Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #16  
Vechi 19.09.2009, 09:56:25
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit

Citat:
În prealabil postat de piedonee Vezi mesajul
eu cred ca tot ce se intampla cu poporul iubit de Dumnezeu de a lungul anilor a fost aceea ce au cerut ei cand Pilat s a apalat pe mani si a zis "sangele lui sa cada asupra voastra si asupra copiilor vostri..."si a mai zis Hristos "ca nu va ramane piatra pe piatra in Ierusalim"...eu asa cred...ca sunt prea multe indici care arata aceste lucruri....din cate am inteles evrei sunt in tratative cu musulmani pt aceea moscheie de langa Zidul Plangeri unde se va ridica pt a 3 oara zidul lui Solomon......si in al doilea rand evrei cu arabi nu s au inteles cand au fost sub robia egipteana si sincer NU CRED ca se vor inpaca cat de curand.....ar fii o minune prea mare......prapastia dintre ei este pea adanca ca sa se poata remedia....!pana la urma realitatea asta este ca evrei au fost poporul iubit de unde s au ridicat ceele 12 sementi,si mai e o intrebare dece evrei din toata lumea sunt cei mai bogati?unde sunt comunitati de evrei sunt bogati care e secretul lor?
Te rog sincer sa ma scuzi daca voi face uz aci cu un stil care nu i-mi este obisnuit insa nu gasesc alta alternativa ca sa-ti raspund. Nu am nici o intentie a te jigni.

Secretul evreilor este ca ei dau mare importanta instruirii si nu permite ignorantei sa-i dirijeze cum face cu tine. Din ce ai scris inteleg ca habar nu ai de problemele Israelului cu arabii.Scri: "....din cate am inteles evrei sunt in tratative cu musulmani pt aceea moscheie de langa Zidul Plangeri unde se va ridica pt a 3 oara zidul lui Solomon......"
De unde ai "inteles" asa ceva omule?
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
jaf in Israel Ioana-Andreea Generalitati 1 11.10.2010 12:22:36
Sema Israel! dorstor Iudaismul 10 11.10.2010 12:08:03
De ce Israel? tigerAvalo9 Generalitati 26 28.12.2009 14:23:53
Impresii de la mitingul de protest contra statului politienesc! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 7 02.02.2009 16:04:58
S-a nascut Coalitia Impotriva Statului Politienesc. tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 0 21.01.2009 18:19:08