Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.12.2018, 09:56:35
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul
E alegerea fiecarei femei daca poate sau nu sa-si asume responsabilitatea...barbatii nu ar trebui sa aiba indrazneala sa impuna cu forta sa duca o sarcina la capat...nu ei nasc, nu ei isi asuma rolul de mame...decat o viata distrusa prin orfelinate care duce la suicid mai bine avort decat sa-ti blestemi zilele
in locul unei CRIME (avort) sau a unei sarcini nedorite, nu ar fi mai bine putina responsabilitate la ceea ce se intampla in pat? Oare sarcina la femeie apare NUMAI din vina barbatului? Amandoi sunt la fel de vinovati.Oare de prezervativ nu s-a auzit?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.12.2018, 12:13:12
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Postul meu spune 2 lucruri mari:

1. O palma vine pe fondul unei tensiuni care cu siguranta ca este provocata si de femeia in cauza, insa nu ofera legitimitate batutului femeii de catre barbat

2. Postul meu nu este un apel la bataie regulata a femeii de catre barbat si propune o intelegere a situatiei.

Acum sa citim si postul tau.

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul

1. Aoleu ce mentalitate de criminal, sigur maine il vom vedea la stiri pe acest om cum si-a ucis sotia sau a violat-o...sunt socata ca in secolul acesta mai exista asemenea mentalitati din epoca de piatra...

2. vai ce misogin...

3. fata draga , te rog mult, ignora ce a scris acest infractor ce instiga la violenta , ridica-ti fruntea,

4. nu ai de ce sa intorci obrazul sa-ti dea si a doua si a treia palma..

5. de ce doar femeia sa sufere si sa se sacrifice si barbatul sa traiasca asemenea unui rege?

6. nu nu si iar nu !

7. Un barbat care-si bate femeia nu e barbat . e un animal si chiar mai prejos de atat ca animalele nu se bat decat la foame.

8. Nu ai de ce sa induri.Orice ai fi gresit fata de sot nimic nu justifica o palma..eu l -as castra daca ar indrazni sa ridice palma sa vedem cum se sacrifica si el...

9. Chiar sunt socata ca desi femeia s-a emancipat, avem asociatii feministe , egalitate in drepturi cu barbatii inca mai exista asemenea indivizi care vin aici sa scrie ca vai e normal ca barbatul sa cedeze si sa-si descarce furia pe femeie ca doar a fost provocat...ei lasa sa ma provoace si pe mine un barbat si-l voi castra...am scuza ca el m-a provocat si e dreptul meu sa-mi vars mania ca doar el nu e printul neatins de palma..sa indure si el sa se sacrifice ca doar e barbat, nu?
0. In primul rand nu stii de ce s-au certat si de ce s-a dat palma respectiva.. poate a avut omul ala un motiv serios in spate, care ar justifica o palma. Femeia vorbeste despre o palma dupa ani de zile si nu de batai repetate, as vrea sa fii foarte atenta la asta.

1. In al 2-lea rand nu ai citit si nu ai inteles corect postul meu, care desi poate avea pareri deosebite, era destul de echilibrat. Si da, contextul mai justifica niste lucruri, viata nu este perfecta. Nu iau apararea niciunuia, de asta zic ca este important contextul pentru problema.

2. Ai cel putin 4 afirmatii crizate. Esti o femeie isterica a carei mod de functionare este criza si scandalul. Asta esti tu. Samanta de scandal.

3. Ai sa mori in viata cu "dreptatea" in mana. O palma data la timp poate salva o casnicie sa stii. Este foarte putin o palma data, insa o femeie ingrozitoare care tipa si face scandal este de 100 de ori mai rea pentru o casa decat 1 palma data de barbat.

4. Sunt curios cum esti tu in viata reala... cate "victime" pe corectitudinea ta ai si cat scandal provocat de "dreptatile tale" lasi in urma.

5. Sunt sigur ca in casa ta barbatul tau sufera in tacere de la istericalele tale si ca modul de functionare al casei tale este ca el inghite... pe tine si toate dreptatile tale. Cum procedezi in relatiile tale, il bagi in colt si apoi traiesti cu el? Sau mai bine zis supravietuieste langa tine cum poate si el???

6. Sunt tare curios cate casnicii ai avut si cate relatii. Pot sa garantez de pe mesajul tau ca ai o lista lunga.. incompleta inca.

Te sfatuiesc sa te calmezi ca om, sa citesti si sa intelegi lucrurile bine, sa nu te mai capsezi si sa nu mai faci scandal din nimic. E usor sa tipi si sa faci crize la prima virgula, insa iti distruge viata.

