Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2971  
Vechi 30.04.2017, 00:44:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

La mulți ani, femeilor creștine!

Astăzi este adevărata zi de cinstire a femeilor :)

A treia duminică după Paști este dedicată femeilor mironosițe, în Biserica Ortodoxă Duminica Mironosițelor este de asemenea, ziua dedicată special cinstirii tuturor femeilor.

La mulți ani tuturor colegelor noastre de pe acest Forum !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2972  
Vechi 30.04.2017, 16:11:58
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

La Multi Ani colegelor!
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #2973  
Vechi 01.05.2017, 02:18:37
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Adevarat a innviat!!!

Citat:
În prealabil postat de Jennyy Vezi mesajul
Mi-e dor de vremurile vechi, Cristi! ce multa bucurie era pe forumul asta.. Poate ne vedem cand vin odata in Bucuresti sa povestim. Poate organizam ceva prin mai. Voi veni la doctor la control. Tinem aproape!
Stapana noastra sa va acopere! salutari sotiei!

ps- Andrei (cozia), Mirela, Anca (ancah) mama Ica, Dorina, Vasilica, Marius, Ina-Ina, Cristina, Parinte Arian, Gina, Georgeta, Ovidiu, Ory, Patinia (nina), Marlena, Costel, nectarie, Daniela (urzicuta), Noessia, si cati inca mai sunt in inima mea.. fratilor, HRISTOS A INVIAT!! .. daca mai intrati din cand in cand...sa stiti ca eu inca va pomenesc cu drag!...
Draga mea Jenica, draga Cristi!
Imi pare rau sa recunosc ca intradevar intru foarte rar pe acest site care mi-a fost tare, tare drag, unde am legat prietenii minunate dar va rog sa ma credeti ca va port in suflet si-n gand, va pomenesc in rugaciunile mele si ma gandesc cu nostalgie la acele vremuri vechi cand nu puteam inchide ochii fara sa nu las un mesaj, cuiva... pur si simplu... o rugaciune, un sfat...
Au trecut anii, cu bune cu rele, cu probleme de sanatate, cu pierderea unor persoane dragi din familie si nu numai...
Motive sunt multe ... hai sa luam in considerare doar partea frumoasa a lucrurilor, sa ne bucuram ca existati, ca bunul Dumnezeu ne-a ingaduit sa ne cunoastem si sa pastram in suflet, vesnic, aminitirea ca cel mai de pret dar!
LA MULTI ANI! Multa sanatate tuturor, pace-n suflet si numai ganduri bune de la icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #2974  
Vechi 01.05.2017, 03:10:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Draga mea Jenica, draga Cristi!
Imi pare rau sa recunosc ca intradevar intru foarte rar pe acest site care mi-a fost tare, tare drag, unde am legat prietenii minunate dar va rog sa ma credeti ca va port in suflet si-n gand, va pomenesc in rugaciunile mele si ma gandesc cu nostalgie la acele vremuri vechi cand nu puteam inchide ochii fara sa nu las un mesaj, cuiva... pur si simplu... o rugaciune, un sfat...
Au trecut anii, cu bune cu rele, cu probleme de sanatate, cu pierderea unor persoane dragi din familie si nu numai...
Motive sunt multe ... hai sa luam in considerare doar partea frumoasa a lucrurilor, sa ne bucuram ca existati, ca bunul Dumnezeu ne-a ingaduit sa ne cunoastem si sa pastram in suflet, vesnic, aminitirea ca cel mai de pret dar!
LA MULTI ANI! Multa sanatate tuturor, pace-n suflet si numai ganduri bune de la icamilin
Multă sănătate și Sfântul Grigore Decapolitul să vă ajute în rugăciunile dumneavoastră.
Personal va mulțumesc că în urmă cu niște ani am cunoscut prin intermediul dumneavoastră acest Sfânt care nu de puține ori mi-a fost de mare ajutor.
Doamne ajută !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2975  
Vechi 01.05.2017, 19:09:19
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Post Adevarat, a inviat !

Citat:
În prealabil postat de Jennyy Vezi mesajul
Mi-e dor de vremurile vechi, Cristi! ce multa bucurie era pe forumul asta.. Poate ne vedem cand vin odata in Bucuresti sa povestim. Poate organizam ceva prin mai. Voi veni la doctor la control. Tinem aproape!
Stapana noastra sa va acopere! salutari sotiei!

ps- Andrei (cozia), Mirela, Anca (ancah) mama Ica, Dorina, Vasilica, Marius, Ina-Ina, Cristina, Parinte Arian, Gina, Georgeta, Ovidiu, Ory, Patinia (nina), Marlena, Costel, nectarie, Daniela (urzicuta), Noessia, si cati inca mai sunt in inima mea.. fratilor, HRISTOS A INVIAT!! .. daca mai intrati din cand in cand...sa stiti ca eu inca va pomenesc cu drag!...
Hristos a inviat, adevarat, a inviat !
Multumesc pentru gandurile tale bune si rugaciunile catre Bunul Dumnezeu pentru noi toti, intre care m-am regasit si eu (Georgeta).Sunt doi ani decand nu am mai postat pe Forum.Timpul zboara fara putinta de oprire. Imi uitasem si parola !Multa sanatate, bucurii, pace in suflet si voie buna, intarire in credinta si Domnul Dumnezeul nostru cel slavit in Treimea Sfanta, Tatal, Fiul si Duhul Sfant, fie binecuvantat !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #2976  
Vechi 02.05.2017, 01:03:00
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Sa cerem ajutor, tuturor sfintilor!

