Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 28.05.2010, 16:57:40
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Post In memoriam jean constantin rip

,,Cortina poate cadea dar aplauzele nu trebuie sa se opreasca.Pentru un actor fiecare rol este o mica bucata din sufletul lui pe care ne-o ofera noua , publicului, in dar.Acest om nu a cerut niciodata nimic in schimbul la ceea ce oferea.Nu s-a plins cind viata l-a lovit.A spus odata ca cel mai greu rol pentru el ar fi fost sa se joace pe el insusi.Multumesc pentru tot Maestre…regret ca nu am spus asta mai des.Asa suntem noi..cei din public..va apreciem cind nu mai sunteti.In rest suntem ocupati cu mica gilceava a vrajbei noastre cotidiene.Ne jucam rolul nostru mizerabil pentru ca cei precum dvs sa-l transforme in ceva mai bun,sa ne dea speranta acolo unde noi vedem doar ura.

Mi-as dori ca cei carora le-ati adus macar o clipa de bucurie sa se gindeasca la dvs si la modul cum ati inteles sa faceti ceva pentru tara asta.Sunt convins ca si acolo unde veti fi va vom lipsi desi suntem nedemni poate de asa ceva.Asa ati fost mereu…zimbitor si bun cu cei din jur.

Eu nu va iert pentru ca ati plecat asa discret.Trebuia sa fi fost transmisii in direct si analize la ore de virf.Trebuia sa fie totul un circ precum mizeria care o mincam zilnic.Nu va faceti griji..deja va analizam acum ca sa nu uitam ce altadata ignoram.In trecut eram ocupati dar nu vrem sa ne mustre constiinta..nu-i asa?Ati plecat in liniste,demn si discret.Ati mai zimbit odata si ne-ati facut cu mina.Cum va permiteti asa ceva In Romania acestor zile?Ce fel de….OM..ati fost?

,,Va multumesc dragii mei.Nu va spun adio ci doar la revedere”.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.05.2010, 18:44:23
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit

Rand pe rand ceii ce ne-au bucurat si incantat cu rolulurile trec in nefiinta,lasand in urma un gol si o tristete.Asta face ca de fiecare data sa ne gandim mai bine la ceea ce avem sau am avut in jurul nostru si a cauta a respecta ca atare.
Dumnezeu sa-l ierte!
__________________
,,-Doamne, n-am timp!"
am spus supărat,
uitând vinovat
că Tu mi l-ai dat!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 28.05.2010, 20:57:12
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace ... Astazi la Constantia la Catedrala Sf. Apostoli Petru si pavel s-a mii de fani s-au strand pentru asi lua ramas bun .... Dar am o intrebare , de ce nu l-a inmormantat in cimitirul belu ?
Reply With Quote
  #24  
Vechi 31.05.2010, 13:04:56
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

mare actor!

Dumnezeu sa il ierte! sa-l odihneasca!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 31.05.2010, 14:08:00
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinnasser2010 Vezi mesajul
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace ... Astazi la Constantia la Catedrala Sf. Apostoli Petru si pavel s-a mii de fani s-au strand pentru asi lua ramas bun .... Dar am o intrebare , de ce nu l-a inmormantat in cimitirul belu ?
Si de ce preotii nu aveau vesminte de doliu?
Nu am vazut decat aplauze su fanfara nu parea nimeni indurerat de parca se aflau la un spectacol... Poate oamenii nu isi dadeau seama de ce avea nevoie cu adevarat sufletul actorului!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Dumnezeu la cruce? Savonarola Secte si culte 61 17.12.2011 17:57:34
+Gary Moore+Dumnezeu sa il odihneasca padrevicentiu Generalitati 75 08.02.2011 14:18:45
A murit Marin Constantin dobrin7m Generalitati 6 03.01.2011 22:28:58
De ce trebuie sa ierte omul? crazylove Generalitati 68 30.01.2010 00:04:20
A murit si tataitza meu ,Constantin elenavioletacocos Slujba inmormantarii 11 21.05.2009 09:40:29