Capacitatea unui om de a rezolva o situatie este direct proportionala cu linistea si pacea lui din timpul problemelor si discutiilor dificile. Tu esti complet inafara acestei logici, la tine solutia imediata este scandalul si impunerea rapida a variantei proprii.

Femeia este un partener al barbatului intr-o relatie, nu este o sluga in casa, insa din partener si ea are tendinta sa ajunga stapan, moment in care ea greseste si lucrurile se dezechilibreaza si atunci si barbatul reactioneaza... Barbatul nu da o palma degeaba.

Last edited by gpalama; 11.12.2018 at 12:21:46.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.12.2018, 15:09:58
Yassmina Yassmina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.10.2018
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
in locul unei CRIME (avort) sau a unei sarcini nedorite, nu ar fi mai bine putina responsabilitate la ceea ce se intampla in pat? Oare sarcina la femeie apare NUMAI din vina barbatului? Amandoi sunt la fel de vinovati.Oare de prezervativ nu s-a auzit?
hahahha se poate rupe, a patit o prietena ....metodele contraceptive nu sunt 100 la suta sigure..alta a ramas insarcinata cu tot cu sterilet...nu zic ca prezervativul nu ajuta mai ales pt protejarea de boli dar nimic nu e infaibil
Reply With Quote
  #14  
Vechi 11.12.2018, 15:22:02
Yassmina Yassmina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.10.2018
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Postul meu spune 2 lucruri mari:

1. O palma vine pe fondul unei tensiuni care cu siguranta ca este provocata si de femeia in cauza, insa nu ofera legitimitate batutului femeii de catre barbat

2. Postul meu nu este un apel la bataie regulata a femeii de catre barbat si propune o intelegere a situatiei.

Acum sa citim si postul tau.



0. In primul rand nu stii de ce s-au certat si de ce s-a dat palma respectiva.. poate a avut omul ala un motiv serios in spate, care ar justifica o palma. Femeia vorbeste despre o palma dupa ani de zile si nu de batai repetate, as vrea sa fii foarte atenta la asta.

1. In al 2-lea rand nu ai citit si nu ai inteles corect postul meu, care desi poate avea pareri deosebite, era destul de echilibrat. Si da, contextul mai justifica niste lucruri, viata nu este perfecta. Nu iau apararea niciunuia, de asta zic ca este important contextul pentru problema.

2. Ai cel putin 4 afirmatii crizate. Esti o femeie isterica a carei mod de functionare este criza si scandalul. Asta esti tu. Samanta de scandal.

3. Ai sa mori in viata cu "dreptatea" in mana. O palma data la timp poate salva o casnicie sa stii. Este foarte putin o palma data, insa o femeie ingrozitoare care tipa si face scandal este de 100 de ori mai rea pentru o casa decat 1 palma data de barbat.

4. Sunt curios cum esti tu in viata reala... cate "victime" pe corectitudinea ta ai si cat scandal provocat de "dreptatile tale" lasi in urma.

5. Sunt sigur ca in casa ta barbatul tau sufera in tacere de la istericalele tale si ca modul de functionare al casei tale este ca el inghite... pe tine si toate dreptatile tale. Cum procedezi in relatiile tale, il bagi in colt si apoi traiesti cu el? Sau mai bine zis supravietuieste langa tine cum poate si el???

6. Sunt tare curios cate casnicii ai avut si cate relatii. Pot sa garantez de pe mesajul tau ca ai o lista lunga.. incompleta inca.

Te sfatuiesc sa te calmezi ca om, sa citesti si sa intelegi lucrurile bine, sa nu te mai capsezi si sa nu mai faci scandal din nimic. E usor sa tipi si sa faci crize la prima virgula, insa iti distruge viata.

Capacitatea unui om de a rezolva o situatie este direct proportionala cu linistea si pacea lui din timpul problemelor si discutiilor dificile. Tu esti complet inafara acestei logici, la tine solutia imediata este scandalul si impunerea rapida a variantei proprii.

