Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 02.08.2021, 19:32:08
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Iisus a spus:
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,33)

Parerea mea e ca cel putin 80% din cei care s-au vaccinat, au facut-o pentru a nu avea probleme in lume, pentru a duce o viata mai comoda si a nu suferi interdictii, deci pentru a trai mai bine.
Toti acestia fiind botezati, prin acceptarea vaccinului fac (fara sa discearna) o alegere a lumii si implicit o respingere a lui Hristos. Nu se poate si una si alta.

24. Nimeni nu poate să slujească la doi domni, căci sau pe unul îl va urî și pe celălalt îl va iubi, sau de unul se va lipi și pe celălalt îl va disprețui; nu puteți să slujiți lui Dumnezeu și lui mamona.(Mt6,24)

Dvs lucrati in vreun fel in aceasta lume si sunteti remunerat financiar?
Daca da... atunci slujiti lui mamona, pentru ca daca Dumnezeu ar fi cu dvs atunci ar face posibila calea Lui in care supranaturalul firii Lui ar facilita supravietuirea dvs fara a va supune in vreun fel legii omenirii.
In revelatie alesii lui Dumnezeu(cei 144 de mii) sunt protejati diving de zeitate astfel nu au semnul fiarei, dimpotriva au semnul lui Dumnezeu pe fruntile lor.

PS O sa raspund foarte greu pentru ca e vacanta, soare, valuri si caldura mare. Posibil din octombrie sa am mai mult timp.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 04.08.2021, 17:08:09
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Da domnu' Demetrius vezi, ca exista atata ironie in modul nostru de a interpreta viata. Frica este principalul motiv. Cipul, vaccinul, antihristul, totul reprezentand controlul prin pierderea puterii. Dar conditiile pe care le avem in acest moment al societatii sunt mult superioare celor de acum 2000 de ani, neincluzand drepturile civile care sunt net superioare. Pana acum circa 400 de ani sclavia era normalitate, iar sclavul nu avea drepturi. Chiar daca nu aveau cip, aveau act de proprietate asupra sclavului ca decret absolut asupra vietii lor. Va vine sa credeti ca foarte multi oameni de-a lungul timpului au experimentat sclavia in conditii medievale vitrege si aspre fara pic de mila fiind mereu la cheremul stapanului? As plati o avere doar sa asist cum dvs domnu' Demetrius sau alti ipocriti religiosi ar predica acestor sclavi ideea de antihrist, semnul fiarei(cip), vaccin satanic.
Domnu' Demetrius am o singura intrebare pentru dvs, atat.
Ce ati prefera sa fiti sclav in evul mediu sau sa faceti o amarata de intepatura cu secretii microbiene?
Reply With Quote
  #103  
Vechi 04.08.2021, 19:04:19
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
totul reprezentand controlul prin pierderea puterii.
Ți se pare că masele au controlul în prezent ?
Cine controlează fluxul de informații controlează puterea și mintea alegătorilor, nimeni nu-i trage de mânecă pe jurnaliști și patroni media pentru sugestiile proaste din trecut, surprinzător masele au memoria scurtă deși distrugerile vieților unora dintre ei se petrec în anumite regimuri care le distrug economiile(prin inflație și scumpiri) sau le distrug locurile de muncă, deci unde e controlul ?

Ai puterea de a vota cu un partid progresist pe care ți-l sugerează sistemul, altfel te scuipă în cap vectorii propagandei dacă votezi altceva, aici e controlul ?

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Dar conditiile pe care le avem in acest moment al societatii sunt mult superioare celor de acum 2000 de ani, neincluzand drepturile civile care sunt net superioare.
Și acum există sfere de sărăcie lucie, în fiecare societate de pe pământ, cei aflați în dificultate nu vor avea mijloacele să-și acceseze drepturile și vor avea tot mai puține.


Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Pana acum circa 400 de ani sclavia era normalitate, iar sclavul nu avea drepturi. Chiar daca nu aveau cip, aveau act de proprietate asupra sclavului ca decret absolut asupra vietii lor. Va vine sa credeti ca foarte multi oameni de-a lungul timpului au experimentat sclavia in conditii medievale vitrege si aspre fara pic de mila fiind mereu la cheremul stapanului?
Păi da sclavia era reglementată printr-un fel de cutumă militară, cuceritorii făceau ce voiau, acum se impun despăgubiri de război și există sclavie prin împrumuturi, o țară e bombardată complet, pierde, e obligată să plătească despăgubiri de război celui care câștigă și unor minorități, plus datorii pentru împrumuturile de refacere a infrastructurii distruse.

Dacă nu e bombadată e obligată să plătească preventiv pentru tot felul de aparatură militară mai veche, ca un fel de taxă de protecție că altfel nu e primită în nicio alianță și e fără apărare.

Acum sclavia are alte cote, dacă anticii și medievalii aveau inspirația să scrie contracte de muncă în care era dezavantajat muncitorul, ar fi lăsat o cvasi-sclavie cum e în prezent.

Nici în prezent nu au toți proprietăți, fond locativ etc.


Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
As plati o avere doar sa asist cum dvs domnu' Demetrius sau alti ipocriti religiosi ar predica acestor sclavi ideea de antihrist, semnul fiarei(cip), vaccin satanic.
Canonul Biblic cuprinzând cele 27 de cărți ale Noului Testament circula din secolele 3-4, nu toți sclavii erau neștiutori de carte, încă de prin vremea lui Nero se credea că el e antihristul, nu era el fiindcă nu s-a declanșat venirea lui Hristos.

Și niciun altul după el nu putea fi antihristul din Revelație, fiindcă nu e construit Templul din Ierusalim, deci și în secolele 3-4 se spune despre unii Sfinți Părinți că ei credeau că vine antihristul(dar Templul era distrus din 70 d.Hr).

Ce spune Apostolul Pavel- Galateni 3:28-29 Nu mai este iudeu, nici elin; nu mai este nici rob, nici liber; nu mai este parte bărbătească și parte femeiască, pentru că voi toți una sunteți în Hristos Iisus.
Iar dacă voi sunteți ai lui Hristos, sunteți deci urmașii lui Avraam, moștenitori după făgăduință.



Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Ce ati prefera sa fiti sclav in evul mediu sau sa faceti o amarata de intepatura cu secretii microbiene?
Dacă înțepătura te incapacitează sau te distruge în ani, să zicem că nu e letală, tot nu mi se pare convenabil raportul risc-beneficiu, plus câte înțepături ajunge să facă un om în cursul a zeci de ani de viață, cumulat riscurile lor(trcute în prospecte) se înmulțesc.

Ar trebui să citim prospectele tuturor vaccinurilor făcute vreodată pt a vedea câte riscuri sunt înmulțit cu câte vaccinuri s-au făcut.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 04.08.2021 at 19:13:32.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 04.08.2021, 21:15:25
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Dvs lucrati in vreun fel in aceasta lume si sunteti remunerat financiar?
Daca da... atunci slujiti lui mamona, pentru ca daca Dumnezeu ar fi cu dvs atunci ar face posibila calea Lui in care supranaturalul firii Lui ar facilita supravietuirea dvs fara a va supune in vreun fel legii omenirii.
In revelatie alesii lui Dumnezeu(cei 144 de mii) sunt protejati diving de zeitate astfel nu au semnul fiarei, dimpotriva au semnul lui Dumnezeu pe fruntile lor.

PS O sa raspund foarte greu pentru ca e vacanta, soare, valuri si caldura mare. Posibil din octombrie sa am mai mult timp.
Dupa 144 mii, completeaza cu asta te rog ca ai uitat sa mentionezi din Biblia Ortodoxa!!!! : "9. După acestea, m-am uitat și iată mulțime multă, pe care nimeni nu putea s-o numere, din tot neamul și semințiile și popoarele și limbile, stând înaintea tronului și înaintea Mielului, îmbrăcați în veșminte albe și având în mână ramuri de finic." ...

Pentru restul lumii @Demetrius (ok), @Iorest (esti de treaba), dobrin7m (sunteti ok, dar...), astazi m-am convins am fost la biserica si am intrebat pe duhovnicul meu (asa printre altele) de treaba cu semnul fiarei la vaccin, si a spus ca vaccinul nu are legatura cu semnul fiarei din Apocalipsa - nu are nimic de a face cu medicina, tot ce am auzit de la voi sunt doar talcuiri (cuvantul rostit de el e "talcuire"). Deci mi-a dat dreptate, speriati degeaba lumea cu "semnul fiarei" la vaccin cand de fapt nu are nici o legatura. Cine vrea sa il faca, cine nu NU si cu asta am terminat povestea! Nu ti se va scadea imunitatea daca il faci, depinde ce organism ai

Lumea care este speriata asa tare de Covid sau vaccin, provine de la faptul ca in cazurile rudelor lor apropiate sau prieteni, s-au intamplat sa se incadreze cei putini din 1-7% care pot avea reactii severe, care duceau si pana la moarte si de spaima lumea incepe propaganda anti-vaccinare, asta nu inseamna ca oricine face vaccin va muri 100%. NU! Adica psihologic si eu m-as simti super distrus emotional sa aflu ca anumite rude din familie ar ajunge la asa ceva, si e normal sa actionez ca anti-vaxxer (daca asa era intr-o realitate alternativa)
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 04.08.2021 at 21:17:57.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 04.08.2021, 23:26:47
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Pentru restul lumii @Demetrius (ok), @Iorest (esti de treaba), dobrin7m (sunteti ok, dar...), astazi m-am convins am fost la biserica si am intrebat pe duhovnicul meu (asa printre altele) de treaba cu semnul fiarei la vaccin, si a spus ca vaccinul nu are legatura cu semnul fiarei din Apocalipsa - nu are nimic de a face cu medicina, tot ce am auzit de la voi sunt doar talcuiri (cuvantul rostit de el e "talcuire"). Deci mi-a dat dreptate, speriati degeaba lumea cu "semnul fiarei" la vaccin cand de fapt nu are nici o legatura. Cine vrea sa il faca, cine nu NU si cu asta am terminat povestea! Nu ti se va scadea imunitatea daca il faci, depinde ce organism ai
Nu am zis că ar fi semnul fiarei, am zis că nu știu ce va fi, am dat și citatul acela din Matei în care se zice că urmașii lui Hristos vor supraviețui și dacă ceva vătămător li se va da să bea.

Mai departe fiecare va trăi și va vedea, nu trebuie nici să ne lăsăm cuprinși de disperare, deznădejde, eu o să-ncerc să mă feresc cât pot de boală sper ca până-n 2023 cum se vehiculează pe net să se termine, perioadele nasoale sunt cele din noiembrie- încolo, doar vara și puțin din toamnă a fost cât de cât normală desfășurarea vieții.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 05.08.2021 at 22:55:33.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 07.08.2021, 07:28:58
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Dvs lucrati in vreun fel in aceasta lume si sunteti remunerat financiar?
Daca da... atunci slujiti lui mamona, pentru ca daca Dumnezeu ar fi cu dvs atunci ar face posibila calea Lui in care supranaturalul firii Lui ar facilita supravietuirea dvs fara a va supune in vreun fel legii omenirii...
Da.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Domnu' Demetrius am o singura intrebare pentru dvs, atat.
Ce ati prefera sa fiti sclav in evul mediu sau sa faceti o amarata de intepatura cu secretii microbiene?
Cuvintele pe care le folosesti in intrebarea pe care o pui demonstreaza ca nu intelegi gravitatea situatiei sugerand ca raspunsul este la mintea cocosului.

Vaccinul nu e de o amarata de intepatura, ci este o alegere pe care o face fiecare dintre noi: ori Hristos, ori lumea(mamona). Cei mai multi sunt pacaliti si se tem(ai dreptate) de covid si nu inteleg ce aleg chiar daca vaccinul nu-i protejeaza si-si dovedeste inutilitatea.

32. Iată vine ceasul, și a și venit, ca să vă risipiți fiecare la ale sale și pe Mine să Mă lăsați singur. Dar nu sunt singur, pentru că Tatăl este cu Mine.
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,32-33)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #107  
Vechi 07.08.2021, 23:37:56
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
astazi m-am convins am fost la biserica si am intrebat pe duhovnicul meu (asa printre altele) de treaba cu semnul fiarei la vaccin, si a spus ca vaccinul nu are legatura cu semnul fiarei din Apocalipsa - nu are nimic de a face cu medicina, tot ce am auzit de la voi sunt doar talcuiri (cuvantul rostit de el e "talcuire"). Deci mi-a dat dreptate, speriati degeaba lumea cu "semnul fiarei" la vaccin cand de fapt nu are nici o legatura.
Este o contradictie in spusele duhovnicului (sau in ale tale?).
Sunt surprins de remarca (duhovnicu)lui ca vaccinul nu are legatura cu medicina si i-as intelege afirmatia(sunt curios de argumentele lui) insa numai daca se considera ca vaccinul, virusul si restrictiile sunt doar un pretext de a determina lumea sa accepte sa aiba asupra lor permanent un..."pasaport" digital(semnul fiarei) care sa fie oricand detectat de sistemul de detectie pus la punct si pozitionat la toate intrarile unde vor avea acces doar cei vaccinati. Cum sa nu fie nicio legatura? E o legatura consecutiva foarte stransa; nu se poate demara introducerea semnului fiarei (pentru eliminarea restrictiilor de acces) fara vaccin.

