Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.10.2010, 19:48:09
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit ex chitaristal trupei sataniste Korn,in cautarea lui Hristos

ce parere aveti despre acest om? eu sincer fiind eu insumi un fiu risipitor mult mai risipitor decat el ,dar asta este alta poveste, dar totusi fiind risipitor si fiind pescuit la fel ca si el de dragostea lui Hristos exact ca in acea icoana a coborarii la iad a lui Hristosin care ridica din temintele iadului faptura umana, rupe lanturile grele cu care eram legati, surpa portile, ca in icoane se picteaza bucati din poarta si lacatul rupt, facut bucati de aceasta dragoste care ne salveaza pe toti cei ce insetam dupa ea.. ea cand vine nu te intreaba ce-ai facut, de ce ai ajuns aici, de ce nu ai fost cuminte, te strange la piept se contopeste cu tine cu durerea ta si cine a trait astfel de experiente stie ca asta vindeca.. sufletele pacatoase nu mai spera la mantuire si la dragostea Sa si cand se vad iertate si inca si iubite cu o iubire neconditionata si desavarsita, cine va spune, cine va povesti ce va simti acel om in acele clipe? iata aici marturia unui fost satanist ,chitaristul celei mai prolifice si bine vandute trupe sataniste de heavymetal Korn se numeste, din intreaga lume si din toate timpurile! va invit sa urmariti un clip care iti taie respiratia.. si mai sunt multe astfel.. aviz inimilor impietrite, in special bietilor fratilor nostri ce-si spun atei
ma astept si la reactii adverse ,poate ca vor spune unii ca nu e ortodox ,altii ca are tatuaje si ca nu-l primeste in Rai:) nu pot decat sa ma rog sa inteleaga acesti oameni de ce a venit Hristos si mai ales ca toti suntem la fel de cazuti, in aceiasi oala doar ca poate nu am avut conditiile unora..iata filmuletul!
http://www.youtube.com/watch?v=EOeruTrdF1Q

Last edited by GheronIosifIsihastul; 09.10.2010 at 19:53:00.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.10.2010, 20:06:56
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

iata inca o marturie cutremuratoare.. suntem atat de singuri si de mizerabili inlauntru dar ne tot ascundem dupa masca asta.. luam o pozitie penibila si traim intr-o inchipuire plazmuita de demoni despre care nici macar nu stim ca exista.. nici crestinii nu sunt convinsi ,o iau asa ca pe un fel de metafora.. nici nu ma astept sa atraga interesul ,poate doar al catorva ,acest thread, caci oamenii fug de lumina cauta locuri umbroase unde sa isi puna masca si sa joace un rol intr-o sarada generala care va sfarsi cu pieirea vesnica a celor mai multi dintre noi((

http://www.youtube.com/watch?v=3BQGG...eature=related
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.10.2010, 20:23:37
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Nu inteleg de unde ati tras concluzia ca ar fi fost o trupa "satanista" ?!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.10.2010, 20:28:58
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Nu inteleg de unde ati tras concluzia ca ar fi fost o trupa "satanista" ?!
Pai dupa cum arata chitaristul... ma indoiesc ca nu ar fi fost satanist
Reply With Quote
  #5  
Vechi 09.10.2010, 20:32:32
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Nu inteleg de unde ati tras concluzia ca ar fi fost o trupa "satanista" ?!
:) mai, e stiuta treaba de oricine:)) desi daca ii iei separat la intrebari pe membri, o sucesc, mai ales acum ca chitaristul lor s-a intors catre Dumnezeu.. o sa ramanem surprinsi ce de betivi si desfranate sunt in Rai si satanisti, indraciti.. astia il iubesc pe Dumnezeu caci au fost umiliti de pacat.. de asta celmai urat pacat e mandria.. ca nu vezi si nu vrei sa vezi in ce hal esti.. te tii tare si tu esti plin de viermi si puti a rautate..
Reply With Quote
  #6  
Vechi 09.10.2010, 20:38:54
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Nu inteleg de unde ati tras concluzia ca ar fi fost o trupa "satanista" ?!
nu-mi mai vorbiti cu dv .. apreciez intentia, dar nu e cazul.. am renuntat la un duhovnic din cauza asta.. nu suport sa mi se vorbeasca la plural.. iertati-ma nu e nimic personal dar mi se pare o constipatie..repet nu are legatura cu dumneavoastra caci iata si eu va spun tot asa, dar puteti cere sa nu vi se vorbeasca asa de catre nimeni .. s-asa aici nu are niciun sens.. e rece si mareste distanta dintre oameni..Petre Tutea spunea ca bunul simt e aducator de moarte:) are dreptate..
Reply With Quote
  #7  
Vechi 09.10.2010, 20:46:46
GheronIosifIsihastul GheronIosifIsihastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.10.2010
Locație: acolo unde nu e Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

da ce ziceti de asta? omul asta si-a vazut neputinta.. exact ce spuneam si eu pe un thread acum putina vreme..

http://www.youtube.com/watch?v=3BQGG...eature=related
Reply With Quote
  #8  
Vechi 09.10.2010, 20:50:08
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pai bine mai frate da totusi e ciudata asta cu "die religion die".
(o melodie a respectivului cantaret).
Cum sa nu fie prezent Dumnezeu cu lucrarile necreate in creatie...nu zice nimeni e prezent cu harul in om dar Dumnezeu Iisus Hristos ne impartaseste harul.
Acu nu zice nimeni de catolicism ca nu ar trebui desfiintat,da nu prin metode de forta ca e impotriva legilor lui Dumnezeu Iisus Hristos si apoi (daca apelezi la metode violente) mai ii afectezi pe acesti inselati de draci ca ii faci sa creada ca anumiti falsi mucenici sunt mucenici.
Ci prin predica asa trebuie desfiintat catolicismul,ajutand preamilostivul Dumnezeu sa dai marturie ca aceasta e o falsa religie (catolicismul) etc.
Precum a fost cu Sfantul Marcu Eugenicul care a fost prigonit sa treaca la catolicism,precum au marturisit stramosii nostri in Transilvania cand au preferat sa moara de foame decat sa treaca sub autoritatea papii si nu au raspuns cu rau acestor inselati de draci anume catolicilor de ii prigoneau (ca doar se stie ca dracii inseland pe generalul Bukov a daramat Sfintele Manastiri crestin ortodoxe cu tunul).
Si musulmanismul tot asa trebuie desfiintat si hinduismul si alte inselari dracesti,false religii care fac rau sufletelor oamenilor.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 09.10.2010 at 20:52:28.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 09.10.2010, 20:51:28
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
:) mai, e stiuta treaba de oricine:)) desi daca ii iei separat la intrebari pe membri, o sucesc, mai ales acum ca chitaristul lor s-a intors catre Dumnezeu.. o sa ramanem surprinsi ce de betivi si desfranate sunt in Rai si satanisti, indraciti.. astia il iubesc pe Dumnezeu caci au fost umiliti de pacat.. de asta celmai urat pacat e mandria.. ca nu vezi si nu vrei sa vezi in ce hal esti.. te tii tare si tu esti plin de viermi si puti a rautate..
E o prostie, domnule. Am citit cateva texte ale cantecelor lor, articole despre ei - nu sunt nici pe departe satanisti.

Ca dumneavoastra aveti tendinta sa echivalati muzica rock cu satanismul e alta poveste.

In ceea ce priveste modul de exprimare - nu pot, mancati-as gura ta, gheroane, nu pot mai baiatule, ca sa vorbesc cu matale asa cum vrei tu. Trebuie, mai, sa ma adresez cu persoana a doua plural, mai nene, ca nu te cunosc, n-am facut armata cu tine, si nu ne-am imbatat impreuna, intelegi tu ?

In concluzie, va rog sa nu va suparati :)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.10.2010, 20:56:07
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Acu nu zice nimeni de catolicism ca nu ar trebui desfiintat,da nu prin metode de forta ca e impotriva legilor lui Dumnezeu Iisus Hristos si apoi (daca apelezi la metode violente) mai ii afectezi pe acesti inselati de draci ca ii faci sa creada ca anumiti falsi mucenici sunt mucenici.
Ci prin predica asa trebuie desfiintat catolicismul,ajutand preamilostivul Dumnezeu sa dai marturie ca aceasta e o falsa religie (catolicismul) etc.
Draga domnule, absolut orice consideratie despre "desfiintarea catolicismului", indiferent de cauza ei - ignoranta, prostie, complex de inferioritate, inselare draceasca, etc., este oricum totalmente irelevanta in raport cu promisiunea Mantuitorului nostru Isus Cristos, care a afirmat ca Biserica Sa va ramane nebiruita.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
în căutarea unui duhovnic... myself00 Generalitati 10 28.05.2012 02:53:07
cautarea adevarului camiann Generalitati 39 06.02.2009 19:15:52
Sunt in cautarea Acatistului Sf. SAMUEL Corinanyc Rugaciuni 0 01.04.2008 00:03:16
in cautarea unui loc de munca enia Intamplari adevarate 3 28.12.2006 15:46:36
cautarea danyA Secte si culte 4 15.12.2006 21:01:07