Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.04.2019, 14:03:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit Bine v-am regăsit.

Slăvit să fie Domnul.

Bună ziua la toată lumea, la toți colegii și prietenii de forum care nu m-au uitat și mi-au dus dorul. Sper că între timp iertarea și împăcarea să se fi așternut în sufletele tuturor celorlalți pe care poate că i-am jignit mărturisindu-mi credința, convingerile, auto-îndreptățirile, adevărul și interesele.

Dacă cineva a rămas supărat îl rog să ierte și să mă ignore căci nu e musai să ne dăm bună ziua sau să discutăm în contradictoriu dar ne putem tolera reciproc pe acest minunat forum creștin.

Nu știu de ce dar am impresia că tare puțini au mai rămas să pună osul la discuții.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.04.2019, 11:43:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Ciudat, acum un an și în anii anteriori, aveam pe acest forum duium de prieteni căci până și dușmanii care mă făceau în fel și chip le era drag să dialogheze și erau foarte curioși de ce mai scriu ca să aibă motiv să ceară să fiu dat afară.

Acum parcă e pustiu.
Fie celor rămași le e frică să-mi dea bună ziua, fie au dispărut cu toții de pe forum.

Doamne chiar nu-și mai aduce nimeni de aici aminte de vsovi și ceilalți vsovivivivi..?.. sau de Trimisul.

Fraților m-am întors și chiar nu mai e nimeni să-mi răspundă la salut?

Repet urarea, poate îndrăznește cineva: ''bine v-am găsit fraților''... aștept măcar o întrebare de ''ce mai faci'' așa din complezență.

Poate cei cărora le-am greșit dățile trecute au iertat și au uitat încât acum să-mi dea un semn de viață măcar din politețe creștină, vorba părintelui Shtainhard.

Deci bine v-am regăsit fraților mari amatori de sfinte discuții și de păreri competente.
S-a întors oaiarătăcită21 pentru că Hristos a înviat și m-a adus acasă și iată după post sperăm că va învia El și anul acesta.

Nu vă obligă nimeni să-mi dați bună ziua dacă nu vreți. Mă bucur și de reprimirea voastră tacită.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 10.04.2019 at 11:51:14.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.04.2019, 12:26:04
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Bine ai revenit.
Tot cu stiliștii, tot?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.04.2019, 12:52:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Bine ai revenit.
Tot cu stiliștii, tot?
Dă-mi voie să nu-ți răspund la întrebare ca să mă pot bucura de răspunsul la salut.

Despre ce înseamnă stilismul și cine sunt cei greșiți și care sunt greșelile reale o să avem timp destul să discutăm altădată.

Eu sunt sper întotdeauna cu cei drepți... așa precum copiii de altădată erau pe vremuri cu sfinții și cu mucenicii, cu toți maimicii Domnului.

Știu că e greu asta înclusiv pentru mine, să rămân fidel Credinței și Cinstei dar problema e că dacă te ia... trufia și semeția lumii băgată prin mănăstiri și prin biserici sau răsturnarea desfrânată care nu se sfiește ispitind până și monahii și monahiile de astăzi ascunse departe de ochii lacomi ai lumii, totuși te poți întoarce la Adevărul, poți să ieși din viciu și poți oricând să te strădui să rămâi fidel Binelui, adică lui Dumnezeu, nu oricăruia ci Dumnezeului Adevărat.

Deci nu-ți răspund la întrebare ci ori-cu-cine aș fi mă bucur pentru urarea ta de bine uitând de înțepătură și trecând cu vederea felul în care ai dat deja cu bățul în baltă, ca de-obicei în ceea ce mă privește (scurt, rău, pragmatic, fix la țintă, fix în rană, nepricepând tu așa ca alții nici până astăzi unde locuiește dreptatea).

Da, îmi amintesc cu bucurie de tine și de discuțiile noastre celebre.

(SPER CĂ NU TE-AM SUPĂRAT DEJA peste măsură, întrecând măsura cu textul meu prea lung și deșirat. Nu uita că poți să ierți.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 10.04.2019 at 13:09:04.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.04.2019, 13:27:06
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Cred că mă confunzi.
Eu nu prea discut. Dau doar cu bățu'.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.04.2019, 13:52:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Cred că mă confunzi.
Eu nu prea discut. Dau doar cu bățu'.
Posibil... precis te confund... da, ai dreptate, noi nu prea discutam ci îmi amintesc că tu când scri mai mult taci decât să scri și răspunzi foarte foarte scurt dacă răspunzi totuși, dai mesaje foarte scurte prin care lovești peste cap cu par..u, pardon, peste fund cu nuielușa sfântului Nicolae.

Bine totuși că nu ai rămas supărat de tot. Morocănoșii ca mine și supărații sunt cam taciturni.

În concluzie mă bucur că a mai rămas cineva pe aici să dea măcar bună ziua celor ce revin. Mulțumesc deci de urare.
Din băț te sfătuiesc să-ți faci o sf. cruce ca să mă poți întâmpina altădată și mai frumos.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 10.04.2019 at 14:00:10.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.04.2019, 14:39:29
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.632
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Acum parcă e pustiu.
Fie celor rămași le e frică să-mi dea bună ziua, fie au dispărut cu toții de pe forum.
Fie nu vad postarea ta
Buna sa-ti fie inima!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.04.2019, 15:32:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
Fie nu vad postarea ta
Buna sa-ti fie inima!
Din mila Domnului o să mi-o îmbunătățească scoțându-mi afară toate năravfurile.
Mult mai bună fi-va ea în cele din urmă.

Să fie posibil să nu remarce postarea grosul populației?
Păi apare la mesajele zilei sau la ultimele postări.

Cred că marea majoritate și-a luat vacanță de pe forum . Păi văd că au mai rămas 50 de membrii activi din zeci de mii de membrii înscriși. E un fel de tristețe asta. Lasă lasă lasă...

Mersi de urare, îmi amintesc și de tine. Aveai niște postări textualiste foarte interesante, scoțând lucruri din context și ciopârțind textele în așa fel încât reușeai să mă enervezi aproape de fiecare dată. Îmi aduc aminte deci cu plăcere de tine fără nicio ironie... mai ales că de multe ori aveai dreptate.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 10.04.2019 at 16:07:37.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.04.2019, 23:41:06
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bine ai revenit.

Si cu ce ganduri ai revenit? Ca vad ca optimism si entuziasm ai din belsug, s-au intamplat lucruri de bucurie in ultimul timp?

Iar povestea asta cu stilismul, o singura intrebare ti-as pune: cu Hristos ai vorbit despre problema asta? El ce ti-a spus? Pentru ca multi orbi cauta in Scripturi si sa ratacesc, apoi cauta dupa mintea lor, si isi aseaza raspunsuri dupa propria asezare, dar ... uita de Dumnezeu, sa-L intrebe pe El cand sunt nedumeriti.

Hai spune-ne si noua niste lucruri de bine care ti s-au intamplat in ultimul timp, impartaseste-ne din bucuriile tale duhovnicesti.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.04.2019, 11:25:57
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.042
Implicit

Ce-i cu feeria asta?Cred ca am sa fac un topic despre martori...ma prea deprima pofta asta de viață
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare