Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 30.11.2022, 04:26:14
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
@Nietzsche: greșeală izolata a unui om, fie el și unul cu experienta în slujba lui, nu poate fi motiv de generalizare a acuzelor în ceea privește BOR. Asa făceau comisarii sovietici, sper ca am depășit aceea mentalitate de trista amintire. În plus cu privire la acest om și fapt lui se face și o ancheta interna și una a politiei.
Nu s-a pus problema asta. Acuzele pe fond sunt de natură fizică nu juridică. Citește concret ce am declarat. Dacă exista o vina, aceea aparține în fapt pârâtului, nu instuiției din care face parte.

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Eu zic ca sunt demersuri suficiente pentru aflarea adevărului. Orice om, în fata legii, pana la verdictul final, beneficiază de prezumția de nevinovăție. După ce au apărut imaginile a fost suspendat din slujirea dansului deci masuri preliminare s-au luat. Sa așteptăm verdictul final.
Da, în condițiile în care nu sunt dovezi elocvente. În cazul de fata sunt, din aceasta cauză și s-au autosesizat organele de urmărire penală.

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Și oricum, trăgând linie, este o problema interna a BOR și a credincioșilor ei. Eu urmăresc doar sociologic situația, nimic mai mult
Nu, este o problemă de ordin civic cât și penal datorită unor riscuri mari de vătămare corporala și chiar deces.
Reply With Quote