Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 03.05.2009, 15:59:21
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Din mini vacanță, scrabble direct pe forum și atacă :

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Initial n-am dorit sa intervin in discutia asta, insa ma simt nevoit sa-l intreb pe pr.Teona: cum puteti spune ca a fost inscenare? Ceva premeditat, da, dar vorbele si faptele au apartinut in totalitate domnului Sava. Faptul ca a existat o camera ascunsa nu neaga faptele si spusele staretului. Cine stie cate tinere fete au fost supuse aceluiasi tratament inainte sa vina televiziunea? Este evident ca PRO TV a venit acolo in urma unor sesizari.

Ati fi preferat ca aceasta problema sa fie musamalizata? Sa fie rezolvata in interiorul Bisericii? Este un lucru bun ca a fost scoasa la suprafata, pentru ca toti credinciosii care au avut de-a face cu parintele au dreptul sa stie. Ce se intampla cu domnul Sava de acum inainte este treaba Bisericii, dar toata lumea interesata are dreptul sa stie ce s-a intamplat.
Rușinică scrabble ! Rușinică.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 03.05.2009, 19:30:07
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Am promis ca revin cu vesti, referitoare la parintele Sava:
Acum se afla la un spital din Sibiu, a suferit o interventie chirurgicala, a facut ocuzie intestinala. Sa ne rugam sa treaca cu bine peste aceasta operatie !
Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #23  
Vechi 03.05.2009, 19:45:21
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Am promis ca revin cu vesti, referitoare la parintele Sava:
Acum se afla la un spital din Sibiu, a suferit o interventie chirurgicala, a facut ocuzie intestinala. Sa ne rugam sa treaca cu bine peste aceasta operatie !
Doamne ajuta!
Dumnezeu să-l ajute pe acest părinte iar ispitele pe care ca un om le-a avut să-i netezească drumul spre mântuire căci pentru fiecare la un moment dat apare o clipă de grea ispitire prin care ni se închide o poartă dar ni se deschide o cale.Prin boală Dumnezeu își arată marea sa milostivire pentru păcatele noastre!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 03.05.2009, 19:58:58
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
, insa ma simt nevoit sa-l intreb pe pr.Teona: cum puteti spune ca a fost inscenare? Ceva premeditat, da, dar vorbele si faptele au apartinut in totalitate domnului Sava. Faptul ca a existat o camera ascunsa nu neaga faptele si spusele staretului.
Imbratisarea din biserica vorbeste de la sine; dar faptul ca nu exista sincronizare intre film si sonor, imi creaza unele dubii...
Reply With Quote
  #25  
Vechi 04.05.2009, 04:40:29
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Am promis ca revin cu vesti, referitoare la parintele Sava:
Acum se afla la un spital din Sibiu, a suferit o interventie chirurgicala, a facut ocuzie intestinala. Sa ne rugam sa treaca cu bine peste aceasta operatie !
Doamne ajuta!
[SIZE=3]Cei alesi facatori de minuni, rabdatorilor de patimi ai lui Hristos si doctori prea intelepti, care in dar dati sanatate celor ce sunt in boli, cele de lauda aducem voua, sprijinitorilor nostri si ajutatorilor intru necazuri; iar voi, fiind vase alese ale harului, vindecati ranile Parintelui Sava cele sufletesti si cele trupesti. Pentru aceasta, slavind pe Dumnezeu cel minunat intru sfintii Sai, pe voi cu osardie va fericim: Bucurati-va, Cosma si Damiane, sfintilor doctori cei fara de arginti si prea slavitilor facatori de minuni. [/SIZE]
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #26  
Vechi 04.05.2009, 09:23:12
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Imbratisarea din biserica vorbeste de la sine; dar faptul ca nu exista sincronizare intre film si sonor, imi creaza unele dubii...
exact...,nu ati vazut ca atunci cand raspunde la intrebari puse de "reportera" nu i se arata fata,sa se vada cum ies vorbele din gura lui.Oricine poate face asemenea film de 2 bani...,iar la telefon de unde stim ca e vocea parintelui?...

Bine mai zicea parintele Arsenie Boca :"Tu fa bine si asteapta raul .Binele ti-l va rasplati Dumnezeu.Daca oamenii-rudele ti-ar face bine,tie ce cruce ti-ar mai ramane?"
Iata ca si pe parintele Sava nu l-a ocolit RAUL ce l-a dus in ISPITA...
Reply With Quote
  #27  
Vechi 06.05.2009, 00:33:56
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Dragii mei, cu bucurie pot sa va anunt ca parintele Sava a suportat operatia cu bine, se ridica din pat, se plimba. Vineri va parasi spitalul din Sibiu, mergand spre Bucuresti. Azi e ziua de nastere a parintelui, imi permit sa-i urez aici pe forum, multa sanatate si putere sa treaca prin tot ce-i este scris sa treaca. LA MULTI ANI !, Doamne ajuta! parinte Sava, sa va faceti sanatos si ma rog la bunul Dumnezeu sa se milostiveasca si sa va ajute sa va gasiti rostul in viata!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #28  
Vechi 06.05.2009, 00:48:14
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Toate sunt facute, ca sa nu mai stim ce e adevarat si ce e minciuna.
Devreme ce Iisus Hristos a venit pentru cei cu pacate, sa ne rugam si noi pentru cei impovarati, caci nu se stie daca nu avem noi mai multe pacate decat acestia.
Doamne nu ne lasa!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 06.05.2009, 01:15:34
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Dragii mei, cu bucurie pot sa va anunt ca parintele Sava a suportat operatia cu bine, se ridica din pat, se plimba. Vineri va parasi spitalul din Sibiu, mergand spre Bucuresti. Azi e ziua de nastere a parintelui, imi permit sa-i urez aici pe forum, multa sanatate si putere sa treaca prin tot ce-i este scris sa treaca. LA MULTI ANI !, Doamne ajuta! parinte Sava, sa va faceti sanatos si ma rog la bunul Dumnezeu sa se milostiveasca si sa va ajute sa va gasiti rostul in viata!
__________________________________________________ ________________________

La multi ani, parintelui ! Nu-l cunosc, nu stiu despre ce emisiune este vorba, dar stiu ca nimic nu ne indreptateste sa ridicam piatra din locul ei ! Am citit aici, pe forum, "povestea" de poveste... Sa-i fim aproape oricui in suferinta, pentru ca atunci fug toti si nu-i raman decat strainii intru ajutor! Slava Domnului ca sunt mai multi acestia decat suma "prietenilor" si a familiei!!!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 06.05.2009, 04:02:22
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

La Multi Ani pentru Parintele Sava, si Dumnezeu si Maica Sfanta sa-i indrepteze pasii spre o viata linistita in duh crestinesc!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Voi va rugati impreuna in familie? glykys Morala Crestina 56 21.04.2012 18:22:01
Sf. Ieromartir Isidor si cei 72 impreuna cu el pilgrim1 Diverse Sarbatori 1 25.01.2011 00:07:36
Veszprem - plangand impreuna laurschepsis Stiri, actualitati, anunturi 15 16.02.2009 11:43:22
Impreuna pt totdeauna? andreea_teo Nunta 13 04.07.2007 10:05:51