Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 04.03.2010, 21:04:19
sofia_78's Avatar
sofia_78 sofia_78 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit anna21

Buna Anna21,

te poti mantui "oriunde", prin oriunde m-am referit in orice conditii de spatiu sau loc te-ai afla, in mijlocul pacatului inconjurat de musulmani sa zicem, sau inconjurat de stilisti, daca tu te tii de biserica ortodoxa si respecti legile lui Dumnezeu atunci te poti mantui "oriunde" te-ai afla. De ce spun asta, ptr ca pe site-uri similare ortodoxe din SUA, forumuri ortodoxe etc, duhul ortodox e efectiv autentic, umilinta, credinta totala, ducerea crucii, pocainta, incredere si traditionalism ortodox autentic; comparativ cu multe opinii eretice si cu multe indoieli credinta pe care le vad exprimate pe acest site realizat de o tara majoritar ortodoxa.

Crestinismul ortodox rasaritean este singura religie din lume care iti poate aduce speranta mantuirii, cititi link-ul Sf Ignatie Briancianinov pe care vi l-am trimis despre asta, si va voi mai trimite si altele



Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Ma bucur ca ai venit pe forum..

Discutiile despre calendar pe alte threaduri m-au pus si pe mine pe ganduri. Fara indoiala schimbarea calendarului este o manevra ecumenista.. si atunci este firesc sa-ti pui intrebari.
O sa ma uit pe linkurile tale.

(nu stiu daca te poti mantui oriunde.. ca Lot, cum spui tu.. In afara Bisericii eu nu pot vedea mantuire. Evident la Dumnezeu toate sunt posibile, dar daca noi cu buna stiinta ne dezlipim de Biserica Ortodoxa si de dreapta credinta, ne indepartam de mantuire. O sa primesc pietre in cap pentru aceasta afirmatie. Dar asta cred eu acum).
__________________
"Bate si ti se va deschide. Cere si ti se va da. Cauta si vei gasi.", Noul Testament
Reply With Quote
 

Tags
catolicism, dumnezeu, judecata, ortodoxie, profetii



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Exista dumnezeu? alexdu Generalitati 118 17.01.2011 13:02:21
Dumnezeu, exista sau nu? Rodica50 Intrebari utilizatori 0 19.11.2010 20:11:56
Exista sau nu Dumnezeu vlad79 Teologie si Stiinta 236 23.11.2008 18:19:01