Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.02.2021, 03:36:23
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 162
Implicit Scrisoare către Dumnexeu

Stăteam și reflectam la Dumnezeu și la viață mea și am ajuns la o întrebare importanta:Oare cum pot face să îmi răspundă Dumnezeu când îi vorbesc adică să îmi trimită un mesaj,sa îmi răspundă sau sa am un vis cu Dumnezeu,întreb asta fiindca știu foarte bine că în Biblie anumiți oameni au vorbit cu Dumnezeu și El le-a răspuns,ori l-au visat,ori l-au auzit, le-a răspuns la întrebări și i-au călăuzit. Vreau macar și mai ales sa Îl visez pe Dumnezeu pentru că sunt într-un moment din viața în care am nevoie de răspunsuri de la El.Am nevoie să îmi răspundă la niște întrebaru fiindcă în momentul asta viața mea e un eșec,e un dezastru,sunt confuz,nehotărât,nu am nicio valoare nici eu nici viața mea,nu vad nimic strălucitor in fata aducă vreun viitor cat de cat bun și nu vad niciun orizont,nu am nicio busola.
L-as întreba eterna întrebare De ce?
Adică de ce viața mea e așa cum e,de ce nu parte și eu de sănătate,de ce sufar de niste chestii psihologice că toc,anxietăți, depresii și a trebuit să mă chinui sibma chinui de 12 ani cu astea neavând practic adolescenta și tinerețe,când se va termina suferința și dacă și când voi intra și eu pe un făgaș normal al vieții,când voi avea parte și eu de bine și când va răsări și soarele pe strada mea sau macar o rază de vina pe strada mea,in cada mea și în viața mea,vreau macar sa vina o rază de soare la mine în viața, nici măcar tot soarele..As vrea daca as putea sa am un dialog cu Dumnezeu așa cum a avut Neale Donald Walsch sau macar un vis,sa îmi de-a un mesaj de speranță,de călăuzire sau sa îmi spună ceva și să îmi răspundă la de ce? Știu că e ciudat,dar stăteam și mă gândeam,ce ar fi că Dumnezeu să ne răspundă la întrebări și frământări așa cum i-ar răspuns lui Neale? Ce ar fi sa primim mesaje de la Dumnezeu sau sa Îl vedem,sau macar sa Îl visam? Ar fi bine,ar fi super,ar fi o necesitate,o nevoie Dar poate că cândva voi avea și eu un dialog cu Dumnezeu,acesta îmi va răspunde la întrebările mele chinuitoare și i va vindeca viața, până atunci num îmi mai rămâne decât speranță..deci nu râdeți,sunt foarte lucid însă chiar mă gândeam puțin la cărțile Conversații cu Dumnezeu ce sunt un fenomen în lume și cum i-ar vorbit lui Neale Dumnezeu și de aici mi s-a născut întrebarea mie de ce nu ar putea sa îmi vorbească? Mai ales că sunt multe cazuri și în Biblie și în cărți spirituale dar și mai ales că ar fi un mesaj de mare speranță și o revelație în viața mea și poate de ce nu voi scrie și eu o carte așa cum a scris Neale Donald cu dialogul dintre el și Dumnezeu sau macar niste texte pe blog și pe wattpad. știu,sunt doar un om, un visător.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.02.2021, 20:52:34
cristian sergiu's Avatar
cristian sergiu cristian sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit crestin ortodox

Fa putin voluntariat intr-un spital tbc vezi cum iti revii sau int-un spital cu boli in faza terminala
__________________
am scris un calendar crestin ortodox
sunt crestin ortodox
Doamne ajuta
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare