Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.07.2009, 13:28:51
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Are mare nevoie de rugaciune!

Carla, o fetita de 6 anisori, a fost depistata cu tumoare pe creier. Va fi operata in Germania, miercuri, 22 iulie 2009. Va rog din suflet rugati-va si pentru Carla, sa scape cu bine din asa o operatie grea si foarte costisitoare. Bunul Dumnezeu sa-i ajute pe parintii ei sa faca rost de banii necesari, dar acum cel mai important este sa o pomenim in rugaciunile noastre, pana la operatie si in ziua operatiei. Cum aflu noutati am sa vi le transmit. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.07.2009, 14:15:58
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.07.2009, 15:01:55
viovio28 viovio28 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.07.2009
Mesaje: 1
Implicit

Doamne ajuta,o sa ne rugam pentru Carla! O sa vedeti ca Dumnezeu va asculta rugaciunile Parintilor si ale noastre si Carla va fi bine!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.07.2009, 15:06:45
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumezeu să le de putere părinților acestei copile și să-i ajute să facă rost de bani pentru medici, iar copilei putere să treacă peste această încercare și să se facă sănătoasă.O voi pomeni în rugăciunile mele și pe tine Viorica,suflet minunat și credincios care suferi alături de acei necăjiți și care te-i rugat pentru mine și familia mea.Să te bucure Dumnezeu în fiecare clipă.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.07.2009, 21:14:14
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Am aflat ca operatia in sine costa 25000 euro si daca va trece cu bine peste ea, recuperarea va mai costa 20000 de euro. Rudele si prietenii au ajutat-o pe mamica Carlei sa faca rost de bani, e in germania cu o doamna translator care sa o ajute sa se inteleaga cu medicii. Deci cel mai important lucru in acest moment este ca operatia sa reuseasca, iar Carla sa redevina fetita migniona si vesela de pana acum. Va multumesc din suflet tuturor pentru ajutor. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.07.2009, 23:29:35
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Pomeniti si pe parintii Carlei, mama DELIA si tatal IOAN. Sant la capatul puterilor, sunt deznadajduiti, nu stiu daca vor rezista la capataiul fetitei.
Bunica Carlei, mi-a zis ca i-au repetat RMN-ul si sant acelasi rezultate ca in Romania. Medicii sant foarte buni, ii intareste pe parinti si spera sa fie bine.

" Catre Nascatoarea de Dumnezeu acum sa alergam cu osardie noi, pacatosii si smeritii, si sa cadem cu pocainta, strigand din adancul sufletului: Stapana, ajuta-ne milostivindu-te spre noi ; sarguieste ca pierim de multimea pacatelor noastre ; nu intoarce pe robii tai deserti, ca pe tine singura nadejde te-am castigat . " Doamne ajuta-ne !
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.07.2009, 10:21:04
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit Doamne ajuta !

Va fi bine Ica ... impreuna cu Domnul , vor opera chirurgii .. Ai sa vezi , Carla va fi bine.
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.07.2009, 11:07:06
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Am aflat ca operatia a fost amanata, probalil pe maine. Medicii cu ajutorul computerului, au depistat niste vene subtiri care , doamne fereste s-ar putea sparge in timpul operatiei. Deci se mai fac niste investigatii si cu ajutorul bunului Dumnezeu pe care noi Il rugam fierbinte sa se milostivesca de micuta Carla, oeratia va reusi iar analizele vor fi favorabile. Medicii presupun ca tumoarea e in faza de inceput, ca marime e mica dar ce pot sa zic, sa ne rugam. Ni s-a recomandat de catre un preot sa citim cu ardoare Psalmul 50 si Psalmul 90 si acatistele tututuror sfintilor care sunt grabnici ajutatori in caz de boala. Spre seara vom vorbi din nou cu mama fetitei si vom mai afla noutati.Va multumesc inca o data tuturor! Doamne ajuta!cu stima, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.07.2009, 12:25:32
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne ajuta!

Sf. Grigore Decapolitul, Sf. Nectarie, Sf. Pantelimon, Maica Sfanta grabnic ajutatoare in toate vor fi langa micuta Carla spre vindecare!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.07.2009, 23:55:00
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit revin cu vesti!

Operatia nu s-a facut azi, din testele facute pe calculator, pentru viteza de coagulare a sangelui a reiesit ca are niste vene mici la cap, care s-ar putea sparge in timpul operatiei. Medicii au cerut consimtamantul parintilor de-ai face o injectie ( 5000 euro ) care are efect 24 de ore, dupa care se va face din nou testul de viteza de coagulare si vor hotari cand se vor apuca de operatia propriu zisa. Maine nu cred, dar poate ca vineri o vor opera.
Am sa aflu si va voi comunica cat de repede am sa pot.
Purtati-o pe Carla in rugaciunile voastre, n-are decat 6 anisori, are dreptul sa traiasca. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am mare nevoie de ajutor! ioanadanny Vrajitoria 28 25.09.2012 20:52:27
Nevoie de rugaciune si sfat ellamarin Rugaciuni 7 26.05.2012 21:06:42
avem mare nevoie de ajutor!! alinageo Umanitare 5 29.02.2012 17:13:18
Va rog rugati-va pentru Iulian are mare nevoie de rugaciunicatre d-zeu ustrodica Umanitare 4 13.05.2010 22:00:59
Va rog din suflet pomeniti-l in rugaciune si pe iulian are mare nevoie de rugaciuni ustrodica Rugaciuni 1 07.04.2010 12:31:32