18. Cel ce crede în El nu este judecat, iar cel ce nu crede a și fost judecat, fiindcă nu a crezut în numele Celui Unuia-Născut, Fiul lui Dumnezeu.
19. Iar aceasta este judecata, că Lumina a venit în lume și oamenii au iubit întunericul mai mult decât Lumina. Căci faptele lor erau rele.(In3,18-19)


Din versetele de mai sus se intelege clar (dpmdv) ca si Dumnezeu cerceteaza cu aceasta ocazie cu ce au ramas oamenii din invatatura lui Iisus Hristos si, in functie de rezultat, apoi vor veni (sau nu) vremuri mai mult sau mai putin "apocaliptice".
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 09.08.2021 at 05:53:26.
Reply With Quote
  #108  
Vechi 09.08.2021, 18:52:18
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ți se pare că masele au controlul în prezent ?
Cine controlează fluxul de informații controlează puterea și mintea alegătorilor, nimeni nu-i trage de mânecă pe jurnaliști și patroni media pentru sugestiile proaste din trecut, surprinzător masele au memoria scurtă deși distrugerile vieților unora dintre ei se petrec în anumite regimuri care le distrug economiile(prin inflație și scumpiri) sau le distrug locurile de muncă, deci unde e controlul ?
Dvs aveti un deficit in a intelege in profunzime anumite idei. Masele au toata puterea Dar cedeaza controlul elitelor tocmai din cauza limitarii inteligentei si viziunii colective.


Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Canonul Biblic cuprinzând cele 27 de cărți ale Noului Testament circula din secolele 3-4, nu toți sclavii erau neștiutori de carte, încă de prin vremea lui Nero se credea că el e antihristul, nu era el fiindcă nu s-a declanșat venirea lui Hristos.

Și niciun altul după el nu putea fi antihristul din Revelație, fiindcă nu e construit Templul din Ierusalim, deci și în secolele 3-4 se spune despre unii Sfinți Părinți că ei credeau că vine antihristul(dar Templul era distrus din 70 d.Hr).
Daca Dumnezeu(Hristos) are nevoie de un adversar ca sa apara pe scena politica si guvernatoare atunci nu e Dumnezeu pentru ca e predispus determinismului arbitrar. Adica un Dumnezeu atotputernic decide singur cand e timpul sa conduca.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ce spune Apostolul Pavel- Galateni 3:28-29 Nu mai este iudeu, nici elin; nu mai este nici rob, nici liber; nu mai este parte bărbătească și parte femeiască, pentru că voi toți una sunteți în Hristos Iisus.
Iar dacă voi sunteți ai lui Hristos, sunteți deci urmașii lui Avraam, moștenitori după făgăduință.
Daca nu mai exista nici sex, nici natii, nici rasa, nici clasa sociala, atunci de ce va opuneti noii ordini mondiale? Pentru ca asta inseamna noua ordine mondiala si pentru asta lupta... lipsa identitatii. Nu mai esti nici femeie sau barbat, nici stapan sau sclav, nici alb sau negru. O amestecatura.


Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Dacă înțepătura te incapacitează sau te distruge în ani, să zicem că nu e letală, tot nu mi se pare convenabil raportul risc-beneficiu, plus câte înțepături ajunge să facă un om în cursul a zeci de ani de viață, cumulat riscurile lor(trcute în prospecte) se înmulțesc.

Ar trebui să citim prospectele tuturor vaccinurilor făcute vreodată pt a vedea câte riscuri sunt înmulțit cu câte vaccinuri s-au făcut.
Sa inteleg ca optati pt sclavia din evul mediu. E bine si asa doar ca oriunde inseamna munca prin control. Obligativitate (forta fizica sau psihica)
Reply With Quote
  #109  
Vechi 09.08.2021, 19:09:39
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Dvs aveti un deficit in a intelege in profunzime anumite idei.
Mulțumesc sunt un profan nu un profund.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Masele au toata puterea Dar cedeaza controlul elitelor tocmai din cauza limitarii inteligentei si viziunii colective.
Nu toți politicienii sunt elite, Vanghelie de la sectorul 5 era o elită ? La vârf se cocoțează și mulți imbecili, oportuniști, fripturiști și pișcotari cu ascuțiș în coate care dau altora la ficat ca să urce ei, deci și mulți neisprăviți ajung acolo iar aceștia nu au absolut niciun scrupul în a manipula percepția maselor, emoția lor și sensibilitățile lor.

Chiar citeam ieri un articol despre cum manipula într-un colegiu electoral un antreprenor de voturi (există și asa ceva!), care găsea tot felul de subterfugii să-i aducă voturi pd-l-ului și ulterior primului ciclu electoral, altor 3 partide care ofereau mai mult.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Daca Dumnezeu(Hristos) are nevoie de un adversar ca sa apara pe scena politica si guvernatoare atunci nu e Dumnezeu pentru ca e predispus determinismului arbitrar. Adica un Dumnezeu atotputernic decide singur cand e timpul sa conduca.
Hristos era din veac, S-a întrupat pentru a-l cunoaște omul și a trăit în trup pentru a ridica condiția umană spre mântuire.


Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Daca nu mai exista nici sex, nici natii, nici rasa, nici clasa sociala, atunci de ce va opuneti noii ordini mondiale? Pentru ca asta inseamna noua ordine mondiala si pentru asta lupta... lipsa identitatii. Nu mai esti nici femeie sau barbat, nici stapan sau sclav, nici alb sau negru. O amestecatura.
Era vorba de o identitate comună în Hristos, NWO nu-l vrea pe Hristos, a înlocuit epoca Peștelui IHTIS - Iisus Hristos cu epoca vărsătorului, a ghebosului care vine să înșele.


Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Sa inteleg ca optati pt sclavia din evul mediu. E bine si asa doar ca oriunde inseamna munca prin control. Obligativitate (forta fizica sau psihica)
În evul mediu nu au fost atât de parșivi ca acum să legalizeze sclavia prin tot felul de subterfugii contractuale care răpesc mare parte din timpul individului și-l fac să muncească încât abia reușește să acopere nevoi de bază, sclavia n-a ținut doar în evul mediu, ci și prin 1700 șamd, ultima sclavie lua de fapt persoane care trăiau din agricultură și muncă brută din Africa și le mutau pe alt continent să facă aceași muncă, dacă le făceau și niscaiva contracte din care să cadă câte o lețcaie, era începutul muncii corporate :).
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 09.08.2021 at 19:11:51.
Reply With Quote
  #110  
Vechi 09.08.2021, 19:35:52
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Mulțumesc sunt un profan nu un profund.
O alta divada ca nu intelegeti sensual cuvintelor. Profan = necredincios

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu toți politicienii sunt elite, Vanghelie de la sectorul 5 era o elită ? La vârf se cocoțează și mulți imbecili, oportuniști, fripturiști și pișcotari cu ascuțiș în coate care dau altora la ficat ca să urce ei, deci și mulți neisprăviți ajung acolo iar aceștia nu au absolut niciun scrupul în a manipula percepția maselor, emoția lor și sensibilitățile lor.
Domne' da chiar nu poti mai profund? Elitele tin de nivelul gloatelor. Cu cat sunt mai proaste cu atat mai inapti conducatorii.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Hristos era din veac, S-a întrupat pentru a-l cunoaște omul și a trăit în trup pentru a ridica condiția umană spre mântuire.
Ce legatura are cu ce am precizat si delimitat eu? Niciuna! 0 nu aveti argumente nu faceti enunturi

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Era vorba de o identitate comună în Hristos, NWO nu-l vrea pe Hristos, a înlocuit epoca Peștelui IHTIS - Iisus Hristos cu epoca vărsătorului, a ghebosului care vine să înșele.
Identitatea este comuna in tipologie. Ca este Hristos prezent asta e o alta discutie.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
În evul mediu nu au fost atât de parșivi ca acum să legalizeze sclavia prin tot felul de subterfugii contractuale care răpesc mare parte din timpul individului și-l fac să muncească încât abia reușește să acopere nevoi de bază, sclavia n-a ținut doar în evul mediu, ci și prin 1700 șamd, ultima sclavie lua de fapt persoane care trăiau din agricultură și muncă brută din Africa și le mutau pe alt continent să facă aceași muncă, dacă le făceau și niscaiva contracte din care să cadă câte o lețcaie, era începutul muncii corporate :).
Hai ca imi pierd timpul cu lalaiala
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare