Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 01.06.2010, 21:51:50
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sfant inconstient ??? Mai bine iti ceri iertare de la sfant pentru vorba asta aiurea si batjocoritoare. Vezi ca o sa te certe Dumnezeu.

Sa tii minte, ca orice sofer, dupa un an de zile nu face mai mult de 10 intrebari, pana in 15.
La o firma soferii angajati au fost testati si majoritatea au luat pana in 16.

Accidentele nu se intampla pentru ca nu stii legea ci pentru ca te lepezi de Dumnezeu.
Daca nu ai Dumnezeu se intampla raul, nu daca citesti acatiste.
Din contra, chiar daca esti sofer prost dar ai credinta, te ajuta Dumnezeu mult pentru credinta ta.
nu-l lua te rog in seama, Dumnezeu o sa-i aduca pe drumul cel bun. le face bine faptul ca sunt pe forum. astfel acumuleaza teorie, iar cand o sa ii puna la incercare Dumnezeu o sa treaca si la partea practica. Dumnezeu sa aiba grija de el si sa-l calauzeasca pe drumul cel bun.
Reply With Quote
  #182  
Vechi 01.06.2010, 22:21:08
mary20's Avatar
mary20 mary20 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 64
Implicit

Sa ne rugam pentru IERTAREA lui si sa il LUMNEZE Dumnezeu prin Sfantul Sau NECTARIE si sa il aduca pe calea cea spre pocainta si sa ii IUBEASCA pe Sfinti, care ne ajuta sa ne mantuim!
__________________
Ție, Stãpâne, Iubitorule de oameni, Îți încredințãm toatã viața și nãdejdea noastrã, și cerem și ne rugãm și cu umilințã la Tine cãdem..."
Reply With Quote
  #183  
Vechi 01.06.2010, 23:48:29
4ndreea 4ndreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Unde anume in Iasi? In curand ajung pe-acolo si "Cuvioasa Parascheva" era in fruntea listei. M-as bucura daca as mai adauga cate ceva pe lista mea!
In Biserica din cartierul Alexandru cel Bun (aproape de Gara), cu hramurile: „Sfântul Ier. Nectarie“, „Sfântul Ilie“ și „Nașterea Maicii Domnului“.

Daca nu cunosti zona si nu ai ghid, te pot ajuta. Cand vii?
Reply With Quote
  #184  
Vechi 01.06.2010, 23:49:57
4ndreea 4ndreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vasilica Vezi mesajul
Eu mi-am terminat studiile la Bucuresti...si dat fiind faptul ca mi-e foarte dor sa ajung pe acolo, mi-am facut o lista cu cateva biserici si manastiri unde se gasesc moaste (sf.Dimitrie, sf.Nicolae, sf.Ciprian, sf.Necatrie,...)sper din toata inima sa ajung la toate si sa ma inchin. E un lucru pe care il fac pentru mine, pentru sufletul meu si m-am gandit ca ar fi ceva extrem de folositor. De asta m-am indreptat spre Bucuresti. Sper ca Dumnezeu si Preasfanta Fecioara sa ma ajute sa imi indeplinesc gandul!
Am inteles. Iti urez succes! Sa te rogi si pt. noi! :)
Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #185  
Vechi 02.06.2010, 08:42:50
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 4ndreea Vezi mesajul
In Biserica din cartierul Alexandru cel Bun (aproape de Gara), cu hramurile: „Sfântul Ier. Nectarie“, „Sfântul Ilie“ și „Nașterea Maicii Domnului“.

Daca nu cunosti zona si nu ai ghid, te pot ajuta. Cand vii?
Cat de curand posibil. Multumesc mult pentru ajutor. S-ar putea sa te contactez, dar n-as vrea sa deranjez!
Reply With Quote
  #186  
Vechi 02.06.2010, 12:04:38
4ndreea 4ndreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Cat de curand posibil. Multumesc mult pentru ajutor. S-ar putea sa te contactez, dar n-as vrea sa deranjez!
Nu e niciun deranj. De curand eu trec des pe la acea Biserica. Mi-ar placea sa ajut un pelerin sa ajunga la Sf Nectarie! :)
Reply With Quote
  #187  
Vechi 02.06.2010, 21:32:12
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Minunat este Dumnezeu intru Sfintii Sai,intru Sf.Nectarie.
Ma bucur mult ca prin Sf.Nectarie si alti mari Sfinti sunt facute cunoscute puterile si iubirea lui Dumnezeu pentru noi,este facuta cunoscuta ascultarea lui Dumnezeu catre noi si credinta adevarata.

Eu ma rog,ma rog in fiecare zi Sf.Nectarie.Trebuie sa ne rugam nu numai la necaz,ci mereu si la bine si la rau.Trebuie ca Sf.Nectarie ''sa fie un prieten'' pentru noi si cu ajutorul lui sa Il bucuram pe Dumnezeu!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #188  
Vechi 02.06.2010, 23:10:26
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Va las aici sa va descarcati un dosar in format rar cu toate icoanele si pozele ce le am cu Sf.Nectarie... sunt peste 60... poate va vor folosi! Linku este valabil 10 zile din ziua aceasta!
http://dl.transfer.ro/Sf.Nectarie_di...jun-a2700f.rar
__________________
Reply With Quote
  #189  
Vechi 03.06.2010, 00:05:20
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Smile multumim frumos pt. icoanele cu Sf. Nectarie, geo.nektarios

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Va las aici sa va descarcati un dosar in format rar cu toate icoanele si pozele ce le am cu Sf.Nectarie... sunt peste 60... poate va vor folosi! Linku este valabil 10 zile din ziua aceasta!
http://dl.transfer.ro/Sf.Nectarie_di...jun-a2700f.rar
multumim frumos, geo.nektarios!... frumoase si icoanele, si desenele cu Sf. Nectarie!... imi place sa le privesc, imi pare linistitor si reconfortant privitul la ele, mai ales la icoane, e ca o mangaiere sufleteasca... parca ceva din sfintenia lor se revarsa si asupra mea (sper)... sau cel putin asa imi place sa cred.
Reply With Quote
  #190  
Vechi 03.06.2010, 00:53:58
Magda80 Magda80 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Smile

Mare este puterea lui Dumnezeu intru Sfintii Sai! Si pe mine m-a ajutat Sf. Nectarie de nenumarate ori. Acum ma rog Sfantului si Maicutei Sfinte sa ma ajute sa imi termin cu bine lucrarea de licenta si sa imi gasesc un loc de munca. Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ana

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunile de azi florintoro Intamplari adevarate 6 15.08.2021 01:03:20
minunile sf. nectarie cosmin_82 Intamplari adevarate 140 17.04.2020 06:26:54
Minunile lui Iisus Florin Liviu Generalitati 24 21.01.2011 22:47:33