Draga Georgeta, oare cine ar crede ca desi locuim in acelasi oras, au trecut mai bine de patru ani de cand nu ne-am vazut!?
Draga Cristi, au trecut mai bine de patru ani de cand, din motive obiective nu am mai ajuns sa sarut " mana Sfantului Grigorie Decapolitul " la man.Bistrita!? Nu-mi lipsesc uleiul sfintit, aghiazma mica si anafora de la racla.
Dar asta nu m-a impiedecat sa ma rog sfantului meu drag, sa-i cer ajutorul si sa fiu fericita ca ajutorul nu intarzie.
Pe buna mea prietena LaraG, desi nu o vad, ne trimitem mesaje si simt ca se roaga pentru mine iar eu nu exista pomelnic sau rugaciune sa nu o pomenesc.
Jenica draga, te port in suflet si-n gand, nu te bombardez cu mesaje zilnic dar nici nu voi putea uita niciodata cat de fericita am fost cand ne-am intalnit la Iasi, la Focsani...
Dorina nu lipseste nici ea de pe lista mea din pomelnice, la fel Vasilica, d-na Sofia Juga, Gabrielasnow, Nicolae Zidaru ( care nu uita la nici o sarbatoare mare sa-mi trimita un mesaj si-i multumesc pentru asta pe aceasta cale )...
Mara mea draga e mai privilegiata, ma suna la telefon, las totul si vorbesc cu ea.
Cu Adorcrysti tin deasemeni legatura prin mesaje, de foarte multa vreme si ma bucur.
Cu Ancah pastrez legatura inca din timpul cat mai activam pe forum. Bunul Dumnezeu mi-a inlesnit sa accept invitatia Ancai, am fost impreuna cu sotul meu in vizita la Copehaga mai bine de zece zile. Sotul meu si acum e uimit de primirea calda de care ne-am bucurat in acel concediu. Problemele de sanatate ne impiedeca sa ne vedem in perioada in care Anca vine in Romania dar ne auzim, ne bucuram si multumim bunului Dumnezeu pentru existenta acestui Forum prin interemediul caruia constientizam ca parca ne cunoastem de cand lumea!
Nu pot sa nu-l salut si pe Vlad90 pentru cartile trimise, cu marturisirele mai multor persoane catre Sf.Ioan Rusul, Sf.Nikolai Guryanov,Parintele Paisie Olaru si multi altii.
Sa ma iertati ca nu am mai activat pe Forum, va citesc din umbra si cu tristete trebuie sa recunosc ca pe vremea noastra, parca Forumul a fost mai viu, mai atractiv.
Sfantul Grigorie Decapolitul impreuna cu toti sfintii dragi sa ne duca rugaciunile catre Maicuta Domnului care le incredinteaza apoi bunului Dumnezeu ! Nu pot multumi in cuvinte pentru tot ajutorul primit si pe zi ce trece inteleg tot mai mult ca daca ne lasam in totalitate in grija lui Dumnezeu, avem sorti de izbanda ( uneori imediat, alta data dupa luni de zile sau chiar dupa zeci de ani ). Important este sa nu ne piedem nadejdea! Sunt fericita si va doresc tuturor multa sanatate!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 02.05.2017 at 02:15:06.
Reply With Quote
  #2977  
Vechi 02.05.2017, 20:58:37
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit O noua seara !


Multumesc, Ica ! Multumesc tuturor pentru prietenia intru Hristos Domnul !
Este Forumul o cale de a ne afla pe CALE, straduindu-ne dupa putere sa fim in ADEVAR si in VIATA ! Hristos a inviat !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #2978  
Vechi 02.05.2017, 22:07:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laraG Vezi mesajul

Multumesc, Ica ! Multumesc tuturor pentru prietenia intru Hristos Domnul !
Este Forumul o cale de a ne afla pe CALE, straduindu-ne dupa putere sa fim in ADEVAR si in VIATA ! Hristos a inviat !
Adevărat a Înviat!
Personal vă mulțumesc pentru prietenia și nu în ultimul rând pentru ajutorul dumneavoastră .
Sunteți un Om deosebit .
Vă mulțumesc mult și pentru colaborarea de pe blogul meu.
Dumnezeu să vă binecuvânteze, doamna Georgeta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2979  
Vechi 04.05.2017, 19:42:05
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Adevărat a Înviat!
Personal vă mulțumesc pentru prietenia și nu în ultimul rând pentru ajutorul dumneavoastră .
Sunteți un Om deosebit .
Vă mulțumesc mult și pentru colaborarea de pe blogul meu.
Dumnezeu să vă binecuvânteze, doamna Georgeta !
Cu multa pretuire si admiratie, drag prieten !
Lui Dumnezeu slava si numai Lui !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #2980  
Vechi 18.07.2017, 13:26:40
sergiubut sergiubut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2017
Mesaje: 1
Implicit La multi ani cu flori

Multa sanatate si fericire iti doresc sa iti fie ziua plina de flori . Incep eu cu acest buchet de flori:

Alegi unul care iti place:
https://www.magnolia.ro/flori-online-buchete-de-flori/

Sau primeste ce ti-am ales:

https://www.magnolia.ro/buchet-trand...-yoko-169.html
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 19:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 02:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 09:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 17:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 09:01:08