Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #951  
Vechi 15.06.2012, 20:25:16
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Cred ca n-are el nici o treaba....

Ntt, are o treaba, si-i importanta: se da cu bila pe net!


Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
O scurta intrebare si nu mai deranjez. Dumneata ce profesezi?
Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mă dau cu bila :)))) pe net!

Last edited by Adriana Cluj; 15.06.2012 at 20:37:46.
  #952  
Vechi 18.06.2012, 11:43:58
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Păi voi sunteți încurcați rău de satana și vreți mereu să vă dați deștepți că cică vă știți voi descurca singuri...votând băștile roșii... la nesfârșit cu toate că vedeți bine că ei sunt pedofili, proxeneți, mafioți, mincinoși, răi, plini de toate fărădelegile, impostori, trădători, lași, fricoși, urâți, și tot ce mai vreți voi acuzând ca să se dezvinovățească cu toată istoria gLumii pentru viitorul glumii... că cică o să vă dea și vouă din ce au furat ei; Nici de lucru pe nimic n-o să vă dea.

Ca să vă descurcați trebuie să aveți un plan primit de sus și să-l respectați cu strictețe... dacă vreți să ajungeți la liniștire patriotică... și să nu vă enervați ca niște furioși încurcați care se leapădă acuzând viceversa ca să se înalțe pe nedrept... vicentoarsa ca porcii care sfărâmă și rup după ce au călcat toate mărgăritarele voastre aruncate înaintea lor.

Deci trebuie să vă faceți un plan bun și să-l puneți în practică riguros, exact ca inginerii... care știu să citească presa și toate ziarele ca deștepții și nu ca proștii ăia care vă bagă in gura presei viceversa vicentoarsa...

Învățați deci cum dau paginile la ziar inginerii ca să nu vă amăgească și păcălească satana care și-a scos mercenari în audiovizual și în presă ca să vă toooot păcălească și să vă ducă cu zăhărelul și ratingul gLumii.

Last edited by vsovivi; 18.06.2012 at 12:18:55.
  #953  
Vechi 18.06.2012, 14:36:54
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

După 22 de ani și sute de pagini... tot comuniști ați rămas; Se vede asta după cum s-a înroșit țara la locale.

Și dacă Franța și Italia s-au făcut și ele roșii, ce credeți voi că va urma în economie?

Vai de noi din pricina guvernului ilegitim și gLumeț și electoral că s-a autorestaurat la putere, guvern impostor și hoț care aduce canicula și uscăciunea și deșertificarea României, după ce în prealabil a adus potopul... la locale prin marionetele misogine foarte furioase și radicale și ironice... haiducii României, iau de la cinstiți și nevinovați și dau la hoți și criminali... cică serveau ceai la mainfestanți, vai câtă milă și câtâ grijă de cetățeni... că-mi vine să... vărs.

FSN=PSD=USL= aceiași mizerie sau mazerie!

Last edited by vsovivi; 18.06.2012 at 14:55:53.
  #954  
Vechi 18.06.2012, 14:40:15
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Canicula și potopul sunt aduse de puțina noastră credință moncher, nu de cei care vremelnic ne conduc (zic ei).
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #955  
Vechi 18.06.2012, 15:06:04
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Canicula și potopul sunt aduse de puțina noastră credință moncher, nu de cei care vremelnic ne conduc (zic ei).
Tu îi mai și aperi?.. adică tot noi suntem de vină? Da suntem... Păi dacă-i votați mereu... ce să vă fac!? Ajungem și noi exact ca ei, dăm din cap ca omizile căpiate, că cică Băsescu-i de vină, da,da, el e de vină.

Last edited by vsovivi; 18.06.2012 at 15:08:18.
  #956  
Vechi 18.06.2012, 15:48:35
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Am zis eu că apăr pe cineva? Sau ți se aplică și ție "în mintea strâmbă și lucrul drept se strâmbă!"?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #957  
Vechi 18.06.2012, 16:40:08
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Am zis eu că apăr pe cineva? Sau ți se aplică și ție "în mintea strâmbă și lucrul drept se strâmbă!"?
Pe mine mă întrebi? Păi nu tu ai zis că nu e vina celor care vremelnic ne conduc? Eu am zis drept că ei ne-au adus potopul și acum deșertificarea caniculară... iar tu ai dat vina pe noi, că cică suntem prea puțin credincioși... și că de aia se stârnește furtuna și vrea dracool să bage corabia Românikaa la fund. Eu ziceam că peștele de la cap și de la marionetele USLașe și trădătoare se împute, tu nu și nu ci încă insinuezi că cică io-s ăla cu mintea strâmbă în care se strâmbă cele drepte...

Deci da, tu ai toooooot zis că îi aperi!..

Dar eu nu pe ei i-am acuzat ca să-i urâți pe ei ci năravurile lor ca să vedeți voi păcatele lor pentru ca să nu le faceți și voi sau ca nu cumva să le aprobați... tacit sau prin vot... căci Dumnezeu iubește pe păcătosul care se întoarce însă urăște toate păcatele... de dragul omului le urăște, ca să nu moară, căci de la Adam și Eva urmașul omului tot moare și nu se mai oprește din murit și din întunecat veșnicia... veșnicia lui proprie, prin fapte și gânduri și sentimente rele, căci omul e om și atât și vrea să fie ca omul și nu vrea să fie ca Dumnezeu, iar Dumnezeu nu moare, și nici omul n-ar mai muri dacă ar fi ca Dumnezeu, dar omul vrea să fie ca omul sau ca gLumea, iar gLumea moare căci e mincinoasă și păcătoasă și rea, și în mintea ei totul se strâmbă oricât ar fi de drept.

Last edited by vsovivi; 18.06.2012 at 17:01:43.
  #958  
Vechi 19.06.2012, 11:16:19
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Și dacă am vorbit de năravuri grele atunci iată că vedem însfârșit năravul cel mai ipocrit al primului ministru, care a tot acuzat-o pe Roberta Anastase că e hoață și taică-său are salar prea mare de consilier, că e vinovată ea că nu a numărat bine ouăle la legea pensiilor... când ei părăsiseră atunci brusc ședința și deși era sarcina lor ca să numere puterea rămasă în sală, Voicu PNL i-a pasat sarcina lor la Roberta ca puterea să se autosuspende singură. Era cutumă, adică regulă parlamentară, ca opoziția să se sesizeze și să numere puterea dacă era lipsă de cvorum și să ceară numărarea, deci ea a fost cinstită necălcând cutuma și nenumărând fără sesizare și atunci au scos-o mercenarii din presă și audiovizual ca ea fiind hoață că cică nu a numărat corect și că nu era cvorum, și au ținut-o tot așa deși a douazi s-a reluat votul când era cvorum...

Păi ea nici nu putea număra decât dacă ar fi fost sesizată corect și niciodată nu ea numără ci VoicuPNL, iar fiindcă nu fusese sesizată corect atunci n-a numărat deloc ci a rostit cifra de pe foaie, a rostit numărul celor care fuseseră numărați la începutul ședinței. Ea nu numără niciodată cvorumul sau prezența ci vede diferența de pentru-contra!

Deci iată cum ipocritul nedrept, mincinos, impostor, și plagiator era defapt adevăratul hoț care strigă hoții pe nedrept și care ilegitim s-a cocoțat împreună cu prietenii de furăciuni și terorisme pe funcția cea mai înaltă și cică vrea să ne și reprezinte la consiliul european, el pe noi. Rușine!

Aici nu e vorba doar de un plagiat ordinar, de furtul de a copia ca la școală, căci cine e cel ce nu a copiat și nu a plagiat însușindu-și vorbele și cunoștințele altcuiva să arunce primul cu piatra, sau ce credeți că nu-mi aduc aminte de mine cum aveam fițuici în liceu sau facultate, sau cum mi se șoptea, sau cum aveam teze gata făcute, sau cum am luat de pe net niște informații și mi le-am băgat într-o lucrare prin care mi s-a mărit salariul? Deci da, și eu recunosc că sunt hoț și plagiator... și ca mine foarte mulți.

Însă aici e vorba de altceva, e vorba de năravul și metehnele comuniste ale torționarilor de la putere, e vorba de statul aservit criminalilor, hoților, impostorilor.

Sau voi ce puteți înțelege când Ponta declară că respectivul profesor din a cărui carte a copiat peste 50% fără să citeze și a băgat în teza proprie de doctorat, ce credeți voi se poate înțelege când declară că ăla i-ar fi scris lui prefața?

Deci vă rog frumos să pricepeți corect:

Năstase era primul ministru și conducătorul de doctorat, proful plagiat i-a scris lui prefața, și era vorba de o teză de doctorat tocmai la drept.

De ce credeți voi că Băsescu a râs ironizându-l cu apelativul italienesc DOTORE?

Dacă nu vreți să pricepeți, atunci vă explic:

În epoca de aur a comunismului, pentru a deveni de exemplu medic primar, dacă erai bine văzut în PCR (pile, relații și cunoștințe) sau în securitate erai bine ajutat să obți examenul sau să-ți faci lucrarea sau teza, erau toate aranjate să iasă... exact așa cum lui Elena Ceaușescu i se făceau cărțile și tezele de renume mondial de către Ursu tot așa era până jos, în toate domeniile.

Deci maimuțica utomobilista degeaba se distra ea jucăușe la interviul de pe aeroport promițând că el merge la consiliul europei, căci el nu este un simplu hoț sau un simplu plagiator ci din datele culese era vorba de anul 2003 când era șeful cancelariei primului ministru care îi era îndrumător de doctorat iar profesorul speriat și obedient i-a scris până și prefața la o lucrare plagiată după el în proporție de peste 50%. Deci e vorba de serviciul care i s-a făcut și de aranjamentul de care a beneficiat.

Deci despre ce vorbim? Despre un banal plagiat? Un banal copy-paste făcut de elevi sau studenți?

E vorba de mafia comunistă care își dădea diplome, își dădea doctorate, premii, sporuri, merite, deci era vorba de statul corupt care era foarte împuțit în chiar miezul capului (Iliescu, Năstase, Isărescu, Georgescu, Ursache, Dragnea, Iacubov, Patriciu, Tender, Haisam, Nica, Vanghelie, Mazăre, Oprișan, Rus, Voicu PSD, Vântu a cărui contabil la FNI a fost florin georgescu și a tăcut, și toate femeile lor Rovana, Stănoiu, Androneasca, Hildegard Puvak și toți ceilalți care au vândut flota, Romtelecom, Petrom, Oțelul Galați, Alumina, CFR, au concesionat apele maritime, Delta, Marea Neagră, Vama Veche și alte zone cumpărate de Chevron de la niște firme speciale ale PSDului care 'primiseră de pomană', și care tot ei, acum vor să fure hidrocentralele și centralele atomice, poșta, sarea, cuprul, și toate conturile românilor prin devalorizări sau risipirea împrumuturilor prin țintirea inflației... leu care scade față de euro care scade față de dolar care scade față de aur.

Ei sunt, aceiași băieți buni care au îmbogățit pe Bechtel și pe turci și pe arabi și pe greci și austrieci și pe toți străinii și mafihoții români autohtoni, lăsându-ne pe noi în ''c... gol'', pentru o mită grasă din poziție de ministru sau secretar de stat sau ceva pe acolo sau cedând la șantaj și o pensie sau un salar preferențial.

Deci pricepeți voi despre ce este vorba?

Nu este o greșală de copil sau de copilot care prin Grăjdean a întors serviciul, s-a achitat de datorii, serviciu contra serviciu, ci Pinochio, orbitorul lucitor discipol al marelui Munchausen mare vânător și pescar, a ajuns să ne conducă împreună cu cealaltă marionetă din parlament, șarpele hienă, pupila lui Patriciu, care minte și urlă pe nedrept împotriva ca să-și scape pielea și să recredibilizeze gașca tuturor fărădelegilor, și cei doi, împreună cu pisicu' ăla micu pus acolo ca să-l împroprietărească pe motanul bătrân și să-l scape de procesele cu statul, formează împreună echipa de tineri păcălici marionete care au vrăjit și învrăjbit populația cu 'textele lor' fiind puși acolo ca să aducă restaurația comunistă, pe toți torționarii și toată nomenclatura, miliția, securitatea, armata, justiția lor, târându-ne într-un stat mafiot cu o teroare generalizată mult mai vicleană și mai hrăpăreață decât pe vremea împușcaților.

Însă voi nu vreți să vedeți realitatea!.. asta e!

De 66 de ani și în ultimii 22 suntem sclavii statului mafiot comunist-mason care a prădat tot ce era de prădat și pentru două scurte perioade s-au retras de la guvernare căci nu mai era nimic de furat și datoriile și distrugerile lăsate de ei erau immense și venea criza generalizată așa că au fugit de frică în opoziție ca să urle contra și să se distreze aruncând vina pe cei ce se chinuiau să redreseze economia, i-au lăsat deci pe ăilalți să iasă la urne, ca să mimeze democrația deși ei dețineau toate pârghiile puterii juridice, polițienești, teritoriale, aveau în mână procurori, avocați, senatori, curte constituțională, BNR, tiparniță de bani, toate legile, sporurile, salariile, pensiile, și tot teritoriul baronal, totul era și este stăpânit de ei prin impozite, taxe, și mafii interlopo-polițienești iar fraierii din Convenția Democratică sau din alianța DA ce a ținut doi ani, sau din PDL rămas singur, au crezut sărmanii naivi și fraieri că au obținut ei puterea în anii 96-2000 și 2004-2006 și 2010-2012 și că am scăpat de comunismul terorist... dar asta a fost doar ca să păcălească populația cu alternanța la putere și ca să poată da vina pe fraieri, că cică e vina lor atunci când încep să iasă la lumină nenorocirile, că cică ei au fost la putere, că cică e vina incompetenților și a hoților de regaliști care nu știu guverna, și scot ei prin propaganda și mercenariatul din presă și audiovizual ca și cum ăștialalți ar fi furat, adică cei puși de noi: Ciorbea, Mureșan, Remeș, Băsescu, Roberta, Videanu, Udrea, Falcă... BOC sau alții…

Deci hoțul a strigat foarte tare împreună cu corul lor prindeți hoții aruncând vina pe cei ce s-au sacrificat și au scos țara de două ori din dezastru!... odată în 1996-1998 și apoi în 2010-2012, nu prin sacrificiul lor ci prin sacrificiul întregului popor roman, ca să nu ajungem ca grecii, la mintea românului cea de pe urmă mult prea târziu.

Poate acum vedeți însfârșit luminița de la capătul tunelului oranj, vorba lui Nichita Stănescu!

Astea fiind faptele de 66 de ani, nu pot să strig decât: Jos impostorii ipocriți ilegitimi și mafioți cocoțați în capul statului, ieși afară javră ordinară, plecați cu toții la consiliul europei și lăsați-ne în pace, și să vină regale Mihai, principii Duda și Margareta și să aresteze toți trădătorii de neam și de țară și toți USLașii și FSN-iștii PDLiști, curve ușor de cumpărat.


Deci iată cum PCR=FSN=USL=PDL aripa imbuibații și trădătorii = PNTCD aripile nepoților trădători = aceiași mizerie sau mazărie!

Ca să scăpăm de ciuma roșie votați în toamnă cu partidul poporului, cu PPDD și alianța partidelor de dreapta și să-i băgăm pe toți la pușcărie! Să vină dreptatea poporului român ca să confiște tot și să-i bage la pușcărie pe toți torționarii și prădătorii României în frunte cu securistul Oprescu și cu hiena Antonescu.

Last edited by vsovivi; 19.06.2012 at 11:41:41.
  #959  
Vechi 19.06.2012, 11:22:17
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul



Deci iată cum PCR=FSN=USL=PDL aripa imbuibații și trădătorii = PNTCD aripile nepoților trădători = aceiași mizerie sau mazărie!
aici iti dau dreptate amice. Cred ca pentru prima oara!
  #960  
Vechi 19.06.2012, 14:22:25
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

''Sărmanul'' Ponta încearcă să inducă gLumea în eroare, susținând că Băsescu i-a zis dottore pentru că știa că o să-i însceneze plagiatul... susține că e răzbunare și luptă politică... și iată că e o victimă, victima lui Băsescu...

...și acuma repede iată-l cum se ascunde sub pulpana lui Androneasca, aia care și-a dat ei fonduri exact ca Puvak, o propune ministră abea acum ca să miorlăie pisica asta sus și tare pentru al scoate pe el scufiță curată... din aia roșie, firește, că cică ducea merinde la bunicuța bătrână, la iliescu... și își făcea și lecțiile, doar că uitase ghilimelele dar a dat autorii la final... păi cine a mai văzut să citezi 130 de pagini într-o lucrare de 300? E clar deci că lucrarea de doctorat a lui Ponta consta defapt în lucrarea altuia, și că nu e vorba de o citare ci o plagiere nerușinată făcută sub oblăduirea îndrumătorului și obediența profesorului fricos sau mafihoț și el care i-a scris cică și prefața, deci au aranjat ei împreună ca să aibă discipolul lui Munchausen tot ce trebuie ca să ocupe pe viitor funcții pe nedrept.... Să fie doctor în drept pe nedrept!!!

Păi Băsescu îl ironizase știind cum și-a obținut titlul de doctor sub îndrumarea lui Năstase, și l-a ironizat nu pentru plagiat ci pentru prostia de a confunda consiliul europei cu consiliul uniunii europene... l-a ironizat pe marele jurist care habar nu avea de cele mai elementare noțiuni dar voia să meargă să ne reprezinte pe noi, de aia i-a zis dottore.

Între timp însă altcineva descoperise plagiatul... și a ieșit la lumină că dottore Ponta era și plagiator și nu numai incompetent care nu avea noțiunile elementare. Dar nu e un plagiator ordinar ci este un terorist, un mafiot care împreună cu îndrumătorul și profesorul au aranjat totul. E dovada clară a statului corupt și mafiot care acționa la comandă și-și crea noile unelete și marionete pe care urma să le folosească și să le șantajeze.

Deci nu-i mai rămâne altceva decât: DEMISIA!

Dar să nu-l confundăm cu BOC... căci el nu se va lăsa până nu ne va convige că e victima lui Băsescu... și iată deci motiv de suspendare... că cică Băsescu a pus la cale acuzațiile cu plagiatul când de fapt Băsescu îi ironizase competența, căci nu știa că la consiliul europei, merg doar reprezentanții statului și nu primii miniștrii... iar constituția României îi arogă președintelui dreptul de reprezentare a țării întrucât este ales direct de popor.

Deci dottore Ponta nu este numai incompetent și plagiator ci este marioneta formată special pentru a continua fărădelegile statului terorist și impostor la școala lui Munchausen cel bleumarin devenit roșu.

Pinochio DEMISIA!.. și du-te și te joacă cu mașinuțele... că guvernarea nu e de tine și de cei de teapa ta!
I-al cu tine și pe Antonescu și Constantin și dați-vă pe mare cu pluta... vă face rost măzărică pe banii lui Dragnea furați de la proiectele ue.

Jos mascarada roșie!

Last edited by vsovivi; 19.06.2012 at 14:31:55.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27