Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.03.2009, 20:51:20
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit Va rog, rugati-va pentru mine

[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.03.2009, 21:00:59
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit Draga Manuela...

Citat:
În prealabil postat de maniucu Vezi mesajul
[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]
Te voi pomeni cu mare drag in rugaciunile mele... voi ruga si pe parintele staret de la sf. manastire unde merg de obicei, sa faca la fel, si toti ceilalti parinti pe care-i cunosc... Dumnezeu sa te ajute, sa te intelepteasca si sa te lumineze sa iei calea cea mai buna, decizia cea mai inteleapta...in ceea ce ti-ai propus...Dar nu voia ta...ci VOIA LUI sa fie in toate!!! Doamne ajuta, Manuela !
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.03.2009, 21:09:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anne Vezi mesajul
Te voi pomeni cu mare drag in rugaciunile mele... voi ruga si pe parintele staret de la sf. manastire unde merg de obicei, sa faca la fel, si toti ceilalti parinti pe care-i cunosc... Dumnezeu sa te ajute, sa te intelepteasca si sa te lumineze sa iei calea cea mai buna, decizia cea mai inteleapta...in ceea ce ti-ai propus...Dar nu voia ta...ci VOIA LUI sa fie in toate!!! Doamne ajuta, Manuela !
Și eu la rându-mi , am avut nevoie de voi in urmă cu ceva timp și am simțit efectiv ajutorul dat prin gândul bun și rugăciunea celor de pe forum, așa că o voi face și eu cu multă dragoste și ințelegere. Vorba lui Adrian adminul, "acesta este marele farmec al ortodoxiei, de a ne intări unii pe alții". Să fi binecuvântată și Maica Domnului să-ți fie alăturea tot timpul ! Amin !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.03.2009, 01:10:37
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Te voi pomeni si eu in ale mele, in rugaciuni si la pomelnicele zilnice.
Dumnezeu sa te ajute, sa-ti usureze suferita si sa te miluiasca!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.03.2009, 09:00:19
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Va multumesc din suflet!
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.03.2009, 09:16:27
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Sa multumim lui Dumnezeu, pentru toate.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.03.2009, 15:35:50
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maniucu Vezi mesajul
[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]
Bunul și milostivul Dumnezeu să te lumineze și să te ajute în a lua hotărârea cea mai bună.Doamne ajută.Vineri voi scrie pe pomelnic la sfântul Masl numele tău.Doamne ajută.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.03.2009, 15:56:57
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Dumnezeu si Maica Domnului sa sa te ajute sa iei decizia corecta. Te voi pomenii in rugaciunile mele si la biserica. Citeste Acatistul Sfantului Duh pt. a te lumina Dumnezeu si cel al Buneivestiri.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.03.2009, 18:31:57
janina janina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Locație: bucurești
Mesaje: 92
Unhappy

Doamne Ajută Manuela e frumos rugăciunea făcută în comun unii pt alții dar să te rogi și tu
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.03.2009, 18:49:00
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maniucu Vezi mesajul
[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]
[COLOR=green]Nimeni, niciodata, nu se va ruga pentru tine, așa cum o poți face singur/a cu o rugăciună scurtă, dar spusă din suflet și cu suflet. [/COLOR]
[COLOR=green]Imaginându-ți că se vor ruga alții pentru tine, n-ai să ajungi în veci la rezultatele la care tânjești. [/COLOR]
[COLOR=green]Și în religie/credință se minte la fel ca și în politică. Crede-mă că știu ce vorbesc...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Rugati+va si pentru mine! andrutza151 Umanitare 23 11.07.2011 01:08:17
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 13:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Umanitare 35 13.09.2009 14:30:48
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53