Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Istoria bisericii
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.10.2023, 06:51:01
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.026
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Cum o sa fie diabolic textul domnului Banescu?
Cum o sa fie o pangarire a Bisericii?
Purtatorul de cuvant a patriarhiei nu este un vrajmas Bisericii Crestin-Ortodoxe. Cum sa fie asta menirea textului?

Dragul meu coleg de forum, domnule Demetrius, ceea ce am facut a fost sa caut sa priep si io si altii, cat mai corect, ce anume vrea sa ne invete si sa ne transmita domnul Banescu.

Nu vad in text ceva defaimator la adresa BOR sau a Credintei crestin-ortodoxe...
Doamne Iisuse Hristoase, Fiule al lui Dumnezeu, pe mine, pacatosul Demetrius, miluieste-ma, dar, dupa cum se vede mai sus, cu mult mai mult pe Moroco!

https://www.activenews.ro/opinii/Sec...OCUMENT-185174
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 25.10.2023 at 07:04:55.
  #2  
Vechi 25.10.2023, 09:33:40
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.316
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Doamne Iisuse Hristoase, Fiule al lui Dumnezeu, pe mine, pacatosul Demetrius, miluieste-ma, dar, dupa cum se vede mai sus, cu mult mai mult pe Moroco!

https://www.activenews.ro/opinii/Sec...OCUMENT-185174
Dragul meu coleg de forum si prieten crestin-ortodox, nu ma amestec in polemica mai marilor “Căci oricine se înalță pe sine, va fi smerit, și oricine se smerește, va fi înălțat.”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.10.2023 at 09:37:51.
Subiect închis

Tags
biserica romana, comunicare