Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 21.07.2008, 20:42:35
Askeladd Askeladd is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2008
Mesaje: 143
Implicit

Stai sa vad daca am inteles bine...

McDonalds a donat 20.000 de dolari unei asociatii gay. Restul de cateva miliarde de dolari pe care-i faci sunt investiti pentru a promova mancare nesanatoasa (daca ati vazut documentarul "Super Size Me", unde un om a mancat o luna intreaga numai de la McDonalds si a avut probleme de sanatate mari). Unde e oare problema mai mare?

Boicotul e o idee buna, dar o faceti din motivele gresite.

Reply With Quote
  #42  
Vechi 21.07.2008, 20:50:18
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

n-am vazut documentarul, dar ma gandesc ca respectivul a mancat asa doar ca experiment. ptr ca nici un om intreg la cap n-ar face-o in conditii normale. mac-ul este un fel de resursa out of the box, adica apelezi la el rareori, in caz de necesitate.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 21.07.2008, 20:58:09
Askeladd Askeladd is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2008
Mesaje: 143
Implicit

Da, a fost un experiment. Inainte era un om foarte sanatos care mancase numai mancare gatita acasa si avea o dieta echilibrata. Timp de cateva saptamani, pe perioda experimentului a facut controale periodice la mai multi medici. A terminat experimentul mai devreme de o luna(cum era stabilit) fiindca ii era frica de sanatatea sa, si doctorul i-a spus ca va putea ajunge la starea sa initiala de sanatate abia dupa 4 ani si unele chestii nu mai puteau fi inversate complet.

Am avut si eu o faza in liceu unde mancam de mai multe ori pe saptamana la Mc. Intre timp nu mai pot sa ma uit la mancarea lor. Bine ca la noi nu se mananca chiar asa de des(desi poate mai des decat ne gandim noi), insa in America sau Anglia situatia e mai grava.

Un boicot nu ar face nimic impotriva gay-ilor, ca am avea numere prea mici. Dar pentru sanatatea individuala, ar folosi la ceva.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 21.07.2008, 20:59:55
literaR literaR is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Askeladd
Da, a fost un experiment. Inainte era un om foarte sanatos care mancase numai mancare gatita acasa si avea o dieta echilibrata. Timp de cateva saptamani, pe perioda experimentului a facut controale periodice la mai multi medici. A terminat experimentul mai devreme de o luna(cum era stabilit) fiindca ii era frica de sanatatea sa, si doctorul i-a spus ca va putea ajunge la starea sa initiala de sanatate abia dupa 4 ani si unele chestii nu mai puteau fi inversate complet.

Am avut si eu o faza in liceu unde mancam de mai multe ori pe saptamana la Mc. Intre timp nu mai pot sa ma uit la mancarea lor. Bine ca la noi nu se mananca chiar asa de des(desi poate mai des decat ne gandim noi), insa in America sau Anglia situatia e mai grava.

Un boicot nu ar face nimic impotriva gay-ilor, ca am avea numere prea mici. Dar pentru sanatatea individuala, ar folosi la ceva.
este un cd pe piata cu experimentul acesta
Reply With Quote
  #45  
Vechi 21.07.2008, 21:00:07
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

eu mancam din cand in cand la ei, cartofi prajiti, nu hamburgheri.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Banii de la aparate Dewit51 Morala Crestina 23 23.01.2017 14:40:57
‚Intoarce-te si spune cat bine ti-a facut tie Dumnezeu’ Ana-Maria N Generalitati 0 22.04.2012 11:04:14
Atitudinea fata de homosexuali coralina Generalitati 218 14.08.2011 21:05:09
Din ‘secretele’ mele Gabita_30 Pocainta 18 17.04.2011 20:54:49