Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 02.08.2013, 22:25:43
catalinoare catalinoare is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 4
Implicit Google iubeste sectarii?

Daca dati o simpla cautare cu Google Maps in dreptul oricarei localitati din Romania , veti vedea ca apar indicatii despre lacase de cult adventiste, baptiste, penticostale etc. , in localitati cu populatie majoritar ortodoxa , iar indicatii despre biserici ortodoxe cu vechime si de referinta in acele localitati nu apar deloc sau doar la capitolul ,, monumente istorice " in cel mai bun caz. Ma intreb , si va intreb , ce fel de de ,, informatii " ofera acest motor de cautare Google si pentru cine ,, lucreaza". P.S. : Chiar manastiri importante nu sunt trecute pe harta , in timp ce minuscule lacase de cult sectare minuscule ca importanta si adepti sunt ,, umflate" in ochii privitorilor.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.08.2013, 22:38:06
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Păi pe hartă apare cine s-a trecut pe hartă.
Pe de altă parte, ținând cont că google e american, e de presupus că sunt șanse mai mari să "iubească" sectantii.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 02.08.2013, 22:48:31
CiprianTm CiprianTm is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Nu mai stiu unde citisem despre un preot(sau calugar) care mergand spre grecia cu avionul a stat langa o femeie baptista. Cand a intrebat-o ce face, aceasta i-a spus ca merge sa evanghelizeze Grecia. Intreband-o ce stie despre credinta grecilor, aceasta a raspuns ca ei se inchina celor 12 zei si vrea sa le descopere pe Hristos. Ma tem ca nu e chiar un caz izolat, cred ca multi americani habar nu au de ortodoxie.
__________________
Iarta-ma, Iarta-ma, Iarta-ma, Dumnezeul meu ! Pentru felul meu firesc, printre oameni cand pasesc, pentru traiul in zadar, Doamne Iarta-ma Tu iar, pentru nevegherea mea, de-a ramane-n voia Ta, pentru tot ce-a fost murdar, Doamne Iarta-ma Tu iar!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.08.2013, 22:52:30
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Google nu iubeste pe nimeni. Indicatiile alea apar pentru ca „sectarii” s-au mobilizat mai bine si si-au trecut obiectivele pe harta. Nu e vina lor ca ortodocsii nu fac acelasi lucru.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.08.2013, 23:15:08
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

deci, la treaba.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
Răspunde