Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 12.03.2007, 15:24:47
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

am dat si sfaturi Ioana...dar omul tot se plange...eu as vrea chiar sa vad cum se sinucide stefan...ma indoiesc ca ar face-o..sau ca a avut o tentativa serioasa de sinucidere(stefane...sa stai cu lama aproape de vene, sperand ca te observa cineva care trece pe langa tine si i se face mila de tine...asta nu e sinucidere,sau tentativa de sinucidere, asta e cersit de afectiune)
Reply With Quote
  #162  
Vechi 12.03.2007, 15:36:19
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Inafara de aia cu pastilele, in urma careia am ajuns la spital :dontgetit:
- Am vrut sa ma arunc in fata metroului, dar n-am avut curaj
- Am vrut s-o iau la plimbare prin tunelul de metrou, dar era lume in statie si ma vedea
- Am vrut sa-mi bag foarfeca/sula in mine, dar ori dupa cateva clipe mi s-a facut frica, ori nu era indeajuns de ascutit obiectul
- Am vrut sa ma arunc pe fereastra, dar parca ceva ma tragea inapoi
- Am baut ceva spirt, dar ustura prea tare :hmmm:
Reply With Quote
  #163  
Vechi 12.03.2007, 15:38:07
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

De 3 ori cand am incercat sa ma sinucid nu eram singur acasa. De restul 5 ori eram singur.
Si cand vreau sa o fac, nu vreau sa ma salveze nimeni. Nu vreau sa stea cineva cu mine din mila, ci pentru gaseste ceva la mine!
Reply With Quote
  #164  
Vechi 12.03.2007, 15:44:56
macs macs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Mesaje: 214
Implicit

daca intr-adevar vrei sa te sinucizi nu se intampla sa "n-ai curaj" sau sa "te tina ceva inapoi" sau sa "usture prea tare" etc. sunt cu totul de acord cu ce a zis alexandr_brazil.
Reply With Quote
  #165  
Vechi 12.03.2007, 15:45:42
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Cu toate ca pe la inceputul topicului spuneai "Au fost 3 incercari: de 2 ori am incercat sa-mi bag foarfeca in mine, iar 1 data am incercat sa sar dupa balcon. "
Ori intre timp ai mai incercat de 5 ori cu toate ca mentionai ca acum te abtii de la ganduri de sinucidere :rolleyes:
Reply With Quote
  #166  
Vechi 13.03.2007, 13:27:36
irina77 irina77 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2006
Mesaje: 288
Implicit

omul e necajit si voi va bateti joc de el. ???
Reply With Quote
  #167  
Vechi 13.03.2007, 13:28:24
irina77 irina77 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2006
Mesaje: 288
Implicit

fii serios stefane, viata e frumoasa, cu sau fara prietena(i).
Reply With Quote
  #168  
Vechi 13.03.2007, 14:14:42
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mai,mai,mai!!!
Este chiar atat de greu sa observati ca acest baiat scrie numai sa ispiteasca?
De cand a facut acest topic i-am vorbit,l-am sfatuit...si eu si altii...i-am propus sa ma intalnesc cu el sa ne cunoastem dar s-a facut ca nu observa nimic din toate acestea si a continuat cu acelasi stil fara a se adresa cuiva anume...pt mine este o dovada clara ca nimic nu este real in tot ce spune.
Mi-am lasat ID-ul de messenger in sectiunea creata tot de el gandind ca poate ma va apela ...nimic. Am fost apelata de multi altii cu care m-am si intalnit in mare parte,dar el nimic.Nu l-am apelat eu considerand ca dupa tot ce i-am scris aici si in privat era de datoria lui mai ales ca a creat singur acel topic,voia prieteni,voia oameni in jurul lui...dar,de fapt nu vrea nimic,doar sa provoace.

Consider ca cei care au tot continuat sa-i scrie ii fac un joc,ii canta in struna...nu este un handicapat sau un inapoiat mintal,astfel nu ar fi fost in stare sa scrie pe un forum,sa acceseze internetul,sa deschida calculatorul,sa spuna ceea ce tot spune pe aici...etc.
Daca ati fi fost atenti ati fi observat ca el nu scrie si nu-si da cu parerea la nici un subiect....el creaza topice unde mai arunca cate o postare despre povestea pe care si-a creat-o la care alearga multi sa-i raspunda...cand vede ca nu mai scrie nimeni iar mai arunca cate o postare in maniera lui....si tot asa...personal de un an de zile am avut timp sa constat acestea tocmai pt ca atunci cand eu m-am inscris pe acest forum topul lui era la inceput si asta mi-a atras atentia...iar atitudinea lui fata de toti ceilalti pt mine a fost mai mult decat graitoare.

Cu alte cuvinte continuati sa discutati discutii de unii singuri...asta sa nu zicem ca nu ne aflam in traba.
Reply With Quote
  #169  
Vechi 13.03.2007, 14:30:07
euftalia euftalia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2006
Mesaje: 170
Implicit

Draga Clausemi, s-ar putea totusi sa fie cu adevarat un bolnav, sa stii ca ceea ce ai spus tu, ca nu vrea decat sa provoace nu cred ca este adevarat. Bolile psihice au cele mai variate manifestari, printre care si atitudinea lui confuza, poate tot ce spune el despre singuratate etc sunt duar niste pretexte care explica duar ca ii este rau. trebuie sa se trateze si sa se ingrijeasca.
Pe de alta parte anonimatul internetului poate intr-adevar sa iti aduca surptize, eu zic ca este mai bine, fratilor sa evitati sa va intalniti cu oameni de pe net, este extrem de riscant.
Reply With Quote
  #170  
Vechi 13.03.2007, 14:36:12
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de euftalia
Draga Clausemi, s-ar putea totusi sa fie cu adevarat un bolnav, sa stii ca ceea ce ai spus tu, ca nu vrea decat sa provoace nu cred ca este adevarat. Bolile psihice au cele mai variate manifestari, printre care si atitudinea lui confuza, poate tot ce spune el despre singuratate etc sunt duar niste pretexte care explica duar ca ii este rau. trebuie sa se trateze si sa se ingrijeasca.
Pe de alta parte anonimatul internetului poate intr-adevar sa iti aduca surptize, eu zic ca este mai bine, fratilor sa evitati sa va intalniti cu oameni de pe net, este extrem de riscant.
Draga mea,nu am avut decat surprize placute intalnindu-ma cu userii acestui forum...si nu cred ca voi avea vreodata vreun soc decat daca Dzeu va ingadui...si daca va ingadui va fi pt folosul meu...sunt sigura de asta.

Referitor la Stefan eu nu spun ca nu este un om singur,pesimist chiar...dar e prea mare contradictia intre ce spune aici si ce face sau dorintele pe care si le exprima aici si atitudinea pe care o are apoi...mie mi se pare cel putin suspect...dar,mai bine sa gresesc eu si sa-l ajute pe el faptul ca procedeaza astfel.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Politistii romani se sinucid pe capete !!! guardian knight Generalitati 65 28.06.2014 23:34:11