Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #501  
Vechi 22.03.2015, 20:01:38
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmadalin Vezi mesajul
Istorioara asta nu mi-a placut.
M-a intristat pentru ca tanarul a incercat sa se schimbe, s-a pocait, mai rar sau chiar inexistenti astfel de tineri, si totusi tatal i-a scos ochii cu gaurile.

Mi se pare nitel in contradictie cu invatatura ortodoxa, cu pilda fiului ratacitor si cu bucuria din cer pentru pacatosul care se intoarce.

Mi se pare trist, sa ierti dar totusi sa-i zici: bine bine, da las-o mai moale ca uite ce gauri ai lasat.

Da pai ne pocaim noi ,ne facem oameni de treaba dar cum ramane cu cei pe care i-am ranit pe timpul cand eram neoameni?
Faptul ca ne intoarcem la faptele bune deodata nu inseamna ca lumea se restaureaza dintr-o data...raman crime in urma ta,copii morti,violuri,dureri sufletesti pe care victimele nu au fost in stare sa le faca fata!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Istorii cu talc cristiboss56 Pocainta 1267 25.07.2022 21:41:14
Povesti de divort costel Nunta 61 18.08.2011 15:47:22
Despre rugaciunea continua ( o povestioara cu tâlc ) cristiboss56 Rugaciuni 10 26.10.2010 00:21:27
Violonistul - o poveste cu talc costel Generalitati 2 25.09.2009 16:35:42
Povesti (1) silverstar Generalitati 6 10.01.2007 00:11:55