Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 25.03.2010, 22:35:07
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Cum,Doamne iarta-ma sa-si plateasca ei trenul?Aveti idee cat costa biletul din judetul Teleorman la Suceava?Trebuie neaparat sa gaseasca o alta solutie,ar fi scandalos ca elevul participant sa suporte costurile.
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!

Last edited by Xosroviduxt; 25.03.2010 at 22:39:59.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 25.03.2010, 23:54:59
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Ii felicit pe cei care au participat pentru ca este un efort in plus.

Am si eu o intrebare poate stie cineva daca se dau doar 3 mentiuni sau daca se dau pana la o anumita nota.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.03.2010, 00:07:32
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florinbrasov0 Vezi mesajul

Am si eu o intrebare poate stie cineva daca se dau doar 3 mentiuni sau daca se dau pana la o anumita nota.
din cate imi aduc eu aminte,parca anul trecut(la faza nationala)s-au dat numai 3 mentiuni pt fiecare nivel.Nu sunt 100% sigura,dar parca asa a fost.
Oricum,s-a mers pe principiul ca fiecare participant sa primeasca ceva,o carte sau o suma de bani(drept premiu special,premiu din partea primariei,din partea prefecturii,diploma de onoare etc)
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 26.03.2010, 09:32:45
Unrobpacatos Unrobpacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Mesaje: 6
Implicit

Am incercat sa iau legatura cu inspectoratul , dar sufletu' n-a raspuns nimeni. Am vorbit cu parintele de unde ma duc la biserica si a zis ca ne sponsorizeaza si Biserica putin. si daca nu vom fi anuntati de nimeni, am vorbit cu domn profesor sa ne ducem pe banii nostrii, dar poate cumva ,cand ajungem acolo sa nu ne primeasca cum ca nu trebuie sa fii insotit de profesorul de la clasa?
Reply With Quote
  #25  
Vechi 26.03.2010, 10:57:32
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unrobpacatos Vezi mesajul
Am incercat sa iau legatura cu inspectoratul , dar sufletu' n-a raspuns nimeni. Am vorbit cu parintele de unde ma duc la biserica si a zis ca ne sponsorizeaza si Biserica putin. si daca nu vom fi anuntati de nimeni, am vorbit cu domn profesor sa ne ducem pe banii nostrii, dar poate cumva ,cand ajungem acolo sa nu ne primeasca cum ca nu trebuie sa fii insotit de profesorul de la clasa?
da,cam asa este.In general,profesorii care au elevi participanti nu au voie sa-i insoteasca,trebuie sa fie un profesor "neutru"...chestie care mie personal,mi se pare absurda pentru ca oricum profesorii insotitori nu corecteaza lucrarile.

daca o parte suporta biserica,roaga-l pe profesorul tau sa incerce si la directiunea scolii de unde esti ca poate exista o sansa.In orice caz sa nu renunti nici sa contactezi inspectoratul,desi normal ar fi ca inspectorul de religie sa va sune si sa va cheme la instructaj si sa vi-l prezinte pe profesorul insotitor.
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 26.03.2010, 17:48:53
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

[quote=oana_maria;228107]Si eu sunt din judetul Neamt,iar la clasa a10a s-a mers cu 9,60 (sunt in clasa a10a),la a9a la fel parca...

Vorbeam de clasele a 7 a si a 8 a. Dragos este in clasa a 7a si la liceu se merge cu 10 la clasa a 11 a si a 12 a, nu stiu la celelalte clase
Reply With Quote
  #27  
Vechi 26.03.2010, 18:23:35
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Xosroviduxt Vezi mesajul
Cum,Doamne iarta-ma sa-si plateasca ei trenul?Aveti idee cat costa biletul din judetul Teleorman la Suceava?Trebuie neaparat sa gaseasca o alta solutie,ar fi scandalos ca elevul participant sa suporte costurile.
Pai te duci pentru gloria ta, sau a cui? De ce ar trebui sa iti plateasca cineva cheltuielile tale personale? Nu mi se pare asa de exagerat sa iti platesti biletul de tren, sau sa iti gasesti sponsori pentru asta. Si da, drumul din Teleorman la Suceava e asa de lung ca o sa aveti timp sa repetati toata materia de cateva ori.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 26.03.2010, 18:41:04
Unrobpacatos Unrobpacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Mesaje: 6
Smile

In sfarsit astazi a dat cineva un semn de viata. m-a sunat domn' profesor sa-mi ceara CNP-ul pt ca i l-a solicitat inspectorul S-a decis si preotul care ne va insoti.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 26.03.2010, 20:32:16
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Pai te duci pentru gloria ta, sau a cui? De ce ar trebui sa iti plateasca cineva cheltuielile tale personale? Nu mi se pare asa de exagerat sa iti platesti biletul de tren, sau sa iti gasesti sponsori pentru asta. Si da, drumul din Teleorman la Suceava e asa de lung ca o sa aveti timp sa repetati toata materia de cateva ori.
ce parere buna aveti despre situatia materiala a elevilor care participa la olimpiade.

P.S: mai sunt si unii care nu se duc acolo(cel putin la aceasta olimpiada)pentru glorie.
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 26.03.2010, 20:33:27
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unrobpacatos Vezi mesajul
In sfarsit astazi a dat cineva un semn de viata. m-a sunat domn' profesor sa-mi ceara CNP-ul pt ca i l-a solicitat inspectorul S-a decis si preotul care ne va insoti.
slava Domnului!

spor la invatat :).
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ce va doriti pe 2010 Hartford Generalitati 25 08.03.2010 23:26:14
2010 - urari patinina34 Generalitati 4 03.01.2010 15:07:24
La multi ani 2010 adrian010155 Generalitati 10 18.12.2009 00:01:09
programa religie 2009-2010 catalinabalhui Sectiune dedicata profesorilor de religie 0 13.09.2009 21:13:15
Olimpiada de religie amica-x Generalitati 3 12.02.2007 23:11:46