Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 20.05.2011, 09:00:15
ela2011 ela2011 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2011
Mesaje: 2
Implicit multumesc

Ma alatur si eu acestui forum in dorinta de a va povesti despre minunata prezenta a Sfantului Nectarie in viata mea.
Povestea mea trista a inceput acum 3 ani, la varsta de 28 de ani cand am fost diagnosticata cu cancer de san in urma unui control la Institutul Oncologic Fundeni din Bucuresti. Nu va pot descrie ce sentimente am trait in acea perioada , am simtit furie, dezanadejde, frica, durere, disperare, neacceptare. .. Aveam doar 2 luni de cand implinisem 28 de ani si in urma cu 2 saptamani primisem viza de emigrare pentru Canada. Avusesem atatea vise …. Din cauza bolii, incepusem sa ma intreb daca merita sa mai plec din Romania … Mult timp am refuzat acest diagnostic, am plans si m-am chinuit cu diverse tratamente. Am facut chimioterapie, radioterapie, tratamente naturiste, imunoterapie iar in prezent continui cu hormonoterie . Intr-o buna zi, mama mi-a vorbit despre Sfantul Nectarie si am hotarat sa mergem la manastirea Radu Voda care ii poarta si hramul. Era dimineata, am intrat umili in biserica. Nu va pot descrie cata apasare am simtit acolo, o liniste imensa, o stare de bine …. Am inceput dintr-o data sa plang si sa plang si sa plang, iar lacrimile nu mi se mai opreau. Am simtit acolo multa caldura si alinare. Am citit apoi despre minunile Sfantului Nectarie si m-am rugat si eu sa ma faca bine si sa imi continui viata alaturi de cei dragi. Am continuat tratamentele, iar in paralel am reluat serviciul cu pauze lunare. De cate ori aveam ocazia, mergeam la moastele Sfantului Nectarie de la manastirea Radu Voda. M-am rugat mult la acest Sfant care m-a ocrotit in permanenta. Sfantul Nectarie m-a ascultat si m-a ajutat sa inving aceasta boala crunta. Am plecat intr-un final spre Canada in cautarea unei vieti mai linistite, mai bune, departe de rautatile din Romania. Sfantul Nectarie m-a protejat la fiecare pas in noua mea viata si m-a ajutat in cele mai grele momente. Aici, am reusit sa ma inregistrez imediat la un medic oncolog foarte bun, mi-am continuat tratamentele fara intrerupere, mi-am gasit un serviciu bun in plina criza economica, in prezent merg la facultate, visez si sunt mai increzatoare. Simt ca Sfantul ma ocroteste, m-a ajutat de fiecare data cand m-am rugat lui, mi-a alinat durerea si mi-a redat linistea sufleteasca. Pe mine m-a ajutat la examene, pe prietenul meu l-a ajutat sa isi gaseasca serviciu si sa trecem cu bine de cateva momente grele din ultima perioada.
Anul trecut au fost aduse moastele Sfantului Nectarie la Montreal, foarte multa lume a fost prezenta, romani, greci si alte natii, cu totii ne-am unit si l-am primit pe Sf Nectarie in suflet, multa lume il iubeste pe sfantul Nectarie, aici, in Romania si in lume.
Rugati-va la Sfantul Nectarie si el va va ajuta.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 20.05.2011, 13:32:03
claudiags claudiags is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.05.2011
Mesaje: 14
Implicit Le multumesc si eu Sfintilor grabnic ajutatori!

Asa este...Minunat este Dumnezeu intru Sfintii Lui. Si eu am simtit de multe ori si in multe situatii ajutorul Sf Nectarie, al Sf Xenia, Sf Efrem cel Nou (un grabnic ajutator, la fel ca si Sf Nectarie) si al Sf Nicolae.La multumesc si ii rog sa aiba grija in continuare de noi.Daca aveti ocazia , sa cumparati cartea "Noi minuni ale Sf Efrem cel Nou - minuni cu copii nascuti si nenascuti", este foarte frumoasa!
Reply With Quote
  #73  
Vechi 27.05.2011, 00:26:14
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Bine ai venit pe forum , Ela !

Citat:
În prealabil postat de ela2011 Vezi mesajul
Ma alatur si eu acestui forum in dorinta de a va povesti despre minunata prezenta a Sfantului Nectarie in viata mea.
Povestea mea trista a inceput acum 3 ani, la varsta de 28 de ani cand am fost diagnosticata cu cancer de san in urma unui control la Institutul Oncologic Fundeni din Bucuresti. Nu va pot descrie ce sentimente am trait in acea perioada , am simtit furie, dezanadejde, frica, durere, disperare, neacceptare. .. Aveam doar 2 luni de cand implinisem 28 de ani si in urma cu 2 saptamani primisem viza de emigrare pentru Canada. Avusesem atatea vise …. Din cauza bolii, incepusem sa ma intreb daca merita sa mai plec din Romania … Mult timp am refuzat acest diagnostic, am plans si m-am chinuit cu diverse tratamente. Am facut chimioterapie, radioterapie, tratamente naturiste, imunoterapie iar in prezent continui cu hormonoterie . Intr-o buna zi, mama mi-a vorbit despre Sfantul Nectarie si am hotarat sa mergem la manastirea Radu Voda care ii poarta si hramul. Era dimineata, am intrat umili in biserica. Nu va pot descrie cata apasare am simtit acolo, o liniste imensa, o stare de bine …. Am inceput dintr-o data sa plang si sa plang si sa plang, iar lacrimile nu mi se mai opreau. Am simtit acolo multa caldura si alinare. Am citit apoi despre minunile Sfantului Nectarie si m-am rugat si eu sa ma faca bine si sa imi continui viata alaturi de cei dragi. Am continuat tratamentele, iar in paralel am reluat serviciul cu pauze lunare. De cate ori aveam ocazia, mergeam la moastele Sfantului Nectarie de la manastirea Radu Voda. M-am rugat mult la acest Sfant care m-a ocrotit in permanenta. Sfantul Nectarie m-a ascultat si m-a ajutat sa inving aceasta boala crunta. Am plecat intr-un final spre Canada in cautarea unei vieti mai linistite, mai bune, departe de rautatile din Romania. Sfantul Nectarie m-a protejat la fiecare pas in noua mea viata si m-a ajutat in cele mai grele momente. Aici, am reusit sa ma inregistrez imediat la un medic oncolog foarte bun, mi-am continuat tratamentele fara intrerupere, mi-am gasit un serviciu bun in plina criza economica, in prezent merg la facultate, visez si sunt mai increzatoare. Simt ca Sfantul ma ocroteste, m-a ajutat de fiecare data cand m-am rugat lui, mi-a alinat durerea si mi-a redat linistea sufleteasca. Pe mine m-a ajutat la examene, pe prietenul meu l-a ajutat sa isi gaseasca serviciu si sa trecem cu bine de cateva momente grele din ultima perioada.
Anul trecut au fost aduse moastele Sfantului Nectarie la Montreal, foarte multa lume a fost prezenta, romani, greci si alte natii, cu totii ne-am unit si l-am primit pe Sf Nectarie in suflet, multa lume il iubeste pe sfantul Nectarie, aici, in Romania si in lume.
Rugati-va la Sfantul Nectarie si el va va ajuta.
Mulțumim pentru povestioara ta , și ne bucurăm să auzim cât de multe minuni face acest Sfânt , care acum a poposit prin America la românașii de acolo. Este un sfânt mult îndrăgit la noi , drept dovadă că la Mănăstirea Radu Vodă din București niciodată nu-i pustie de credincioși, aici venind de prin toată țara să se închine la Sfintele Moaște . Doamne ajută !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #74  
Vechi 06.06.2011, 10:03:50
teodora27 teodora27 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Mesaje: 1
Implicit minunile sf nectarie...

Acest sfant drag m-a ajutat si pe mine.iar pentru a ma tine de cuvant fata de Sfantul Nectarie voi posta si eu minunea ce a facut-o cu mine:in primul rand m-a ajutat sa ma impac cu prietenul meu si prin rugaciunile pe care le fac in fiecare zi sfantului ne-a readus intelegerea de care aveam nevoie pentru a merge mai departe!rugati-va cu incredere sfantului,face adevarate minuni,Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #75  
Vechi 06.07.2011, 22:11:23
un_nevrednic un_nevrednic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2011
Mesaje: 2
Implicit Promisiune

Bună seara

Mă numesc Andrei și sunt din București. Vreau să mă alătur și eu nenumăratelor persoane care au scris despre ajutorul Sfântului Nectarie. Deși nu cred că o să vi se pară spectaculos ceea ce scriu, dar sunt sigur că nu aceasta este ideea. Totusi am și o promisiune de ținut față de sfântul atât de drag nouă.

O să postez în 2 mesaje pentru că e prea lung textul și depașește limita de 10000 de caractere.

Poate că ajutorul pe care mi l-a dat Sfântul Nectarie și Maica Domnului mie nevrednicului, nu este așa de spectaculos precum vindecarea de boli grave, dar știu că există extraordinar de mulți oameni în ziua de azi care ar putea avea vreun folos din aceste cuvinte.

Un mare ajutor al Sfântului Nectarie și al Maicii Domnului a fost întărirea mea sufletească și ajutorul în lupta cu o patimă specifică majorității covârșitoare a tinerilor din ziua de azi, desfrâul cu diavolul (autosatisfacerea plăcerilor trupești sau malahia). Patima s-a înrădăcinat în firea mea încă de la vărsta de 10-11 ani(acum am 22). Poate că vi se pare ceva banal în contexul acestor vremuri dar, să știți că de această patimă rușinoasă se scapă foarte greu. Am citit mărturii ale oamenilor robiți de aceasta care se spovedesc , ba chiar se și împărtășesc și tot cad în repetate rânduri. De exemplu spunea cineva că de 20 de ani tot cade în această patimă deși se roagă și se spovedește. Nu este doar greu să scapi de ea, e imposibil fără ajutorul lui Dumnezeu prin mijlocirea sfinților.

Cred că numai cine nu se luptă cu aceste plăceri trupești îndrăznește să spună că această patimă e un fleac dar , pe cât de mult bolile îi apropie pe oameni de Dumnezeu pe atât de mult aceste plăceri “nevinovate” îi îndepărtează pe oameni de El ba chiar aceste plăceri sunt o piatră de temelie în distrugerea familiilor în ziua de azi.

Timp de 9 luni m-am luptat (la inceput mai puțin) cu această patimă. Începutul celor 9 luni (vara anului 2010) coincid cu întoarcerea mea în biserică. Până atunci nu aveam duhovnic, dar am mers la primul preot pe care l-am găsit în biserică (în parohie slujesc 4 preoți) și acela m-a întrebat direct exact despre acest păcat. Parcă vedea prin mine. Semn că e de așteptat că majoritatea tinerilor cad în acest desfrâu. Țin să precizez că nu m-am dus la biserică pentru acest păcat ci pentru cu totul alt lucru care mă măcina și risca să mă arunce într-o depresie. Într-un sfârșit acest preot avea să-mi devină și duhovnic. La început șovăiam mult, ba chiar nu aveam încredere în părintele dar cu timpul m-am lăsat în mâna lui Dumnezeu.

Cădeam în păcat și imediat după aceea cădeam în genunchi și mă rugam Maicii Domnului și nu înțelegeam cum de firea mea căzută pur și simplu căuta acea plăcere trupească. Aceste lucruri s-au petrecut în repetate rânduri. Cel viclean chiar întețea lupta; îmi aducea în minte desfătări și imagini cum niciodată până atunci nu îmi mai imaginasem. Mergeam de fiecare dată la spovedanie rușinat că trebuie să zic păcatul acesta. Într-un târziu am aflat și de Sfântul Nectarie tot citind pe net despre minunile făcute de el și am început să mă rog sfântului pentru ajutor, dar cu mai puțină râvna la început.

Treptat mergând la spovedanie am luat mai întâi la cererea mea canon de metanii ca mai apoi să primesc și canon de rugăciune. Acestea împletite cu credința m-au învățat să renunț pe rând la lucrurile care mă ațâțau și m-am întărit în rugăciune stăruitoare și spovedeanie deasă plus că am ținut fiecare post, chiar și miercurile și vinerile din afara posturilor (pentru că se știe că această patimă este în strânsă legătură cu lăcomia pântecelui și nu zic aceasta din cărți ci din proprie experiență). Până atunci eu nu am avut o astfel de legătură cu biserica; mergeam când eram mic la spovedanie dar, mai mult de formă, dus de mama mea sau de o vecină. Chiar ajunsesem în stadiul în care biserica îmi era indiferentă cu totul, aproape că nu mai știam ce să cred, că există sau nu Cineva acolo sus. Revenind la subiect, se apropia Postul Mare și mă întristam căci eu încă eram robit de aceste plăceri trupești și eram îngrozit de gândul că și în acest Mare Post voi cădea. Înainte de post am fost la racla cu moaștele Sfântului Nectarie de la Mănăstirea Radu-Vodă din București de căteva ori, și de fiecare dată făceam căte o rugăciune scurtă prin care eu, necuratul, îi ceream sfântului să mă ajute să scap de acest lucru rușinos. Apoi a venit postul și surpriză: eu vroiam să săvârșesc păcatul dar ceva mă ținea. Pur și simplu “încercam” din răsputeri, să imi satisfac plăcerea (din cauza firii mele slabe) dar ceva se întâmpla pentru că nu mai ajungeam la “bun” sfârșit cu săvârșirea păcatului. Cam în același timp mă hotărâsem să încep să citesc și Acatistul Sfântului Nectarie în fiecare zi(înainte de post, în ignoranța mea, îl citeam foarte rar la câteva săptămâni sau luni), acatist pe care, din rânduiala lui Dumnezeu, l-am găsit în casă printre numeroasele acatiste ale mamei. Până la urmă la jumătatea postului adică după 3-4 săptămâni de ispite am căzut în păcat, iarăși! Însă nu am deznădăjduit; m-am dus să mă spovedesc și după aceea nici măcar gândurile care mă înfierbântau așa de tare înainte nu se mai apropiau de mine; cu toate că ispite au mai fost și incă sunt. Nu mai simțeam nevoia să-mi satisfac acea plăcere. De la acea spovedanie până la următoarea mai trecuseră 2-3 săptămâni. Eram deja în Săptămâna Mare. Vreau să spun că părintele meu duhovnic mă oprise de la Sfânta Împărtășanie încă de când am fost prima dată la el (timp de 9 luni). Astfel mergănd în Săptămăna Mare la spovedanie i-am zis că nu s-a mai întâmplat să cad în acel păcat; și până și dânsul a răsuflat ușurat dând Slavă Domnului. Mare a fost bucuria mea în suflet când, în final, cu marea milă a lui Dumnezeu, mi-a zis că pot merge în noaptea de Înviere să mă împărtășesc. Probabil că astepta un astfel de moment să-mi dea dezlegare la împărtășanie. Eu care nu mă mai împărtășisem de mai bine de 10 ani. Parcă Sfântul Trup și Sfântul Sânge erau atât de dulci (la propriu) , când m-am împărtășit. A doua zi de Paști am fost la racla Sfântului Nectarie să-i mulțumesc pentru ajutor și pentru marea bucurie pe care mi-a făcut-o. Nici nu vă imaginati cât de liber mă simt acum și cât de ușor mă concentrez acum la examene și cât de liniștită e mintea mea acum în comparație cu întreaga perioadă în care cădeam în această patimă.

Până acum, la aproape 3 luni de la ultima ispravă, nu am mai căzut. Încă mai citesc acatistul. Ispite au mai fost. “Căderi vor mai fi!” îmi spunea duhovnicul meu, iar eu știu că atâta timp cât nădăjduiesc în Dumnezeu și în mijlocirea Preacuratei Sale Maici și a Sfântului Nectarie nu voi mai cădea în acele desfătări trupesti. Mie nu mi s-a arătat Sfântul Nectarie în vis sau vreun înger, care să îmi confirme ajutorul. Doar cerusem într-o rugăciune de Pasti, cu voia Domului să mi se arate un semn că întradevăr am fost ajutat în acea luptă, și a doua zi de Paști am venit mama mea de la țara cu un tenculeț de iconițe mai mici, deasupra fiind chiar iconița cu Sfântul Nectarie, pe care cu drag am luat-o. Aceasta a fost deajuns să cred cu tărie ca Sfântul Nectarie împreună cu Maica Domnului în marea lor milă m-au ajutat și pe mine nevrednicul.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 06.07.2011, 22:13:04
un_nevrednic un_nevrednic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2011
Mesaje: 2
Implicit (continuare)

Am postat în doua mesaje pentru că aș fi depășit limita de 10000 de caractere.

(continuare)

Acum vreau să enumăr și alte ajutoare pe care mi le-au dat Sfântul Nectarie si Maica Domnului. De când am început să citesc acatistul Sfântului Nectarie simțeam ajutorul mai ales la examene, și cu atât mai mult de când am început să mă împărtășesc. În ziua de Buna Vestire imi doream să rămân la Sfânta Liturghie, dar nu aveam cum pentru că trebuia sa merg la facultate unde aveam să dau un test de laborator, astfel am lăsat un pomelnic și am plecat. La facultate am dat testul și, cu ajutorul lui Dumnezeu, am scris aproape tot. O săptămână mai târziu am primit și rezultatul, o notă chiar mai mare decât meritam... profesoara era într-o zi bună. La fel s-a întâmplat și in ziua de Izvorul Tămăduirii cănd și atunci avusesem test. Altă dată am avut un examen foarte important și foarte greu și nu prea îmi învățasem. Abia cu o două zile înainte mă hotarâsem si eu să citesc mai serios. Cu o seară înainte de examen la mine acasă era o mare gălăgie, nepoțelul meu și încă vreo 2 colegi de ai lui de la grădiniță puneau țara la cale. Eu, foarte frustrat, m-am rugat Sfântului Nectarie să mă ajute cumva să pot măcar termina de citit. S-a făcut un pic de liniște și am reușit să îmi învăț doar căteva pagini, din aproximativ 60-70 de pagini, care mi-au rămas bine în minte. La examen mi-a picat fix ce învățasem, deși erau foarte multe variante de subiecte și luaseră examenul doar 3 studenți din 28 unul din cei 3 fiind eu. Slavă Domnului! În plus de asta în aceeași zi mai dădusem o lucrare și am luat-o și pe aceea. Și ca să termin cu examenele a mai fost o întâmplare când am avut 2 examene suprapuse (eu fiind la 2 facultăți) sau mai bine zis un examen și un proiect de predat programate la aceeași oră. Cu ajutorul Sfântului Nectarie și Maicii Domnului am reușit să le rezolv pe amândouă; examenul a durat doar o jumătate de oră(deși știam că durează atât îmi făceam probleme pentru că eram mulți și a trebuit să intrăm câte o grupă pe rând) , astfel am ajuns și la cealaltă facultate sa predau proiectul la timp. Trebuie să precizez că eu am încercat să fac tot ce e omenește posibil să dau examenul în altă zi, dar Dumnezeu a decis că e mai bine așa, și chiar așa a fost pentru că am luat note foarte bune la cele două materii dintre care una maximă. Au mai fost și alte ocazii când am fost ajutat foarte mult la examene foarte grele după mare mila Domnului prin mijlocirea Precuratei Sale Maici si a Sfântului Nectarie.
Într-un timp începusem să mă rog Sfântului Nectarie să mă ajute și să mă învețe într-un fel să mă pocăiesc. Poate sună prostește, dar chiar nu simțeam că o fac cum trebuie și așa într-o zi am primit de la o persoană care nu mă văzuse și nici nu mă cunoscuse în prealabil (!!!) o cărticică despre Sfânta Taină a Spovedaniei în care am aflat răspunsurile la toate întrebările și nedumeririle mele despre o pocăință cât mai sinceră și mai adevărată; e ceva diferit de tot ce citisem despre acestea. În acea carte am găsit și o iconiță cu Sfântul Nectarie pusă de acea persoană care, repet, nu mă mai văzuse niciodată până atunci și nici nu știa că eu mă rog Sfântului Nectarie. Trebuie doar să admit că mai vorbisem prin intermediul internetului, dar foarte puțin.

În încheiere vreau să scriu si despre ajutorul pe care mi l-a dat Dumnezeu încă pe când eram pe la începutul acestei vieți duhovnicești dacă pot să zic așa. Cănd a început anul universitar, toamna, începusem să mă obișnuiesc să merg la biserică(vă reamintesc că eu veneam atunci după o perioadă în care îmi căutam fericirea în afara bisericii) și începusem să fac mici milostenii bineînțeles în bani oamenilor care se strâng mereu pe langă biserică și cerșesc. Nu mă uitam să văd dacă e vrednic sau nu, dacă e român sau nu, dacă lumea îi cataloghează „țigănuși” sau „bețivi” (!), pur și simplu îi ajutam cu drag nicidecum nu îi selectam. De câteva ori chiar rămâneam fără nici un ban la mine. Într-o luni mergând pe holul facultății șefa de grupă mă trage lângă avizier să îmi arate că am luat bursă; eu credeam că glumește pentru că nu mă așteptam să iau bursă, dar într-adevăr eram pe listă. Media a fost la limită; dacă aveam cu 0.01 puncte mai puțin nu luam bursa. Mai ales că tocmai dădusem o restanță pe care și pe aceea am luat-o la limită cu ajutorul lui Dumnezeu. Ca să vă zic drept profesorii mă întrebau mereu la sfârșitul examenelor, în sesiunea care s-a luat în considerare pentru bursă(adică în acea vară), dacă vreau să mă mai asculte să iau mai mult în cazul în care trag la bursă, dar eu le ziceam că nu trag la bursă și că mă mulțumesc cu atât. Eu nu m-am rugat pentru bursă sau pentru bani, oricum vrednic în niciun caz nu sunt, pur și simplu așa a vrut Dumnezeu ca să mă învețe pe mine nevrednicul un lucru; astfel mi-am dat seama ceva mai târziu ce înseamnă să nu judeci omul și mai ales să nu cauți la fața lui atunci când faci milostenie, în cazul de față, dar și în general; așa și Multmilostivul Dumnezeu nu o să caute la păcatele tale și o să-ți dăruiască chiar mai mult decât ceri. „Căutați mai întâi Împărăția lui Dumnezeu și toate celelalte se vor adăuga vouă.”

Andrei
Reply With Quote
  #77  
Vechi 11.07.2011, 11:33:39
cristina mioara
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit buna

cine vrea sa vb despre sf nectarie?
Reply With Quote
  #78  
Vechi 11.07.2011, 11:36:13
cristina mioara
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile sf nectarie

am avut cancer ovarian si sf nectarie m-a vindecat....daca vreti sa vb ma gasiti la id cmioara12
Reply With Quote
  #79  
Vechi 05.08.2011, 18:53:50
girliy girliy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2011
Mesaje: 1
Implicit Sf Nectarie

Buna ziua! ma bucur ca multa lume a fost ajutata de Sfantul Nectarie.Si eu ii multumesc acestui Sfant pentru ajutorul pe care mi l-a oferit.Acum un an prietenul meu a fost diagnosticat la numai 18 ani cu boala Hodgkin(cancer).Ne-am rugat pe tot parcursul tratamentului la Sfantul Nectarie si am fost si la manastirea Radu Voda din Bucuresti la moastele Sale.S-a uns cu mir sfintit de aici si am citit amandoi mereu acatistul Sfantului Nectarie.Pe la sfarsitul tratamentului limfonul nu se retrasese asa cum trebuia si a trebuit sa faca cateva sedinte de chimioterapie mai agresive.Ma rugam in fiecare seara Sfantului Nectarie sa il vindece si sa suporte tratamentul.(Pot spune ca tratamentul l-a suportat ca nimeni altcineva.In afara faptului ca ii cazuse parul pe toata aceasta perioada el s-a comportat ca un om normal,nu era slabit, manca si nici nu se observa ca ar avea ceva-lua si niste medicamente naturiste care probabil l-au ajutat.) A trecut cu bine si peste acele sedinte puternice, a urmat radioterapia, pe care a terminat-o la inceputul anului aceasta, si acum nu mai are nimic,este vindecat!Bineinteles trebuie sa se duca mereu la control sa nu apara vreo problema.Ultimele analize au iesit foarte foarte bune.Acum in fiecare seara ii multumesc Sfantului Nectarie si am facut mai multe promisiuni daca ma ajuta,publicarea povestii este una dintre ele. Sfatul meu este sa aveti credinta si sa va rugati mereu iar Dumnezeu o sa va asculte rugaciunile! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #80  
Vechi 08.08.2011, 07:57:02
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Sfantul Nectarie m-a ajutat.Ma ajuta.Ii multumeeeeeeeesc.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunile Sf. Nectarie 2 cosmin_82 Intamplari adevarate 682 12.01.2023 12:29:14
minunile de azi florintoro Intamplari adevarate 6 15.08.2021 00:03:20
Minunile lui Iisus Florin Liviu Generalitati 24 21.01.2011 21:47:33