Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.10.2009, 11:29:30
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit Un sfat...infarct miocardic

Tatal meu, in varsta de 52 de ani a suferit in urma cu 1 an si 6 luni un infarct miocardic extins. A fost internat la spitalul Militar din Bucuresti , iar in urma coronografiei s-a stabilit ca 3 artere sunt infundate in proportie de 80-90% si i s-a spus ca trebuie sa faca operatie de bypass.
I-a fost teama de operatie si nu a vrut sa faca si la insistentele lui doctorul i-a pus 3 stenturi pe arterele afectate. A fost pensionat pe caz de boala, iar acum ia medicamente pentru hipertensiune si pentru diabet de tip II.
Sunt necajita, deoarece face frecvent hipertensiune in ciuda medicamentelor administrate si a regimului pe care l tine. Precizez ca nu bea, nu fumeaza, nu a facut acestea niciodata. As vrea sa fac tot ce e posibil pentru el...Am citit pe internet diverse sutudii si am vazut ca prognosticul este foarte prost si asta ma face sa sufar tare mult...

Va rog, daca puteti sa ma ajutati cu un sfat, din experienta voastra sau a celor de langa voi ...poate trebuie sa-l duc la un medic bun...doctorul lui e extrem de ocupat, la spital sunt multi oameni care au nevoie de el si ma gandesc uneori ca poate nu face tot ceea ce se poate face din cauza volumului mare de munca.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va cer un sfat Dreamm Generalitati 20 12.07.2011 10:46:19
Un sfat? silent assasin Generalitati 24 30.03.2011 23:24:41
un sfat va rog monacu Impartasania (Taina Euharistiei) 14 25.03.2011 16:01:31
Un sfat va rog potoceanc Generalitati 33 07.09.2010 01:44:39
un sfat de la voi pacifistul Generalitati 19 14.10.2008 20:30:25