Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 07.07.2010, 13:21:54
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
Laurentiu, poti sa fi mai clar? Cu ajutorul forumistilor (si nu numai), cat s-a achitat din suma datorata? Care e situatia vizavi de Banca?
Doamne-ajuta!

Banii pe care i-am strans impreuna, cei de pe forum, sunt cei pe care i-am si anuntat intr-o postare mai veche, adica 6.200 RON, suma stransa pana sa intervina fratele nostru, Topcat.

Situatia cu banca este pe muchie de cutit. Avand in vedere ca a trimis acesti bani si ce a mai strans din primele vanzari din recolta, este pasuit in masura in care reuseste sa plateasca in continuare. Deocamdata este inca mult in urma cu platile.

As vrea insa sa va rog pe toti cei care vreti sa ajutati sa il sunati chiar pe parinte, pentru ca eu sunt doar unul dintre voi. Prin interpunere intre sursa si destinatarul informatiei, pot genera erori de comunicare. Plus ca lucrurile se schimba de la o zi la alta.

Desi stiu de 2 zile de vestea buna a vindecarii doamnei Maria, abia azi am realizat ca, poate, aceasta minune este si o confirmare Dumnezeiasca ca suntem in fata unei incercari si este si o incurajare ca putem birui impreuna intru Hristos. M-as bucura sa putem duce lucrurile pana la capat la fel de frumos cum le-am inceput. Cu bucurie, cu dragostea de aproape desavarsita in dragostea de Hristos si cu credinta in bine.

Cu tot dragul,
Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #132  
Vechi 07.07.2010, 13:25:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mircea HetP Vezi mesajul
am fost contactat pe privat sa ajut si am ajutat cu conditia sa fie postate ceva acte si poze, promisiune facuta chiar de parintele Nistorenco...
actele nu au aparut si am cerut lamuriri... cu intarziere am primit clarificari si acum sunt linistit ca am ajutat pe cine trebiuie
Bine ca v-ati linistit, poate afirmatia asta ii va linisti si pe altii care au avut indoieli si poate vor/veti mai contribui cu ceva..
Reply With Quote
  #133  
Vechi 08.07.2010, 05:59:11
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Laur, hai sa fim seriosi.. atatia "crestini autentici" pe aici si tu crezi ca se iau ei dupa Topcat, un proscris ateu. Inteleg ca vrei sa nu mai apelam la tine ptr informatii. OK, dar din pacate parintele nu raspunde la apel, cel putin nu pe email. Telefoane eu n-am timp sa-i dau. Dar lasa ca le aranjeaza Dumnezeu pe toate pana la urma. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #134  
Vechi 06.09.2010, 19:48:42
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Invitatie

Doamne-ajuta!

Miercuri, 8 septembrie, este hramul bisericii in care slujeste parintele Nistorenco. Cu prilejul acestei mari sarbatori, parintele va asteapta cu drag sa traiti impreuna cu dansul bucuria acestei zile deosebite la Bisrica din satul Biruinta, langa Topraisar.

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #135  
Vechi 12.08.2011, 10:21:14
Constanta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Doamne!

Am ramas uimita de ce s-a intamplat pe aici.De la primele mesaje pentru ajutor, nu am mai avut timp sa mai intru pe forum.

Mai trebuie si ratiune;v-ati inversunat in numele credintei?al adevarului?

O intreaga ameteala, o infierbantare fara rost!Credeam ca pe aici ne petrecem timpul citind mesaje sincere,pline de iubire si izvorate din adancul sufletului.
Fara sinceritate nu ai cum sa avansezi in viata, fara iubire nu poti construi nimic;o biserica este reprezentarea lui Dumnezeu pe pamant, locul unde trebuie sa pasim sfios, curati, cu haine de sarbatoare,cu tot ce e lumesc lasat afara sau curatat
Regret ca am citit asemenea mesaje, atata teatru si scenarii, cate partituri, atatia interpreti.
Sincer cred ca avem de invatat!
Ii doresc Parintelui Nistorenco si familiei viata lunga si in folosul semenilor!ca multi s-au uitat la el si au ajutat!Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare