Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2021, 11:00:33
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit E timpul...

E timpul ca, tot ce ati invatat in scolile sioniste, sa uitati, sunt falsuri...Vi s-a fabricat un bing-bang si un univers in continuua expansiune,chestie care va induce in mod subtil.parsiv chiar. ideea ca Dumnezeu este hat departe,si in consecinta greu de "atins", pe deoparte, pe de alta,ideea creatiei paleste in favoare ideii de evolutie...parsiva facatura darwinista...Acum o "bucata" de Dumnezeu se afla chiar inlauntru vostru, "suflarea de viata","chip si asemanare"...Si restul ESTE FIX DEASUPRA VOASTRA in "cer"...Deasemeni, e vremea ca dogma si cutuma sa ramana acolo unde ii este locul, adicatelea in istorie...stiu multi dintre voi (majoritatea) veti sari de cur in sus...dar ca sa parafrazez un clasic in viata(imbecilul de werner),"GHINION", da, asa sta treaba de fapt...nu am pretentia ca EU DETIN TOATE RASPUNSURILE, dar va garantez ca ASTEA SUNT PERTINENTE...UITAM...IN CAPUL VOSTRU ESTE O MICA GLANDA, NUMITA EPIFIZA...este glanda responsabila cu tinerea legaturii cu Dumnezeu...din pacate de mici suntem indopati cu bauturi racoritoare,cofeina, etc, chestii care duc la pietrificarea acestei glande,si, implicit scoaterea ei din functie...ce urmeaza stiti cu totii, e TACEREA. Acum ca sa o reactivati, NU MAI CONSUMATI ALCOOL,TUTUN,CAFEA,COLA SI ASEMENEA SI IN GENERAL TOT CE ESTE "bun"...masat cosul pieptului timp de 20-30 de secunde in timp ce respirati profund...

Last edited by eusingur; 08.01.2021 at 12:41:09.
Reply With Quote