Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.05.2018, 04:31:37
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit Parasita de puterice ceresti

Hriatos S-a inaltat!

Ca orice femeie tanara si maritata mi s-a implinit si visul de a deveni mama, insa acum la 30+ saptamani de sarcina inima mea trece prin focul incercarilor. Ma simt parasita de toate puterile ceresti, inclusiv de Maica Domnului care se spune ca este ocrotitoarea maicilor si a pruncilor. Sunt obligata sa nasc prematur, prin cezariana, pe copilul meu care nu a mai luat in greutate de 3 saptamani. Sunt desnadajduita pentru ca tot speram ca situatia sa nu se inrautateasca asa repede si ca poate bebe va rezista si va lua in greutate pana la termen, ca acum sa fiu obligata sa accept ca daca bebe mai ramane in burtica mea el va muri.
Nu stiu pentru alte mamici cum este dar nu reusesc sa accept toate aceste lucruri: cezariana + prematuritate + a imi vedea copilul intr-un incubator luptandu-se sa traiasca. Plus ca acum 3 saptamani am avut de infruntasi moartea tatalui meu cu toate cele necesare unei repatrieri, el sfarsindu-se in alta tara. Toate m-au dat peste cap, credința mi-a pierit si ma simt singura si parasita.

Last edited by AGabriela; 22.05.2018 at 04:33:59.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare