Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.11.2011, 11:02:50
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit Sansa pentru Stefania

Fiica unui fost coleg de munca de-al meu are grave probleme de sanatate. La doar 1 an si trei luni e diagnosticata cu cancer la ambii rinichi. Are nevoie de doua operatii in Italia, iar parintii au nevoie de ajutor financiar.

Mai multe informatii gasiti aici:

http://sansapentrustefania.wordpress.com/

Multumesc.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.11.2011, 17:36:41
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Încerc să-mi imaginez ce-i în sufletul unor părinți al căror copil suferă de o astfel de boală. Sau în sufletul unor părinți care asistă neputincioși la bătaia sau tortura copilului lor. Sau la moartea propriilor copii.

Unde voiam să ajung? Aici: "Și stăteau, lângă crucea lui Iisus, mama Lui și sora mamei Lui, Maria lui Cleopa, și Maria Magdalena."

______________

Am un coleg de serviciu care acum vreo doi ani a aflat că are anevrism pe creier. Operația standard presupune consecințe grave chiar în caz de reușită: paralizie parțială, pierderea temporară a minților (jumate de an - un an), pierderea unor simțuri șamd. Atunci s-a făcut o colectă și respectivul coleg a fost operat cu succes în Viena fără să i se deschidă scalpul, deci după cîteva zile a fost înapoi la serviciu.

Da, să punem mînă de la mînă și să salvăm nu numai un suflet de copil pe nume Ștefania, ci o familie întreagă de la suferință.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.11.2011, 21:48:05
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Să-i dea Dumnezeu sănătate micuței Ștefania, părinților ei și prietenilor care o înconjoară cu multă grijă și dragoste. Am citit pe acel site că situația se îmbunătățește, iar operațiile vor fi făcute în curând. Cum spunea și Ionuț, punând mână de la mână se mai strânge un bănuț, iar Dumnezeu cu siguranță nu va rămâne nici El dator. Maica Domnului să îi țină pe toți sub Acoperământul ei. Doamne ajută!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.11.2011, 09:44:51
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Intr-adevar, vestile sunt imbucuratoare, dar e in continuare nevoie de ajutorul celor dispusi sa ajute.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
GHERGHE GENTIANA STEFANIA va cere ajutor. georgeval Umanitare 4 28.06.2011 15:04:20
Sansa la viata pentru fetita mea anafloriana Umanitare 2 02.07.2010 13:48:06
Stefania - ingerul cu inimioara bolnava faunbine Umanitare 12 29.10.2009 16:01:12
O sansa pentru o viata normala pumpkin88 Umanitare 5 16.08.2009 01:54:43
Are 2 anisori si o singura sansa! mihaela_p Umanitare 7 28.05.2007 18:32:13