Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 18.04.2019, 11:36:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Așa suntem datori să revenim și să ne primim între noi. E o datorie filoxenică sfântă. Suntem datori Cuvântului pe care L-am auzit cu urechile noastre și pe care L-am văzut cu ochii noștrii, crezându-L, gustându-L, iubindu-L, urmându-L.

“Bun venit” de Maria Lovin.

Bun venit Abecedar!
Auzisem Doar de tine,
Cum arati N-aveam habar,
Azi te stiu Si-mi pare bine.
Ne cunoastem Asadar,
Eu, Codrut, Noul scolar,
Nu-s prea mare Nici prea mic,
Nu-s prea slab Nici prea voinic,
Dar voi sti Sa te deschid,
Taina noua Sa-ti cuprind,
Ca pe-un dar Sa te pastrez,
Slova sfanta Sa-ti urmez.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #22  
Vechi 25.04.2019, 17:47:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit Paște Fericit!

Sărbători Fericite tuturor ortodocșilor, creștinilor și oamenilor, de Sfintele Paște.
E o mare bucurie ca după săptămâni de sfinte pătimiri alături de Hristos să participi la Înviere, să te bucuri pentru învierea vieții tale, căci cel ce crede trece de la moarte la viață, de la judecată și osândă la Rai și la pace, de la păcătuire și distrugere la sfințenie și iubire adevărată.

Ferice de cel ce moare și învie în Domnul.
Slăvit să fie Domnul pentru această lucrare sfântă de mântuire a creației și a făpturii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #23  
Vechi 03.05.2019, 12:45:12
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sărbători Fericite tuturor ortodocșilor, creștinilor și oamenilor, de Sfintele Paște.
E o mare bucurie ca după săptămâni de sfinte pătimiri alături de Hristos să participi la Înviere, să te bucuri pentru învierea vieții tale, căci cel ce crede trece de la moarte la viață, de la judecată și osândă la Rai și la pace, de la păcătuire și distrugere la sfințenie și iubire adevărată.

Ferice de cel ce moare și învie în Domnul.
Slăvit să fie Domnul pentru această lucrare sfântă de mântuire a creației și a făpturii.
Hristos a inviat!
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare