Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.03.2008, 02:55:49
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

CERTAREA DEMONULUI

SA TE CERTE PUTEREA SFINTEI TREIMI
SA TE CERTE DOMNUL NOSTRU IISUS HRISTOS
SA TE CERTE PREASFANTA NASACATOARE DE DUMNEZEU
SA TE CERTE TOTI SFINTII SI TOATE PUTERILE CERESTI
PE TINE DIAVOLE AL INTUNERICULUI,
SA PIEI CU TOATA PUTEREA MESTESUGURILOR
STAPANIREA TA DIN TOT CUPRINSUL MEU,
SI SA PIEI TU DIAVOLE CU A TA PUTERE SI STAPANIRE
DE LA TOTI PE CARE EU I-AM DAT IN ZILELE VIETII MELE
CAND EU M-AM SUPARAT, CU ANUMITE SUPARARI SI EU NU I-AM IERTAT
CACI EU II IERT IN CLIPA ACEASTA PE TOTI CATI AM DAT LA RAI IN VIATA MEA, IERT PE TOTI CATI AM BLESTEMAT IN ZILELE VIETII MELE SI IERT PE TOTI CU CATI M-AM CERTAT SAU SUNT CERTAT.
II IERT PE TOTI, IN NUMELE TATALUI , AL FIULUI SI AL SFANTULUI DUH, AMIN!
IAR PE TINE DIAVOLE, TE CERT SI TE BLESTEM, IN NUMELE TATALUI SI AL FIULUI SI AL SFANTULUI DUH, AMIN!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.03.2008, 02:57:35
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

TAMAIEREA CASEI


candela trebuie sa arda
intai tamaiem icoanele sub forma de cruce

1) IN NUMELE SFINTEI TREIMI
piei satana de la casa mea si de la copii mei

2) IN NUMELE DOMNULUI NOSTRU IISUS HRISTOS
piei satana de la casa mea si de la copii mei

3) IN NUMELE MAICUTEI DOMNULUI
piei satana de la casa mea si de la copii mei

4) IN NUMELE SFANTULUI IOAN BOTEZATORUL ( pe sotul meu il cheama IOAN ) , OCROTITORUL SI PATRONUL CASEI MELE
piei satana de la casa mea si de la copii mei

5) IN NUMELE TUTUROR SFINTILOR CARE V-ATI JERTFIT PENTRU HRISTOS
piei satana de la casa mea si de la copii mei




CAND STROPIM CU AGHEAZMA PRIN CASA spunem:

SA VINA DUMNEZEU SI SA SE RISIPEASCA VRAJMASII DIN CASA NOASTRA, DIN CALEA NOASTRA, DIN TRUP, DIN SUFLET SI DIN MINTE, IN NUMELE TATALUI, AL FIULUI SI AL SFANTULUI DUH, AMIN!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.03.2008, 02:58:50
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

RUGACIUNE INAINTE DE-A CITI RUGACIUNI



DOAMNE IISUSE HRISTOASE, DESCHIDE URECHILE SI OCHII INIMII MELE CA SA ASCULT CUVINTELE TALE, SA LE PRICEP SI SA FAC VOIA TA, CACI NEMERNICA SUNT EU PE PAMANT, NU ASCUNDE DE LA MINE PORUNCILE TALE SI DESCOPERA OCHII MEI SI VOI INTELEGE MINUNILE DIN LEGEA TA.
CACI SPRE TINE DUMNEZEUL MEU, NADAJDUIESC CA SA LUMINEZI MINTEA MEA. CA BINECUVANTAT ESTI IN VECII VECILOR, AMIN!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.03.2008, 03:00:14
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

RUGACIUNE PLINA PREASCURTATA


MILOSTIVA SA-MI FI MIE PREA SFANTA TREIME! ( 3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIVA SA-MI FI MIE PREA SFANTA NASCATOARE DE DUMNEZEU ( 3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE SFINTI ARHANGHELI VOIEVOZI MIHAIL SI GAVRIL (3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIV SA-MI FI MIE, SFINTE IOANE BOTEZATORULE ( 3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE CEI 4 EVANGHELISTI AI DOMNULUI ( 3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE CEI 12 APOSTOLI AI DOMNULUI ( 3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE CEI 70 SFINTI APOSTOLI AI DOMNULUI ( 3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIVI SA-MII FITI MIE TOTI SFINTII DIN CERURI SI TOATE PUTERILE CERESTI ( 3 metanii cu capul pana la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE TOTI SFINTII PARINTI DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE TOTI SFINTII PROROCI DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE TOTI SFINTII CUVIOSI DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE TOTI SFINTII SIHASTRII DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE TOTI SFINTII PARINTI IERARHI DIN CERURI ( 3 metanii cu capul a pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE TOTI SFINTII MARTIRI DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVE SA-MI FITI MIE TOATE SFINTELE CUVIOASE FEMEI DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVE SA-MI FITI MIE TOATE SINTELE MUCENICE FECIOARE DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVI SA-MI FITI MIE TOTI SFINTII INGERI DIN CERURI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIVA SA-MI FIE MIE, SFANTA ZII DE AZI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIV SA-MI FI MIE, SFANTUL ZILEI DE AZI ( 3 metalii cu capul la pamant )
MILOSTIVA SA-MI FIE MIE TOATA PUTEREA CEA LUCRATOARE A
CERULUI ( 3 metanii cu capul la pamant )
MILOSTIV SA-MI FI MIE INGERASUL MEU, SFANT PAZITOR! ( 3 metanii cu capul la pamant )

Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.03.2008, 03:22:54
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

Dupa cum bine stim, cand se intra in post, avem parte de multe ispite. N-am fost si nu sant ocolita de astfel de ispite si povestindu-i unei maicute de la o manastire prin ce mi-a fost dat sa trec in aceste 2 saptamani din Postul mare, m-a sfatuit sa citesc rugaciunile de mai sus, mi-a explicat ce trebuie sa fac cand vreau sa stropesc prin casa cu apa sfintita sau ce sa spun cand tamaiez prin casa, ca sa alung duhurile rele si m-am gandit ca poate, va vor fi de folos si voua, celor care nu aveti cunostinta de aceste lucruri.
Pe langa candela aprinsa, e bine in timpul rugaciunilor sa avem si o lumanare aprinsa, sa avem capul acoperit si sa fim imbracate cu fusta sau daca stam in pantaloni sa avem un capotel pe deasupra. Este bine ca orice rugaciune s-o incepem dupa ce batem 3 metanii cu capul la pamant. DOAMNE AJUTA ! S-AVETI PARTE DE UN POST USOR PLIN DE IMPLINIRI DUHOVNICESTI ! Cu mult drag, icamilin
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.03.2008, 08:26:43
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin
CERTAREA DEMONULUI

SA TE CERTE PUTEREA SFINTEI TREIMI
SA TE CERTE DOMNUL NOSTRU IISUS HRISTOS
SA TE CERTE PREASFANTA NASACATOARE DE DUMNEZEU
SA TE CERTE TOTI SFINTII SI TOATE PUTERILE CERESTI
PE TINE DIAVOLE AL INTUNERICULUI,
SA PIEI CU TOATA PUTEREA MESTESUGURILOR
STAPANIREA TA DIN TOT CUPRINSUL MEU,
SI SA PIEI TU DIAVOLE CU A TA PUTERE SI STAPANIRE
DE LA TOTI PE CARE EU I-AM DAT IN ZILELE VIETII MELE
CAND EU M-AM SUPARAT, CU ANUMITE SUPARARI SI EU NU I-AM IERTAT
CACI EU II IERT IN CLIPA ACEASTA PE TOTI CATI AM DAT LA RAI IN VIATA MEA, IERT PE TOTI CATI AM BLESTEMAT IN ZILELE VIETII MELE SI IERT PE TOTI CU CATI M-AM CERTAT SAU SUNT CERTAT.
II IERT PE TOTI, IN NUMELE TATALUI , AL FIULUI SI AL SFANTULUI DUH, AMIN!
IAR PE TINE DIAVOLE, TE CERT SI TE BLESTEM, IN NUMELE TATALUI SI AL FIULUI SI AL SFANTULUI DUH, AMIN!
Stiu eu daca blestemele astea catre demoni sunt bune si pt.noi mirenii?
Or fi citite in manastiri dar cam seamana cu moliftele sf.Vasile cel Mare care stiu ca se citesc de preoti incercati.
Or fi bune pt.cei care au farmece asupra lor ,nu stiu ce sa zic ,chiar si acolo se citeste acatistul sf.Ciprian si se fac matanii catre sf.Ciprian si sf.Iustina ,dar discutia asta cu demonii sa nu fie daunatoare pt.unii.
Eu cred ca rugaciunea mintii spusa cat mai des indeparteaza toate relele de le noi,dar sa nu ajunga ispitele sa ne cuprinda ,sa o spunem inainte ca sa prevenim.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.03.2008, 08:50:53
istoica istoica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2008
Mesaje: 112
Implicit

La fel am gandit si eu anita si mi-am exprimat parerea pe celalat topic cu acelasi nume.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.03.2008, 10:17:20
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

Am postat aceasta rugaciune, deoarece am fost incredintata ca poate fi citita de catre mireni, asa mi s-a spus. Slujba Sfantului Vasile e cea care e citita si facuta de catre preoti.Doamne ajuta!cu mult drag,icamilin
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.03.2008, 11:18:59
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Noi iti multumim ,eu personal nu as indrazni sa spun aceste blesteme desi incercata sunt si eu ,caci imi trimite tot felul de ganduri pacatoase si stiu ca sunt de la el.
Dar ma port ca si cum as avea pe cineva rau linga mine,stiu de prezenta lui dar il ignor.Cateodata ma vad nevrednica si pacatoasa ,imi spun ca am aceste ganduri pt.ca nu sunt cum trebuie. Dar daca nu le facem loc in inima si le alungam imediat am inteles ca nu e nimic rau.Si asa este pentru ca uit aceste ganduri trimise de vrajmas ,pe cand un pacat chiar cu gandul daca l-am facut imi amintesc apoi de el.

Dar rugaciunea catre Domnul Iisus Hristos mi-a placut ,ma smereste.
La fel ca si rugaciunea plina preascurtata care este f.buna ,le voi copia si le voi lista.Multumesc.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.03.2008, 12:14:00
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

draga Anita, ai multa dreptte in cele ce mi-ai raspuns, inteleg totul si stiu ca nu trebuie sa dam importanta acestor ganduri rele,stiu ca cel rau nu este bucuros de tot ce incerc a face spre a ma apropia cat mai mult de bunul Dumnezeu, eu sant necajita insa ca nepotelul meu ( are numai 3 anisori ),ii simte prezenta in casa si fara sa vreau mi-e teama pentru micut. De trei zile fac aceste rugaciuni, tamaiez in fiecare seara ( inainte tamaiam doar la sarbatori ) si stropesc cu aghiazma, starea de spirit ni s-a schimbat la toti in casa, e mult mai bine si voi continua asa (Maicuta m-a asigurat ca aceste rugaciuni le putem citi linistiti, noi, mirenii, bineinteles in cazuri de forta majora ).Va doresc tuturor multa sanatate si cele mai dragi ganduri, cu mult drag, icamilin
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
CERTAREA DEMONULUI icamilin Rugaciuni 4 27.03.2008 10:09:34