Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.05.2008, 02:26:48
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.464
Implicit

Doamne Ajuta-le tuturor femeilor care se simt purtatoare de mir!

Din conversatiile pe care le-am avut pina acum... cred ca si voi ati facut la fel ca cele din Evanghelie

Jenica
Mirela
Ispita-ta
Maria55
si toate cele cu care n-am avut ocazia sa vorbim mai mult
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.05.2008, 03:25:55
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

iti multumesc, andrei, pentru nominalizare... desi, sincer, nu cred ca sunt vrednica de ea. dar binecuvantarile fac minuni!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.05.2009, 16:57:07
StoicaFlorina's Avatar
StoicaFlorina StoicaFlorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit

La multi ani cu sanatate si mantuire tuturor femeilor crestine,tuturor mamelor si fecioarelor, astazi in ziua de praznuire a Sfintelor femei mironosite.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.05.2009, 17:34:32
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[SIZE=3][COLOR=darkred]Astăzi este Ziua Femeii !!![/COLOR][/SIZE]
[COLOR=darkred]Ziua femeilor creștine,ziua Mironosițelor.Această zi a fost rânduită în calendar pentru a aduce slavă și cinste tuturor femeilor care continuă exemplul Mironosițelor.[/COLOR]
Attached Images
File Type: jpg DSCF1009.jpg (92,5 KB, 9 views)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 03.05.2009, 17:41:35
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cu adevarat astazi este ziua mironositelor si chiar astazi m-am trezit cu un sentiment de oboseala sufleteasca. Le-am spus alor mei, eu nu merg la biserica. Sotul meu m-a privit lung..nu mi-a spus nimic. I-am simtit mustrarea si durerea din ochi, m-am intors in dormitor. Acolo in fata ochilor mei, era Maica Domnului.. Mi-a fost rusine de gandul meu, am spus Iarta-ma, dar azi nu am vrut sa vin la Tine. Cu inima stransa m-am imbracat si am ajuns la slujba, era inceputa...Am stat la usa ca un caine. Nu sunt vrednica Andrei de gandul tau..Si Maicuta Domnului stie ca nu sunt. Iertati-ma! Azi am obosit sufleteste, tocmai astazi..
La multi ani voua celor ce L-ati intampinat pe Domnul cu inimile pline de bucuria Invierii.
Hristos a inviat!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.05.2009, 17:53:00
adorcrysti
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pace si binecuvantare de la Domnulul tuturor celeor ce se nevoiesc si se roaga pentru noi,asemeni mironositelor.
Attached Images
File Type: jpg lonicera etrusca caprifoglio.jpg.jpg (25,1 KB, 7 views)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 03.05.2009, 17:54:26
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
Cu adevarat astazi este ziua mironositelor si chiar astazi m-am trezit cu un sentiment de oboseala sufleteasca. Le-am spus alor mei, eu nu merg la biserica. Sotul meu m-a privit lung..nu mi-a spus nimic. I-am simtit mustrarea si durerea din ochi, m-am intors in dormitor. Acolo in fata ochilor mei, era Maica Domnului.. Mi-a fost rusine de gandul meu, am spus Iarta-ma, dar azi nu am vrut sa vin la Tine. Cu inima stransa m-am imbracat si am ajuns la slujba, era inceputa...Am stat la usa ca un caine. Nu sunt vrednica Andrei de gandul tau..Si Maicuta Domnului stie ca nu sunt. Iertati-ma! Azi am obosit sufleteste, tocmai astazi..
La multi ani voua celor ce L-ati intampinat pe Domnul cu inimile pline de bucuria Invierii.
Hristos a inviat!
Uneori ești tare pesimistă Jenica! Sunt zile când avem o dispoziție mai puțin bună.Câte astfel de zile nu am avut și eu!
M-aș fi dus oriunde numai la biserică nu.Și totuși m-am dus și nu mi-a părut rău.Bucuriii draga mea!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 03.05.2009, 17:58:46
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile Maslinul

http://www.crestinortodox.ro/forum/a...1&d=1241359461
In loc de flori va daruiesc o fotografie cu maslinul meu ce a facut masline!!! Le-am vazut astazi abia..
Attached Images
File Type: jpg CIMG5390.jpg (92,9 KB, 26 views)
File Type: jpg CIMG4993.jpg (96,5 KB, 16 views)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 03.05.2009, 21:57:23
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Smile

Ce frumos din partea voastra a tuturor!

Uite va daruiesc si eu ceva aici, cu gandul bun pentru femeilor noastre care sint purtatoare al Cuvantului lui Dumnezeu si care nu au fost amintite aici, pentru cele care s-au incris pentru rugaciuni si se roaga zilnic pentru cei bolnavi si neputinciosi, pentru cele care sint femei si mame si active in biserici si active in alte lucrari bisericesti.

Luati o floare sfintita de aici:






Si o ramurica de maslin de la Jerusaleme pentru fiecare floricica de pe acest site si nu numai!!!!

__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #10  
Vechi 03.05.2009, 22:03:27
ClaudiuT's Avatar
ClaudiuT ClaudiuT is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2009
Locație: Vatra Dornei, student: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 147
Implicit

Doresc si eu sa urez La multi ani tuturor femeilor crestine si sa le urez un an binecuvantat de Dumnezeu si plin de roade duhovnicesti, lor si famililor lor.
Doamne ajuta!


Har si Pace de la Domnul!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Martirii zilelor noastre alexandra28again Stiri, actualitati, anunturi 23 18.05.2014 22:45:09
Cuvintele nu sunt ale noastre florin.oltean75 Generalitati 10 07.05.2011 00:18:53
Sa ii pomenim in rugaciunile noastre... Sandra27 Umanitare 5 11.02.2011 17:40:38
Comunitatile noastre Mihailc Reguli in Biserica 9 31.05.2009 10:10:27
Minuni ale zilelor noastre cosmin_lovin Intamplari adevarate 12 28.11.2008 23:58:26