Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.08.2008, 19:32:27
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Dragii mei, a venit si randul meu sa apelez la voi cu o rugaciune, cu un gand bun. Trec printr-o perioada mai putin buna din mai multe puncte de vedere, dar mai ales din punct de vedere al sanatii. Cel mai mult sunt afectat de problemele de sanatate ale sotiei mele Stela, care maine va suferi o interventie chirurgicala destul de complicata. Va rog din suflet pomenitio in rugaciunile voastre, sau macar gandul bun al vostru sa ma ajute pe mine si in mod special pe sotie. Va multumesc din suflet si iertati-mi indrazneala. DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.08.2008, 19:55:37
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Dragii mei, a venit si randul meu sa apelez la voi cu o rugaciune, cu un gand bun. Trec printr-o perioada mai putin buna din mai multe puncte de vedere, dar mai ales din punct de vedere al sanatii. Cel mai mult sunt afectat de problemele de sanatate ale sotiei mele Stela, care maine va suferi o interventie chirurgicala destul de complicata. Va rog din suflet pomenitio in rugaciunile voastre, sau macar gandul bun al vostru sa ma ajute pe mine si in mod special pe sotie. Va multumesc din suflet si iertati-mi indrazneala. DOAMNE AJUTA!
Iisus Hristos si Maica Domnului sa v-a ajute sa treceti cu bine aceasta incercare. Multa sanatate Cristi si Stela, dupa cum scrii in toate mesajele tale esti un om foarte bun.O sa v-a pomenesc in rugaciunile mele.
Doamne ajuta
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.08.2008, 21:09:24
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Il rog pe bunul Dumnezeu sa va ajute, ca sa treceti cu bine prin aceasta incercare a vietii. Maica Domnului sa va acopere cu Acoperamantul ei.
Doamne miluieste! Doamne miluieste! Doamne miluieste!
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh acum si pururea si in vecii vecilor!
Amin!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.08.2008, 21:10:03
getaballa getaballa is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.08.2007
Mesaje: 49
Implicit

Cum am putea sa nu ne rugam pentru Stela , sotia ta si pentru tine draga Cristi!Citesc cu atentie toate postarile tale si totdeauna descopar multa intelepciune si dragoste crestineasca pentru noi toti, mai tineri sau mai in varsta.Nu uit mesajele tale de incurajare.Ma voi ruga negresit si gandurile mele bune vor indreptate spre voi doi.Dumnezeu sa va acopere cu Duhul cel Sfant si Maica Domnului cu Sfant Acoperamantul ei.Amin !

Cu noi este Dumnezeu !
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.08.2008, 21:15:18
alynnna alynnna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2007
Mesaje: 385
Implicit

Maica Domnului si Sfantul Nectarie sa tamaduiasca pe Stela si Cristi de toata boala, neputinta trupeasca si sufleteasca.:)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.08.2008, 21:20:26
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multa sanatate, Cristi, si tie si sotiei tale, Stela.

Sa dea Domnul sa ne dai vesti bune maine dupa operatie!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 20.08.2008, 21:55:15
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Mi-au dat lacrimile efectiv citindu-va ! Ma simt singur acasa, e greu fara ea. Atatea imi trec prin minte, multe amintiri. Credeti-ma ca am obosit efectiv si eu. Poate in postarile mele nu am afisat durerea, suferinta, oboseala , dar toate acestea exista. Am incercat la randu-mi sa incurajez pe multi, fara sa le aduc in vorbe , problemele personale. Poate am fost nedrept cu unii, poate prea dur, dar nu am facut-o cu rautate niciodata si nici supararea n-am pastrat in mine. Forumul acesta a reprezentat enorm pentru mine si voi la fel. Sunt ca si voi trup si suflet , am si eu limitele si neputintele mele , dar cel mai Bun prieten al meu Dumnezeu, tot timpul l-am simtit aproape , chiar si atunci cand l-am mahnit cu patimile si pacatele mele. Am cazut si iar m-am ridicat, iar am cazut si iar m-am ridicat, tot timpul i-am simtit prezenta si-I multumesc din suflet si-i dau Slava neancetat. Atat de rabdator a fos si este cu mine ca nu merita niciodata sa gresesc in fata Lui. Iti multumesc Doamne din tot sufletul, pentru tot si toate si-n primul rand ca m-ai rabdat atat. Va multumesc si vou frati si surori intru credinta pentru ca existati si sunteti langa mine si-n sufletul meu. Lasati-ma sa va consider mai mult decat niste prieteni, indiferent de ne vom mai contra sau imbufna ca niste copii, pentru ca Lui Dumnezeu ii plac copii si mai ales unde nu- i galceava cu rautate. Va multumesc inca odat ca sunteti alaturi de mine. Am nevoie de voi. Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti forumistii de pe crestinortodox.ro. Amin !
Reply With Quote
  #8  
Vechi 20.08.2008, 22:46:25
aradeanu aradeanu is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

Dumnezeu să îți binecuvânteze soția și pe tine, prietene! Acum am intrat pe forum și am citit mesajul tău. Îți suntem alături, așa cum mai ales El îți e alături. Acum e poate unul din momentele când te simți singur sau îngrijorat, e normal să fie așa. Încredințează-ți întreaga voie lui Dumnezeu, El nu te va lăsa, căci a promis asta. Bunul Dumnezeu să vă fie amândurora aproape mereu. Vă îmbrățișez.




Toate le pot întru Hristos, cel care mă întărește.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 21.08.2008, 03:49:34
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Dragii mei, a venit si randul meu sa apelez la voi cu o rugaciune, cu un gand bun. Trec printr-o perioada mai putin buna din mai multe puncte de vedere, dar mai ales din punct de vedere al sanatii. Cel mai mult sunt afectat de problemele de sanatate ale sotiei mele Stela, care maine va suferi o interventie chirurgicala destul de complicata. Va rog din suflet pomenitio in rugaciunile voastre, sau macar gandul bun al vostru sa ma ajute pe mine si in mod special pe sotie. Va multumesc din suflet si iertati-mi indrazneala. DOAMNE AJUTA!
Draga Cristi pentru sotia ta Stela e o mare sansa ca te are alaturi, ca sotz credincios care prin rugaciunile lui face tot ce poate ptr a reda sanatatea sotiei lui .....si crede-ma, fara a vrea sa te magulesc, sau sa iti creasca orgoliul, dar asta nu e deloc putin lucru.. din experienta mea ca femeie stiu ce greu e sa ai alaturi un sot necredincios care sa nu se roage ptr tine!!:(
Ne rugam Bunului Dumnezeu, Maicutzei Domnului precum si tuturor Puterilor Ceresti sa fie pururea cu voi, dar mai ales AZI 21 august, sa indrume mana si mintea chirurgilor, a anestezistului, asistentelor si tuturor celor care vor contribui la operatia Stelei si la reanimare ptr ca si acolo, dupa operatie, in primele 24 ore care sunt adeseori critice ptr starea pacientului este ff important sa existe oameni priceputi si cu inima buna .....AMIN!!!!Operatia se va efectua dimineata, pana in ora pranzului??

DESI NE DESPART ZECI DE MII DE KM TOTUSI INCERCAM SA FIM ALATURI DE TINE, MACAR CU UN GAND BUN SI NEFATARNIC, CU O LUMANARE APRINSA IN RUGACIUNE!!!
Asteptam cu nerabdare vesti fff bune de la tine(cand o sa ai putin ragaz evident, ptr ca banuiesc ca vei fi cu ea im majoritatea timpului mai ales in primele 24 ore dupa operatie)... o imbratisare ptr STELA SI CRISTI, Marina

Reply With Quote
  #10  
Vechi 21.08.2008, 09:49:24
dfloarea dfloarea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Mesaje: 1
Implicit

Sint noua in rindul vostru ,unde vad adevarata comuniune . Ma bucur mult ca exista asa ceva la noi . Un gind de rugaciune pt ajutor in acest moment greu pt familia lui Cristi. Domnul sa va ajute, Domnul sa va apere, Domnul sa va vindece! Va apreciez mult si incerc sa va fac prietenii mei intru Domnul. dfloarea
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaminte anaid37 Rugaciuni 8 21.07.2012 13:35:17
Rugaminte la dvs. MariusPetre Generalitati 14 16.09.2010 15:36:45
rugaminte brindusa Teologie si Stiinta 0 06.01.2010 21:06:52
Rugaminte Tia Rugaciuni 9 04.12.2009 14:53:49
Rugaminte eduardd Slujba inmormantarii 5 12.10.2009 22:52:03