Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 30.01.2012, 07:38:38
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Ce reactii. Se vede ca ati avut o adolescenta chinuita unii dintre voi,sau cel putin sunteti mai in varsta ( >30 ) si din aceasta cauza se explica reactiile voastre.

Lasa Raoule,nu mai face tu pe psihanalistul ca n-ai tangente...
Eu intrebam sa ma lamuresc ce inseamna ceva serios,de exemplu pt mine "ceva serios"a insemnat intotdeauna Casatorie!
De aceea ma intrebam daca vrea sa se casatoreasca sau...???

Cat despre adolescenta mea,sa stii ca am avut una faina,chiar de romane,deci...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 30.01.2012, 08:36:10
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionuttz Vezi mesajul
uite , pentru mine o relatie serioasa inseamna cam asa: sa am o prietena cu care sa ma inteleg cel mai bine, sa pot discuta cu ce tot ceea ce cu altcineva nu as putea discuta, sau mi-ar fi rusine. Sa pot sa o sustin la bine si la greu, sa-mi fie alaturi cand am nevoie si deasemeni eu , ei. Nu as vrea o relatie care sa se franga dupa 3 - 4 saptamani (la asta ma refer). Nu-mi place sa umblu ba cu una , ba cu alta... daca ma intelegi... Parintii mei mi-au spus.. e bine sa vorbesti cu o fata (mai ales la varsta mea, chiar ma intreaba cumde nu am o prietena..) , dar in acelasi moment imi spun pana unde este bine sa ajung.. deci, totul e bine, dar SA NU INTRU IN PACAT cu acea fata.. si inteleg asta :) . Relatie serioasa: sa pot sa am incredere totala in altcineva decat parintii mei.. si cum a mai spus cineva de aici: sa fie Crestina (ortodoxa) sa stie de biserica si sa o cinsteasca. Pentru celelalte lucruri.. daca ne vom intelege pana la sfarsit , ne vom casatori , si atunci vom avea timp..
Multumesc ca ai avut rabdare sa-mi explici.

Poti avea o relatie de prietenie apropiata cu una dintre colege sau vecina...chiar nu este nici una care sa-ti insufle incredere sau alte sentimente?Care sa fie pe lungimea ta de unda?

Parintii tai au dreptate si te sfatuiesc bine,ar trebui sa-i asculti ca stiu ei ce stiu :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 30.01.2012, 08:39:53
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

la 17 ani mai bine ti-ai vedea de scoala, ca viata e dura si daca nu lupti acum, vei ajunge mai incolo fara niciun viitor si iti va fi din ce in ce mai greu sa mai faci ceva !
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ajutor, blestem, distrus



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
E moral sa spionezi ce face copilul la calculator? WizSoft Generalitati 67 25.09.2013 16:05:38
am nevoie de sprijin moral si spiritual...... patricia2006 Generalitati 12 08.09.2012 19:02:08
Iubesc un baiat care a distrus un suflet ce l-a iubit sincer Fata_Sihastra Generalitati 59 02.03.2010 14:57:07
Pacatul - continutul moral al neantului auryca Intrebari utilizatori 4 15.02.2010 23:35:51