Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.08.2008, 13:04:35
eudany01's Avatar
eudany01 eudany01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.04.2007
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 41
Implicit

vreau sa donez un carucior de nou nascut, in stare fff buna de functionare nefolosit unei familii nevoiase. noi avem carucior si nu avem ce face cu mai multe in casa, asa k ne-am gandit sa il dam cuiva care are intradevar nevoie decat sa il vindem. dak e cineva interesat sa lase un mesaj sau sa trimtita un mail pe adresa eudany01@yahoo.com pentru mai multe detalii. rog doar persoanele serioase sa raspunda.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.08.2008, 14:58:01
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eudany01
vreau sa donez un carucior de nou nascut, in stare fff buna de functionare nefolosit unei familii nevoiase. noi avem carucior si nu avem ce face cu mai multe in casa, asa k ne-am gandit sa il dam cuiva care are intradevar nevoie decat sa il vindem. dak e cineva interesat sa lase un mesaj sau sa trimtita un mail pe adresa eudany01@yahoo.com pentru mai multe detalii. rog doar persoanele serioase sa raspunda.
frate ori soro, mergi la biserica de care apartii si vezi ca sint destule familii nevoiase care au nevoie. gestul este laudabil, insa nu are rost pe forum.
succes.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.08.2008, 19:35:24
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

petre nu fi asa dur cu dany...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.08.2008, 14:00:14
eudany01's Avatar
eudany01 eudany01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.04.2007
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 41
Implicit

dap m-am gandit k poate stiti pe cineva care stie k are nevoie de un caruicor, eu m-am mutat de curand in alt oras si nu prea cunosc lumea pe aici si de aceea am apelat la forum, poate pana la urma s-o ivi cineva caruia sa il dau. :)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.08.2008, 14:21:56
simi simi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 19
Implicit

mergi la o biserica aproape de tine si vorbeste cu preotul de acolo fiindca el stie sigur o familie nevoiasa asa sti si tu ca ajunge intradavar la cine are nevoie de carucior
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.08.2008, 21:55:44
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Dany,iarta-mi interventia, parerea mea e ca ar trebui sa spui in ce oras vrei sa donezi carucior, ca daca nu au bani pentru acesta, nu au nici de drum; sa nu speri prea mult sa gasesti pe net multi oameni nevoiasi, poate doar oameni care cunosc pe cei nevoiasi, caci pana la urma Internet-ul costa; sa ne spui daca l-ai dat cuiva intre timp.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.08.2008, 00:11:59
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne, cite griji pentru un carucior,. care putea fi dat de pomana chiar si pe strada, la o femeie cu un nou-nascut in brate. pentru ca, pina un alta, cel mai bine e sa se miluiasca strainii, nu cunoscutii.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.08.2008, 20:52:06
eudany01's Avatar
eudany01 eudany01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.04.2007
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 41
Implicit

scuze pt topic cred k nu am facut bine apeland la acest site, poate i-am deranjat pe unii. o sa gasesc pe cineva prin imprejurimi sa il dau. imi cer scuze dak i-am smintit pe unii dintre voi. atat.


as fi vrut sa sterg topicul da nu stiu cum
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.08.2008, 22:24:03
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

ATAT DE MULTA RAUTATE......DUMNEZEULE.DINTR-UN GEST LAUDABIL,UNII LAU TRANSFORMAT INTR-UN GEST DE DOI LEI.SI SE MAI NUMESC SI CRESTINI.SUNT CURIOS UNDE GASESTI UN CARUCIOR PE STRADA.MARE E GRADINA TA,DOAMNE.AMIN
Reply With Quote
  #10  
Vechi 26.08.2008, 15:36:34
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulyaan
ATAT DE MULTA RAUTATE......DUMNEZEULE.DINTR-UN GEST LAUDABIL,UNII LAU TRANSFORMAT INTR-UN GEST DE DOI LEI.SI SE MAI NUMESC SI CRESTINI.SUNT CURIOS UNDE GASESTI UN CARUCIOR PE STRADA.MARE E GRADINA TA,DOAMNE.AMIN
si ce anume te-a suparat frate?
faptul ca a trebuit sa anunte un forum intreg cum ca ar vrea sa dea de pomeana un carucior? in loc sa sew duca la biserica din cartier si sa faca milostenia pe care dorea s-o faca?
ca nu stie saracul vorba Domnului: "SA NU STIE STINGA CE FACE DREAPTA"!
asta era?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Copilul nascut in afara casatoriei Elisa39 Nunta 37 16.01.2018 09:32:25
Despre familii Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 12 26.01.2013 00:16:42
Dorinta de a te fi nascut in alta epoca costel Generalitati 19 08.02.2011 17:47:06