Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.02.2010, 21:20:26
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Interesant?!

Doamne-ajuta!

Daca mai era nevoie de o confirmare si din interiorul unui sistem pervertit pana in esenta sa.

http://www.ziuaveche.ro/editorial/43...sa-dupa-moguli

Oricum, ca unul care am trait printre ziaristi si am ramas cu prieteni de acolo, ca unul care am stat ceva vreme in aceeasi camera cu Catalin Varzaru, ma bucur sa constat ca mai exista oameni care scriu si ce gandesc. Dar, sunt si ei o specie pe cale de disparitie. Si, odata cu ei se frange inca o grinda din constructia societatii civile, asa amorfa cum era. Dar, poate tot raul este spre bine. Poate ca acum vor aparea si ziaristi care sa nu mai accepte sa-si minta semenii pentru un salariu bun.

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un reportaj interesant ! Templier Knight Generalitati 12 25.03.2011 17:30:23
Film nou foarte interesant cozia Biserica Ortodoxa si Massmedia 26 04.01.2011 04:45:38
Medicina holistica - interesant Fetita cu Codite Generalitati 19 05.02.2010 16:48:02
documentar interesant tigerAvalo9 Intamplari adevarate 0 13.07.2009 00:28:16