Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #9  
Vechi 03.05.2010, 22:01:51
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
Am deja o fetita de un an si 7 luni. de peste un an de zile ma rog din tot sufletul sa raman insarcinata cu macar 2 copii dintr-o data, adica sa fie macar gemeni, nu ma supar daca ar fi si tripleti. dar deocamdata nu s-a nimerit nici macar unul.... este adevarat, cu rabdarea stau cam prost si ar fi foarte greu dar vreau sa cred ca cu ajutorul lui Dumnzeu voi putea trece peste orice greutate. stiu ca cel mai important este sa ma rog pentru sanatatea fetitei mele, sa ma rog sa imi dea macar inca unu, sanatos, bun cuminte, dar nu pot sa nu ma lacomesc si sa imi doresc din tot sufletul minimul 2 dintr-o data. nu vreau bani, nu vreau averi, masini, case, vreau sa am indeajuns cat sa ii pot creste ... poate Dumnzeu nu mi-a dat, din cine stie ce motiv pe care il stie El, si oricum voia Lui e cea mai buna. dar as vrea sa accept voia Lui, chiar daca nu ar fi ce imi doresc eu....fie ca e vorba sa am doar un copil, sau 2 sau 3 sau 4.... numai sa o accept oricare ar fi ea pentru ca stiu ca e cea mai buna solutie pentru mine. dar totusi raman cu dorinta asta arzatoare a am gemeni, tripleti.....
dorinta ta ma face sa zambesc.
odata si eu imi doream asa ceva. si inca cu ce ardoare!
dar iata ca Dumnezeu a randuit lucrurile putin diferit. am parte de trei copii, la intervale de cateva luni.cel putin despre primii doi lumea ma tot intreba daca sunt gemeni.
acu vine partea a doua:daca cu un copil ti se pare greu, sa te tot trezesti noaptea iti poti imagina cum de la unu sa sari direct la trei??
cand se scoala bebelusii si din cauza plansului lor il trezesc si pe al treilea?
sau cand vor toti trei sa ii iei in acelasi timp in brate, sau fiecare vrea sa stai cu faata numai la el, iar tu ai doar 2 maini?
de aceea iti zic: nu cere ce crezi tu ca poti duce, ci lasa-l pe Dumnezeu sa hotarasca ce e mai bine ptr tine, ca nu cumva daruindu-ti ce ceri sa ti se ingreuieze povara atat de mult si sa ajungi sa cartesti
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
 

Tags
copii., dumnezeu, gemeni, voia



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
gemeni prematuri alt_inceput Generalitati 10 26.11.2010 08:19:49