Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.10.2014, 08:43:13
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Stii rusa?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.10.2014, 16:09:12
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Stii rusa?
Nu cred ca stie, dar sigur stie sa citeasca. Probabil ai urmarit doar primele secunde, documentarul are traducere (de fapt nu e facut de rusi, ci de italieni, daca am vazut bine).
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.10.2014, 16:44:54
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Nu cred ca stie, dar sigur stie sa citeasca. Probabil ai urmarit doar primele secunde, documentarul are traducere (de fapt nu e facut de rusi, ci de italieni, daca am vazut bine).
A da, trebuia sa dau din setari la youtube. Scuzati.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.10.2014, 23:39:45
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Este laudabila initiativa, dar nu cu Noua Dreapta, care incearca sa
se afirme profitand de faptul ca majoritatea populatiei este impotriva
homosexualilor.Ei incearca sa faca dintr-un protest la normalitate,
o doctrina politica.Sa nu uitam ca doctrina lor este neo-fascista.
Doctrina neo-fascista este sprijinita in Europa, prin intermediul societatilor
ocultiste, care culmea tot ele promoveaza homosexualitatea.
Il ia pe A si il puna sa se bate cu B , ca din conflictul dintre A si B sa
castige C.Unde C = cel din umbra, care este marele papusar.

BOR face o chestie inteleapta, sa nu se bage, pt ca si BOR stie chestiile astea
mult mai bine decat noi. Muuuult mai bine si mai muuuult.
Apropos de Noua Dreapta ,da e o organizatie fascista ,de fapt sunt legionarii pe care i-au cunoscut bunicii nostri ... I-am vazut purtand uniformele verzi si pe la Manastirea Petru Voda!!! De fapt in aceasta manastire e un cuib legionar ,e dovedita chestia !
Reply With Quote
  #15  
Vechi 11.10.2014, 00:46:47
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Voi nu credeti ca, atata timp cat doi oameni isi dau acordul, si nu deranjeaza pe nimeni, sa poata sa traiasca impreuna si sa faca ce vor?

Adica da, paradele, si expunerile mi se par o tampenie, dar pana la urma faptul ca doua persoane de acelasi sex aleg sa traiasca impreuna este alegerea lor. Da, poate il consideram un pacat, dar nu trebuie sa ne intereseze pe noi ce fac altii. Trebuie mai intai sa ne vedem pacatele noastre. Cum a zis si Iisus "Cine este fara de pacat, sa arunce primul piatra."

Pozitia oricui ar trebui sa fie "nu ma intereseaza atata timp cat respecta legea, si nu ma deranjeaza".
Reply With Quote
  #16  
Vechi 11.10.2014, 02:29:44
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Voi nu credeti ca, atata timp cat doi oameni isi dau acordul, si nu deranjeaza pe nimeni, sa poata sa traiasca impreuna si sa faca ce vor?

Adica da, paradele, si expunerile mi se par o tampenie, dar pana la urma faptul ca doua persoane de acelasi sex aleg sa traiasca impreuna este alegerea lor. Da, poate il consideram un pacat, dar nu trebuie sa ne intereseze pe noi ce fac altii. Trebuie mai intai sa ne vedem pacatele noastre. Cum a zis si Iisus "Cine este fara de pacat, sa arunce primul piatra."

Pozitia oricui ar trebui sa fie "nu ma intereseaza atata timp cat respecta legea, si nu ma deranjeaza".
Cum sa zic eu, si eu vreau sa stau in acelasi apartament cu un prieten, la anul, ca na, chiria e scumpa.
Faza e ca nu cer ca micul meu aranjament sa fie recunoscut in fata legii ca egal cu 2 proaspat insuratei, ca nu e.
Cand o sa fie de asa, imi iau o fata simpatica si ma duc la starea civila.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 11.10.2014, 08:49:19
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
Cum sa zic eu, si eu vreau sa stau in acelasi apartament cu un prieten, la anul, ca na, chiria e scumpa.
Faza e ca nu cer ca micul meu aranjament sa fie recunoscut in fata legii ca egal cu 2 proaspat insuratei, ca nu e.
Cand o sa fie de asa, imi iau o fata simpatica si ma duc la starea civila.
Da, adevarat. Pana la urma, un cuplu barbat-femeie este recunoscut civil, si are drepturi civile, din cauza faptului ca au potentialul de a face un copil, si astfel sa ajute la mentinerea tineretii populatiei. Practic statul investeste in familie.

Dar o sa intervina alta problema... ce zicem despre cuplurile barbat-femeie care nu fac copii? Sau nu pot face copii?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 17.10.2014, 15:52:30
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Groaznic. Asta e adevarata fatza a clicii lui Francisc.

http://www.cuvantul-ortodox.ro/recom...e-homosexuale/

Mihnea, daca e adevarat, atunci suntem intr-un mare cacat ca specie si europeni. Se pare ca "infailibila" Biserica intemeiata pe Petru isi ridica poalele, tradindu-si proprii credinciosi.
DACA stirea e reala, de ce naiba continuati sa va aglutinati sub steagul cu doa chei? Nu e clar ca sunt cheile Iadului?!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 17.10.2014, 21:30:23
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit "...Caci mantuirea vine de la iudei".

http://stiripentruviata.ro/un-rabin-...ul-homosexual/

Cinste lui!
Cica ierarhii crestini "refomatori" urmeaza voia lui Dumnezeu. Care Dumnezeu? Poate marele arhitect al excrementelor de arhicon, nu?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 17.10.2014, 23:07:30
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodore_of_Mopsuestia Vezi mesajul
http://www.cuvantul-ortodox.ro/recom...e-homosexuale/

Mihnea, daca e adevarat, atunci suntem intr-un mare cacat ca specie si europeni. Se pare ca "infailibila" Biserica intemeiata pe Petru isi ridica poalele, tradindu-si proprii credinciosi.
DACA stirea e reala, de ce naiba continuati sa va aglutinati sub steagul cu doa chei? Nu e clar ca sunt cheile Iadului?!
Mie mi se pare anormal chiar si faptul ca se pun in discutie asemenea teme, indiferent care va fi rezultatul sinodului. Invatatura e clara si e asa cum spune rabinul : adevarata compasiune ne cere sa-i spunem semenului nostru sa paraseasca pacatul. Nu e nimic de discutat.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nasterea bisericii ortodoxe dobrin7m Istoria bisericii 1 25.01.2012 00:10:19
Ierarhia bisericii ortodoxe Anton79 Biserica Ortodoxa Romana 12 16.07.2010 23:27:43
...Infiltratiile in cadrul Bisericii Ortodoxe... praxis Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 38 19.12.2008 00:01:52
Reformarea Bisericii Ortodoxe Romane Atena Biserica Ortodoxa Romana 10 22.11.2008 20:14:48
Despre tainele Bisericii Ortodoxe strajeru Secte si culte 0 26.11.2007 02:39:33