Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.06.2012, 01:40:32
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Ajutor pentru doamna Bogman Margareta, user pe acest forum

Am primit de la colega de forum Mara2008 un apel la ajutor pentru doamna Bogman Margareta, user pe acest forum, care se pare ca trece printr-o perioada foarte dificila si are nevoie urgenta de ajutor.

O rog pe Mara 2008 sa vina cu amanunte, cu detalii legate de modul de contactare a doamnei Bogman Margareta (adresa, telefon).
Reiese din mesaj ca doamna Bogman Margareta are o fiica bolnava si are nevoie de ajutor material: bani, pampers marimea S, probabil si altele.

Mara2008 a cerut acordul dansei pentru a se apela la ajutor.
Pe pagina personala a doamnei Bogman Margareta este o fotografie: fiica dansei.

Rog a va abtine de la comentarii nepotrivite.
Cine doreste sa ajute, sa o faca, iar cine nu, sa treaca cu vederea apelul.

Acesta este mesajul:

""
Imi cer iertare pentru ca indraznesc a va scrie si a va ruga sa facem ceva pentru colega noastra de forum bogman margareta care este intr-o situatie foarte grea in acest moment asa cum imi spune in mesaju ce l-am primit si cu care am vorbit la tel ,iata mesaju ei:


suntem vai si amar de noi ,este foarte bolnava ,slabita si terminata ,simt ca ma sufoc de plins ,nu stiu ce va fi ,...nici nu stiu ce sa-ti spun ,parca astept sfirsitul,........of doamne ce mai urmeaza?..nu am ce sa-ti spun ptr ca nu stiu ,imi pierd mintiile ,.....nu am nici un leu nu pot sa ma duc cu ea undeva sa o ajute cineva ,sa se faca mai bine ,....???,.....,ce inseamna sa fi amarita ,fara sprijin si fara nici un leu ,.....te sarut ,te mai contactez ,nu mi-a trimis d-na aia nimic ,astept disperata ,.....

Multumesc pentru intelegere
Cu tot sufletul mara
P.S.Daca v-am suparat sau am gresit cu acest mesaj imi cer iertare""

Iertare pentru intarziere raspuns insa mi-a fost f rau si mie ,uite aici pagina ei "

http://www.crestinortodox.ro/comunit...ogmanMargareta

Last edited by Adriana Cluj; 08.06.2012 at 09:34:36.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.06.2012, 09:25:12
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Adriana,care este afectiunea de care sufera fiica dansii?De cati bani ar avea nevoie si in afara de pampersi,ce anume mai este necesar?
In afara de acest site s-ar putea incerca si o campanie de ajutorare pe facebook,insa este important sa se stie tot ce este nevoie de stiut,un cont,niste date de contact si eventual ceva documente care sa ateste boala despre care este vorba,pentru cei mai sceptici.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.06.2012, 09:27:28
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Adriana,care este afectiunea de care sufera fiica dansii?De cati bani ar avea nevoie si in afara de pampersi,ce anume mai este necesar?
In afara de acest site s-ar putea incerca si o campanie de ajutorare pe facebook,insa este important sa se stie tot ce este nevoie de stiut,un cont,niste date de contact si eventual ceva documente care sa ateste boala despre care este vorba,pentru cei mai sceptici.
Nu cunosc amanunte, tocmai de aceea am rugat-o pe Mara2008, care a conversat cu doamna Bogman pe privat, sa vina cu detalii.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.06.2012, 09:33:15
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Nu cunosc amanunte, tocmai de aceea am rugat-o pe Mara2008, care a conversat cu doamna Bogman pe privat, sa vina cu detalii.
Ar fi cel mai bine!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.06.2012, 09:44:58
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Sora Margareta si Rebecca fiica ei

Fiica sorei Margareta sufera de :
tetrapareza spastica pe fond microcefal,epilepsie cu crize frecvente,encefalopatie infantila sechelara
Are nevoie de pampersi adulti masura S si bani pentru tratament.
Poate fii contactata la nr de tel 0262279084 si fii ajutata prin mandat postal pe adresa :Bogman Margareta.STR. PALTINISULUI ,NR 28A Baia Mare ,Jud Maramures sau prin depunere in cont:cod iban RO67CARP.025000212654 EU01
Pentru mai multe amanunte va rog a o contacta personal pe sora Margareta
Multumesc din suflet celor ce o vor ajuta fie si cu o rugaciune si pentru intelegere.
Daca am suparat pe cineva cu aceasta rugaminte imi cer iertare din tot sufletul meu.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.06.2012, 11:58:22
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mara2008 a publicat datele de contact ale doamne Bogman Margareta.
Va rugam pe toti care puteti ajuta, cu cat de putin, sa faceti acest gest.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.06.2012, 17:27:36
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

o cunoașteți cumva pers...
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.06.2012, 17:32:14
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
o cunoașteți cumva pers...
Nu o cunoastem personal, dar cred ca este un caz real!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 08.06.2012, 18:27:47
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamna Bogman m-a anuntat ca a rugat pe cineva sa posteze un document privind diagnosticul fiicei sale, Rebecca. Probabil ca va fi postat pe pagina aceasta http://www.crestinortodox.ro/comunit...ogmanMargareta
Reply With Quote
  #10  
Vechi 08.06.2012, 20:31:51
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Mesaj de la sora Margareta Bogman

Am observat ca cineva pe forum vrea un document ptr ca sa dovedesc boala rebeccai ,....am sa o postez pe situl meu nu stiu daca reusesc ptr ca nu ma pricep ,as trimite pe forum dar nu stiu cum ,dar pe pagina mea de profil sunt niste poze cu ea poate sa o vada lumea cum arata la cei 33 de ani ,cine nu crede......
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 12:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 04:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 11:13:17