Femeia este un partener al barbatului intr-o relatie, nu este o sluga in casa, insa din partener si ea are tendinta sa ajunga stapan, moment in care ea greseste si lucrurile se dezechilibreaza si atunci si barbatul reactioneaza... Barbatul nu da o palma degeaba.
Nu prea avem ce discuta, eu nu pot sa respect un om ce incurajeaza chiar si o palma asupra femeii, dupa cum am zis eu nu scuz nici o palma inndiferent de motiv, nici daca era ultima prostituata de pe strada nu merita acea palma, punct final , nu tolerez violenta barbatilor...nu e problema ta cate relatii am avut, nu esti Dumnezeu la judecata de apoi ca sa-ti dau socoteala...am o relatie foarte fericita cu un olandez, el e foarte supus si ascultator, ma rasfata, imi face toate poftele, ma trateaza ca pe o regina, traieste doar pentru a ma face fericita...are aceasta inclinare naturala de supunere si considera femeile superioare si il ador...stie ca eu sunt sefa si orice zic eu se face ...femeile sunt superioare, pe mine nu m-a crescut un tata, ci 2 femei si am ajuns foarte bine , sunt foarte fericita si implinita , femeile sunt foarte descurcarete iar barbatii sunt unii dintre ei niste iresponsabili si nicidecum nu merita titul de cap al familiei..femeia e baza..acum eu sunt capul familiei si inca de la 20 de ani iau decizii si-mi intretin mama bolnava si bunica asa ca nu mi zi tu mie ca am nevoie de un misogin sa-mi dea o palma ca-i dau si eu una acolo unde-l doare mai tare...sunt independenta, nu ma intretine iubitul , nici familia, ma descurc singura ...daca unele femei sunt mai slabe de caracter si au nevoie de un boxeur ca sa se intretina sau sa ia decizii e problema lor, isi merita soarta sa fie violate si batute, violul exista si intre soti...Daca te-am inteles gresit, asa e , uneori prima impresie nu e cea corecta si nu sunt isterica pur si simplu iau foc cand vad o femeie batuta , nu pot sa concep asa ceva superioritatea si violenta barbatului ...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 11.12.2018, 16:16:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul
Nu prea avem ce discuta, eu nu pot sa respect un om ce incurajeaza chiar si o palma asupra femeii,
TE ABEREZI LA MAXIM, faci scandal pe ceva ce nu am spus.

Nu am incurajat lovitura, am spus ca exista circumstante atenuante si provocare din partea femeii si ca este un context discutabil.

Rog citeste inca o data ce am spus, si vezi si tonul si mesajul.

Insa citeste si aberatiile tale fara justificare.

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul
2. nu e problema ta cate relatii am avut, nu esti Dumnezeu la judecata de apoi ca sa-ti dau socoteala...

3. am o relatie foarte fericita cu un olandez, el e foarte supus si ascultator, ma rasfata, imi face toate poftele, ma trateaza ca pe o regina, traieste doar pentru a ma face fericita...are aceasta inclinare naturala de supunere si considera femeile superioare si il ador...

4. stie ca eu sunt sefa si orice zic eu se face ...femeile sunt superioare, pe mine nu m-a crescut un tata, ci 2 femei si am ajuns foarte bine ,

5. sunt foarte fericita si implinita ,

6. femeile sunt foarte descurcarete iar barbatii sunt unii dintre ei niste iresponsabili si nicidecum nu merita titul de cap al familiei..

7. femeia e baza..acum eu sunt capul familiei si inca de la 20 de ani iau decizii si-mi intretin mama bolnava si bunica

8. asa ca nu mi zi tu mie ca am nevoie de un misogin sa-mi dea o palma ca-i dau si eu una acolo unde-l doare mai tare...sunt independenta, nu ma intretine iubitul , nici familia, ma descurc singura ...
Nu este problema mea cate relatii ai avut insa se vede de la o posta ca nu esti capabila sa tii un barbat si un partener langa tine; insa ele arata ALB PE NEGRU ca ai probleme masive de comportament si de pozitionare intr-o relatie si ca este tu cu tine intr-un dezechilibru si ca pragul tau de toleranta este unul foarte redus, poate chiar zero, ceea ce iti dauneaza tie in special si vietii tale. Si pot sa iti mai spun si din afara, ca tu esti cea care ai iesit din relatie de obicei. Si daca suntem tot pe un forum in care ne ajutam cu sfaturi pot sa iti spun sa iti pui pe hartie ce s-a intamplat "la iesire".. poate inveti ceva din trecutul tau.


Daca trecutul tau este de cap al familiei, si ti-ai asumat pozita asta pe unde ai fost te rog nu generaliza experienta ta la nivelul intregii comunitati ca nu se pune.

Sunt de acord cu ce spui, femeile sunt extrem de capabile, si sunt manageri exceptionali si in casa. Insa la fel, cred ca barbatul are viziune mai buna decat femeia care este aplecata asupra imediatului... Am un respect aberant fata de femei in general (sa nu cumva sa crezi altecva), cred ca muncesc mult mai mult decat barbatii, sunt mult mai atente si mai concentrate pe ce fac.


Nu uita: viata nu este o supravietuire continua, este o stare de pace.

Tu esti in punctul asta intr-o zona de razboi interna si cu totii. Si ai nevoie doar de stimuli si de triggeri.

Imi pare rau ca stai cu un pudel fara personalitate si ca te complaci cu asta, si la fel de mult, imi pare rau ca iti place sa reduci un barbat si o fiinta la stadiul de sluga.

Pentru ca tu nu locuiesti cu un barbat ci cu sluga ta personala, care indeplineste si rolul de barbat. Pentru ca daca vezi ce face si cum te pozitionezi nu este decat o sluga inferioara in cel mai bun caz.

Daca iei la bani marunti tot ce zici esti in eroare cam pe toata linia...

Scadalul si replicile cu aplomb aruncate rapid nu prea tin daca le iei la bani marunti.

Te-as sfatui sa iti reevaluezi tonul, timbrul, logica. Mai stai pe forumul asta si o sa vezi si un discurs corect si o alta abordare (nu palma data femeii)... Dar mai cu calm, ca nu suntem la scandal.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 11.12.2018, 16:18:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul
E alegerea fiecarei femei daca poate sau nu sa-si asume responsabilitatea...barbatii nu ar trebui sa aiba indrazneala sa impuna cu forta sa duca o sarcina la capat...nu ei nasc, nu ei isi asuma rolul de mame...decat o viata distrusa prin orfelinate care duce la suicid mai bine avort decat sa-ti blestemi zilele
Vorbesti prostii si te aberezi.

Daca tu ai dreptul asupra corpului tau, ce drepturi ai asupra corpului copilului care s-a zamislit in trupul tau?

Daca ai fost suficient de neglijenta si nu ai avut grija sa nu ramai insarcinata, de ce acum atingi corpul copilului si il tai in bucati? E vina lui ca s-a legat de tine?

Daca tu recunossti ca ai drepturi asupra corpului tau, de ce sa nu aiba si el drepturi asupra corpului lui? Serios?

Draga, tu functionezi in modul criza, tot ce ai nevoie este de 2-3 cuvinte sa faci scandal si sa intri in criza... imi pare rau sa iti spun asta.

Calmeaza-te si reevalueaza-ti intreaga-ti viata, ca esti intr-un mod gresit de functionare...

Last edited by gpalama; 11.12.2018 at 16:26:18.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 11.12.2018, 19:06:09
Yassmina Yassmina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.10.2018
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
TE ABEREZI LA MAXIM, faci scandal pe ceva ce nu am spus.

Nu am incurajat lovitura, am spus ca exista circumstante atenuante si provocare din partea femeii si ca este un context discutabil.

Rog citeste inca o data ce am spus, si vezi si tonul si mesajul.

Insa citeste si aberatiile tale fara justificare.



Nu este problema mea cate relatii ai avut insa se vede de la o posta ca nu esti capabila sa tii un barbat si un partener langa tine; insa ele arata ALB PE NEGRU ca ai probleme masive de comportament si de pozitionare intr-o relatie si ca este tu cu tine intr-un dezechilibru si ca pragul tau de toleranta este unul foarte redus, poate chiar zero, ceea ce iti dauneaza tie in special si vietii tale. Si pot sa iti mai spun si din afara, ca tu esti cea care ai iesit din relatie de obicei. Si daca suntem tot pe un forum in care ne ajutam cu sfaturi pot sa iti spun sa iti pui pe hartie ce s-a intamplat "la iesire".. poate inveti ceva din trecutul tau.


Daca trecutul tau este de cap al familiei, si ti-ai asumat pozita asta pe unde ai fost te rog nu generaliza experienta ta la nivelul intregii comunitati ca nu se pune.

Sunt de acord cu ce spui, femeile sunt extrem de capabile, si sunt manageri exceptionali si in casa. Insa la fel, cred ca barbatul are viziune mai buna decat femeia care este aplecata asupra imediatului... Am un respect aberant fata de femei in general (sa nu cumva sa crezi altecva), cred ca muncesc mult mai mult decat barbatii, sunt mult mai atente si mai concentrate pe ce fac.


Nu uita: viata nu este o supravietuire continua, este o stare de pace.

Tu esti in punctul asta intr-o zona de razboi interna si cu totii. Si ai nevoie doar de stimuli si de triggeri.

Imi pare rau ca stai cu un pudel fara personalitate si ca te complaci cu asta, si la fel de mult, imi pare rau ca iti place sa reduci un barbat si o fiinta la stadiul de sluga.

Pentru ca tu nu locuiesti cu un barbat ci cu sluga ta personala, care indeplineste si rolul de barbat. Pentru ca daca vezi ce face si cum te pozitionezi nu este decat o sluga inferioara in cel mai bun caz.

