Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.02.2009, 00:30:12
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Parintele Cristian Pomohaci

Stie cineva cum se ajunge la biserica unde slujeste parintele Cristian Pomohaci?Si daca se gasesc locuri de cazare in caz ca se ajunge seara in acel sat.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.02.2009, 21:44:24
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.173
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutzy Vezi mesajul
Stie cineva cum se ajunge la biserica unde slujeste parintele Cristian Pomohaci?Si daca se gasesc locuri de cazare in caz ca se ajunge seara in acel sat.
Localitatea Mosuni, judetul Mures.

http://www.cjmures.ro/Harta_judet/f.htm
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.02.2009, 21:26:13
ovidiu-s's Avatar
ovidiu-s ovidiu-s is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Targu Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 800
Implicit

Nu aș recomanda nimănui să meargă la acel preot. E faimos pentru înaint-vederile sale, dar personal sunt sigur că nu sunt de origine divină. Am auzit multe lucruri extrem de urâte despre activitatea și trecutul lui, de la persoane credibile.

Dacă il cauți ca să îți facă o muncă de vrăjitor atunci trebuie să te duci la el cu mulți bani și multă răbdare. Costă mult ca să îți pierzi sufletul
__________________
Singurul scop al vieții e mântuirea sufletului, pregătirea lui pentru a intra în Rai (sf. Calinic)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.02.2009, 21:51:35
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
Nu aș recomanda nimănui să meargă la acel preot. E faimos pentru înaint-vederile sale, dar personal sunt sigur că nu sunt de origine divină. Am auzit multe lucruri extrem de urâte despre activitatea și trecutul lui, de la persoane credibile.

Dacă il cauți ca să îți facă o muncă de vrăjitor atunci trebuie să te duci la el cu mulți bani și multă răbdare. Costă mult ca să îți pierzi sufletul
hai mai fii serios
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.08.2009, 13:23:38
hristodoulos hristodoulos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Mesaje: 1
Implicit Mda

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
hai mai fii serios
Asa e! Nu e normal sa judeci preotii. Este FOC! Dar te pot feri de unii care prin "zelul" lor eretic te pot otravi. Sunt ardelean! Slava Domnului, insa, ca un preot m-a trezit la timp, pana am inteles ca in multe locuri Ortodoxia in Ardeal este departe de ceea ce trebuie sa fie. In schimb am vazut multa MANDRIE, PARERE PREA-BUNA DE SINE, SUPERFICIALITATE in toate (mai putin cand e vorba de buzunarul si gospodaria personale), o siluire a traditie ortodoxe autentice cand e vorba de arhitectura bisericii, muzica traditionala, icoana bizantina etc! Sa mai adaug...Nu. E de ajuns. Cine vrea sa fie sincer cu sine nu ia aceste cuvinte ca un afront ci ca pe o realitate pe care am trait-o ca ardelean. Si am peste 50 de primaveri. Multumesc parintelui din Grecia care m-a ajutat sa ma descoper.
Fratele meu, ca sa argumentez, vezi si mai jos:
http://www.razbointrucuvant.ro/2009/...-preasfintite/
Da, si ca dansul sunt o gramada care isi fac voia proprie, numai a lui Hristos nu.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.02.2010, 11:34:38
MIRELAMM MIRELAMM is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.01.2008
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
Nu aș recomanda nimănui să meargă la acel preot. E faimos pentru înaint-vederile sale, dar personal sunt sigur că nu sunt de origine divină. Am auzit multe lucruri extrem de urâte despre activitatea și trecutul lui, de la persoane credibile.

Dacă il cauți ca să îți facă o muncă de vrăjitor atunci trebuie să te duci la el cu mulți bani și multă răbdare. Costă mult ca să îți pierzi sufletul
'' Orice Sfant a avut un trecut si orice pacatos are un viitor '' (Am auzit ca preotul asa si asa si pe dincolo ...) Costa mult sa te increzi oamenilor , roaga-te lui Dumnezeu si o sa afli singur adevarul . Doamne ajuta !

Last edited by MIRELAMM; 27.02.2010 at 11:39:30.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 31.01.2011, 18:46:17
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit Confirmareeeee!!!!

Citat:
În prealabil postat de MIRELAMM Vezi mesajul
'' Orice Sfant a avut un trecut si orice pacatos are un viitor '' (Am auzit ca preotul asa si asa si pe dincolo ...) Costa mult sa te increzi oamenilor , roaga-te lui Dumnezeu si o sa afli singur adevarul . Doamne ajuta !
Apropo ca trimiti oameni sa se convinga! Nici nu este necesar! C-au ajuns stirile si faptele Parintelui la ochii si urechile oamenilor, nu este necesar sa-si cheltuiasca banii pana la Mosuni. Se pare ca, costa mult sa-ti vinzi sufletul! Eu o spun din experienta traita la Mosuni si cu Parintele. Asa ca...... ce v-a legat dvs. diavolul, acum c-ati fost acolo si va simtiti usurata si binecuvanta, rugati-va dv s Domnului sa va arate ca s-a intamplat exact contrariul si raul legat si mai mult prin Pr. Pomohaci, o veti simti mai tarziu, ca raul facut nu rezista pentru mult timp, iese la iveala. Asa cum s-a intamplat in cazul meu. Asa ca....atentie!!! Se pare ca dvs sunteti o persoana careia ii place circul si senzatiile tari de-acolo, dar Dumnezeu spar sa va lumineze sa va dati seama in ce hipnoza v-ati bagat.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 01.02.2011, 00:13:27
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
Nu aș recomanda nimănui să meargă la acel preot. E faimos pentru înaint-vederile sale, dar personal sunt sigur că nu sunt de origine divină. Am auzit multe lucruri extrem de urâte despre activitatea și trecutul lui, de la persoane credibile.

Dacă il cauți ca să îți facă o muncă de vrăjitor atunci trebuie să te duci la el cu mulți bani și multă răbdare. Costă mult ca să îți pierzi sufletul

De ce trebuie sa va atrageti pacate cu de-a sila ,sunteti sigur de ceia ce afirmati ? Spuneti ca va-u spus persoane credibile ca este asa cum il descrieti oare chiar credeti ca persoanele care va-u spus au chiar atita credibilitate?.Un ex. vine o terta persoana si vorbeste la adresa Dumneavoastra asa cum vorbiti la adresa Parintelui Dumneavoastra si in sinea Dumneavoastra sunteti mihnit fiindca stiti ca nu este asa, va-ti simti bine ? Parintele a fost mediatizat prin posturi de TV pentru harul Dumnealui si nu cred nici macar o iota din ceia ce spuneti . Il suparati pe Dumnezeu prin insasi faptul ca incercati sa vorbiti rau de un uns al Sau . Daca Parintele are pacate este responsabil pentru ele si le plateste el in fata lui Dumnezeu nu le vom plati noi . Dumnezeu sa te ierte ca nu stii ce vorbesti .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote
  #9  
Vechi 14.02.2009, 21:27:09
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit


Last edited by tot-Laurentiu; 28.06.2016 at 23:54:01.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 14.02.2009, 22:16:23
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs down

daaa, el este... sunt de aceeasi parere cu ovidiu-s.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 12:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 19:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 21:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 14:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 20:32:37