Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 10.01.2011, 03:52:57
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ap2010 Vezi mesajul
Probabil ca baiatul si-a dat seama ca o iubeste si s-a intors la ea,pur si simplu.E putin probabil ca o fata total straina de magie sa reuseasca sa schimbe o situatie.Pentru asta trebuie pregatire temeinica,ca nici cele care isi spun vrajitoare autentice nu reusesc intotdeauna(daca se vor fi pricepand..).
Bineinteles ca din punct de vedere crestinesc e un pacat,chiar daca a fost numai o intentie,ca de efect nu cred ca poate fi vorba.
Nu, o fata fara magie dar cu rugaciune poate sa schimbe ORICE situatie. Nu e nici un secret ca Dumnezeu e mult mai puternic decat ingerul bolnav. O fata cu magia poate sa schimbe lucrurile in RAU. O fata cu rugaciunea poate sa schimbe lucrurile in BINE. Cine vrea o casatorie fericita sa se roage lui DUMNEZEU.

Cui ii place ca la batranete sau la maturitate sa treaca prin divort caci a lucrat cu magia? Nu e necesar acest lucru daca se intoarce lumea la DUmnezeu.

Last edited by spre_rasarit; 10.01.2011 at 03:55:48.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 10.01.2011, 23:53:47
ap2010's Avatar
ap2010 ap2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 237
Implicit

Eu vorbeam de slabele sanse ca o persoana neinitiata sa obtina efect prin magie.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 11.01.2011, 00:20:53
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ap2010 Vezi mesajul
Eu vorbeam de slabele sanse ca o persoana neinitiata sa obtina efect prin magie.
daca se increde in ceea ce face,poate se indeplineste nu?pana si cei care blesteama,daca o fac cu destula "pasiune",se prinde blestemul
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 11.01.2011, 01:01:07
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
daca se increde in ceea ce face,poate se indeplineste nu?pana si cei care blesteama,daca o fac cu destula "pasiune",se prinde blestemul
se prinde daca ala care a fost blestemat e vinovat...de exemplu daca unul ma bate si eu in nebunia mea il blestem, se poate prinde..dar daca nu mi-a facut nimic nu se prinde..asa am citit la parintele Paisie Aghioritul...ideea e ca indiferent daca se prinde sau nu de cel blestemat asupra celui care a rostit blestemul se intoarce sigur...ori in forma in care a fost rostit ori in alta...deci e nevoie de rugaciune si spovedanie inainte sa se intoarca in cazul in care cineva a apucat sa faca prostia asta.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ce se poate face la nervi ? Mirela0110 Generalitati 22 22.06.2010 15:36:51
Dupa cat timp se poate face nunta? AlainaRai Nunta 2 23.01.2010 20:06:00
Se poate face pomenire in postul Craciunului? sophia Slujba inmormantarii 10 09.12.2009 18:48:49