Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.08.2018, 20:38:14
Grigore7 Grigore7 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2018
Mesaje: 1
Implicit Va salut

Citat:
În prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
Daca printre cei care doresc colectia sunt absolventi de teologie care slujesc in cadrul unei biserici/manastiri si doresc colectia pt folosinta in cadrul respectivului lacas de cult, colectia de care dispun va fi donata integral. In acest caz rog transmiterea, prin mesaj privat, a adresei oficiale a bisericii/manastirii (precizandu-se numele persoanei de contact din cadrul ei) pt transmiterea colectiei. Numai bine.

Sunt absolvent de teologie ortodoxa din Cluj Napoca si doresc sa studiez din aceasta colectie la doctorat. Cum putem lua legatura?

Va multumesc
Grec Mircea Grigore
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.03.2019, 00:07:14
aloman_nicolae aloman_nicolae is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2019
Mesaje: 1
Implicit Sunt interesat

Buna seara!
Probabil am văzut cam târziu anunțul...
Sunt preot la o biserică din Aiud și aș dori colecția, întrucât am in biblioteca parohiei doar textul grecesc al Septuaginei. Dacă ați dat deja cele 8 volume, poate mă îndrumați sau mă puneți în legătură cu cineva care o are și o poate vinde. Am căutat mult și nu am găsit decât 2 dintre volume...in rest, stoc epuizat. Abia acum am reușit să îl înțeleg pe părintele diriginte, care ne indruma sa cumpărăm colecția pe rand, când apărea după anii 2003-2004. Va mulțumesc și aștept răspunsul dumneavoastră! Preot Aloman Nicolae (aloman_nicolae@yahoo.com)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Septuaginta este cea corecta Ioana-Andreea Secte si culte 14 18.02.2011 04:45:08