sau poate tocmai l-a intrerupt... Nu e bine, luati-o cu binusoru` pe doamna! Sau ziceti ca ea si faceti cum va taie capul, numai n-o contraziceti!!
  #784  
Vechi 13.11.2014, 14:39:05
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Cred ca mesajul era pt Mirelat ,eu nu am pus nici un afis nici nu am zis "rusine celor..."
Citeste cu atentie.Doamne ajuta !
Da ai dreptate. O sa fiu mai atenta. O sa i-l trimit si lui mirela.t
  #785  
Vechi 13.11.2014, 14:40:06
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
S-au cam încins spiritele, într-adevăr. Este de așteptat, atunci când e vorba de politică; e greu să-ți păstrezi calmul.
Dar hai să vedem partea bună a lucrurilor, dacă suntem credincioși: Dacă iese Iohannis nu va curge lapte și miere, iar dacă iese Ponta, nu va fi iadul pe pământ. Vom răbda și vom trăi, căci nimeni nu ne va putea despărți de dragostea lui Dumnezeu.

Sper ca măcar de duminică încolo să uităm de politică și să ne bucurăm de fiecare zi și clipă petrecute cu Hristos. Bine că vine și postul începând de mâine, vreme binecuvântată.
Asa e la intrarea in post.Ispite cu carul.
Multumesc pt urare.post cu bucurii va doresc !
  #786  
Vechi 13.11.2014, 14:42:33
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Monser, eu n-am plecat de smechera, ci pentru ca nu mai gaseam nimic decent de lucru in tarisoara noastra.
Mirela iti doresc mantuire acolo unde te-ai exilat !
Doamne ajuta !
  #787  
Vechi 13.11.2014, 14:43:05
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de negruta Vezi mesajul
Fratilor, lasati-o pe d-na Mirela.t in pace! E sub tratament pentru depresie sau poate tocmai l-a intrerupt... Nu e bine, luati-o cu binusoru` pe doamna! Sau ziceti ca ea si faceti cum va taie capul, numai n-o contraziceti!!
Negruțo, vezi-ți și tu de ale tale.
Gaz pe foc ne trebuie, crezi?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #788  
Vechi 13.11.2014, 14:47:39
negruta negruta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 25.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Negruțo, vezi-ți și tu de ale tale.
Gaz pe foc ne trebuie, crezi?
Ce vrei, ma mancau maxim degetelele sa va atentionez! Nu de alta, dar mi-e draga doamna :) (na, c-am zis-o si p-asta!!

Last edited by negruta; 13.11.2014 at 14:53:02.
  #789  
Vechi 13.11.2014, 14:53:06
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Mda, astia-s Romanii nostri: fac politica strutului. Halal atitudine!
Inca o data, sa va fie rusine ca va bateti joc de dreptul la vot. Va meritati soarta de a trai "in sistem".
Esti prea patimasa, calmeaza-te ca nu-i nici frumos si nici bine.

Din greseala i-am trimis altei colege mesajul care iti era destinat. Il voi modifica putin si uite ce-ti spun eu acum:

Te comporti ca un copil. Sau poate chiar esti.
Mai intai imi trimiti, asa ca sa ne mai amuzam oleca, o gluma de afis. Mi-ai trimis-o ca replica la afirmatia mea ca "de dragul copiilor mei as fi votat cu Iohanis."
Nu am zis nimic pt ca mi s-a parut amuzanta si nu cred ca intentia ta a fost sa ma batjocoresti.
Apoi ai trimis un mesaj cu "rusine celor bla, bla, bla..." Nici prin gand nu-mi trece ca te referi doar la mine...
Cum iti permiti sa jignesti 50% din cetatenii Romaniei? Doar pt ca nu gandesc ca tine?
Ce e cu tine Mirela.t? Asa esti tu? Ironica, ingamfata si obraznica?
Refuz sa cred asa ceva!
  #790  
Vechi 13.11.2014, 14:56:31
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Eu nu am acuzat biserica ci pe cei care s-au servit de numele lui Dumnezeu si de preoti ,ispitindu-i ,in aceasta murdara campanie.
Nu, nu, Stiu ca nu ai acuzat biserica. Am inteles. Ai dreptate in ce zici.
Subiect închis