Daca iei la bani marunti tot ce zici esti in eroare cam pe toata linia...

Scadalul si replicile cu aplomb aruncate rapid nu prea tin daca le iei la bani marunti.

Te-as sfatui sa iti reevaluezi tonul, timbrul, logica. Mai stai pe forumul asta si o sa vezi si un discurs corect si o alta abordare (nu palma data femeii)... Dar mai cu calm, ca nu suntem la scandal.
hahahaha merci fain, rad cu lacrimi hahahahah super funny
Reply With Quote
  #18  
Vechi 11.12.2018, 19:09:25
Yassmina Yassmina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.10.2018
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Vorbesti prostii si te aberezi.

Daca tu ai dreptul asupra corpului tau, ce drepturi ai asupra corpului copilului care s-a zamislit in trupul tau?

Daca ai fost suficient de neglijenta si nu ai avut grija sa nu ramai insarcinata, de ce acum atingi corpul copilului si il tai in bucati? E vina lui ca s-a legat de tine?

Daca tu recunossti ca ai drepturi asupra corpului tau, de ce sa nu aiba si el drepturi asupra corpului lui? Serios?

Draga, tu functionezi in modul criza, tot ce ai nevoie este de 2-3 cuvinte sa faci scandal si sa intri in criza... imi pare rau sa iti spun asta.

Calmeaza-te si reevalueaza-ti intreaga-ti viata, ca esti intr-un mod gresit de functionare...
si apropo, pasteaza-ti parerile despre mine pentru tine, daca am nevoie de un sfat te voi intreba!Nu mai specula ca habar n-ai despre mine cine sunt si prin ce experiente am trecut .In fine nu mai pierd timpul meu pretios , ma injosesc discutand cu un asemenea misogin, mai bine ma relaxez la spa...
Reply With Quote
  #19  
Vechi 11.12.2018, 19:32:49
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Draga mea locul tau nu este pe un forum crestin ortodox ci la spa. Esti foarte bine unde esti, nu parasi sub nici o forma masca de aburi si masajele...

Spa-ul este locul potrivit pentru crestinele evlavioase in special cele de moda noua, emancipate, care pun la punct Biserica, preotii si.. stii tu, tot restul, adica cele ca tine. Care sunt de fapt barbati in interior dar pretind ca sunt femei pentru ca au trup de femeie (sic!), ... dar ele sunt surpriza barbati.

Trebuie sa recunosc ca tu esti o noua specie umana barbatul-femeie, sau barbofemeia, adica barbat in corp de femeie. Sunteti nu foarte dificil de recunoscut, pentru ca va deghizati foarte bine. E bine ca dupa cateva texte si fraze se poate recunoaste atat barbatul cat si femeia...

Imi dau cubpararea cand vreau draga, atunci cand vad postari ca ale tale.
Si sa stii ca sunt multe dive la noi care posteaza furibund de la spa dar nu au nici 8 clase si tot ce produc sunt "succesuri" dar si scandaluri si reactii virulente de acolo de unde sunt ele...

Te-au primit la spa? Te-au recunoscut? E din ala mixt.. ?

Poti te rog sa cauti definitia cuvantului misogin si sa imi dai exemple din ce am scris? Altfel te trezesti (ca de obicei) vorbind in plus si aruncand cuvibte... Dar esti de fapt obisnuita cu reverberatii din astea si cu vocalize fara acoperire.. stii e vorba aia te ia gura pe dinainte.

Last edited by gpalama; 11.12.2018 at 19:49:08.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.12.2018, 20:13:40
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul
E alegerea fiecarei femei daca poate sau nu sa-si asume responsabilitatea...barbatii nu ar trebui sa aiba indrazneala sa impuna cu forta sa duca o sarcina la capat...nu ei nasc, nu ei isi asuma rolul de mame...decat o viata distrusa prin orfelinate care duce la suicid mai bine avort decat sa-ti blestemi zilele

Draga Yassmina, pentru ce crezi tu in prezent nu esti vinovata , pentru ca sistemul de invatamant(din intreaga lume incepand cu USA ,UK,tot Occidentul si apoi propagat in toata Europa,Asia etc...) a fost virusat cu virusul liberal si feminist incepand de prin anii 60 ajungand azi la 95-98% profesori liberali care prezinta o viziune defecta(si incompleta) asupra lumii ...
Vei fi vinovata ,daca ajunsa la o maturitate a gandirii(25-30 ani) , nu reanalizezi critic axiomele feminismului .



Gandeste-te putin... ce crezi tu(invatata de curentul feminist)

1.o palma primita e o crima;
2.o crima asupra celei mai lipsite de aparare fiinte e un drept al femeii.
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare