Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 28.08.2010, 00:13:49
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Ce lozinca frumoasa.
Altele mai stii Rodicuto?

Dar tu copilasi de-ai tai ai?
Cu tot regretul și cu iertare, dragă Andrei :RUȘINE ! ! ! De trei ori RUȘINE ! ! ! Rodica este un om deosebit, o profesoară deosebită și o mamă minunată ! Îi trec prin mână zilnic zeci de copii , are un băiat ce-i face cinste , un model în credință și cu mult bun simț ce tocmai în aceste zile își întemeiază un cămin alături de un suflet deosebit cu frică de Dumnezeu ce provenie dintr o familie cu tradiție creștin Ortodoxă . Casă de piatră Rodica pentru fiul tău și te rog iartă-l pe userul Andrei Cozia membru al forumului creștin ORTODOX ! Doamne unde am ajuns ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #162  
Vechi 28.08.2010, 08:44:49
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Ce lozinca frumoasa.
Altele mai stii Rodicuto?

Dar tu copilasi de-ai tai ai?
Credeam ca nu voi mai interveni pe forum. Multumesc, Cristian, ca de obicei- un om de mare delicatete sufleteasca, un om deosebit!

Andrei, ai aflat raspunsul, iar in ce ma priveste, da, pot sa spun ca privesc cu mare seriozitate si raspundere morala in fata lui Dumnezeu misiunea la care m-am angajat cu daruire- si o spun fara subiectivism si poate fara modestie, sper ca Dumnezeu sa ma ierte . Cred ca tot ce tine de mine omeneste fac- imi fac datoria lucrand la ogorul lui Dumnezeu cu frica, dragoste si cutremur.Sa ne ajute Dumnezeu pe toti sa ne facem datoria si din toata zestrea noastra ortodoxa sa daruim, cand putem si avem ce si cui. Doamne ajuta.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #163  
Vechi 28.08.2010, 18:22:36
Ostasul's Avatar
Ostasul Ostasul is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.05.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arriel Vezi mesajul
Dumnezeu nu judeca cum judecam noi [din fericire].De exemplu,daca un om fura o gaina ca sa o manance nu va fi judecat la fel ca acela care fura o gaina pentru copiii flamanzi de acasa.Daca noi putem sa iubim si sa plangem pentru un om pe care nu il cunoastem,atunci avem in noi samanta dragostei lui Dumnezeu ,va dati seama daca am avea tot intregul...
Mi-a placut mult: Daca noi putem sa iubim si sa plangem pentru un om pe care nu il cunoastem, atunci avem in noi samanta dragostei lui Dumnezeu.

Sa ne dea Dumnezeu gandul cel bun !
__________________
Mi-e prieten Platon, dar mai prieten mi-e adevarul – Amicus Plato sed magis amica veritas
Reply With Quote
  #164  
Vechi 29.08.2010, 00:41:16
arriel arriel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2009
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 164
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ostasul Vezi mesajul
Mi-a placut mult: Daca noi putem sa iubim si sa plangem pentru un om pe care nu il cunoastem, atunci avem in noi samanta dragostei lui Dumnezeu.

Sa ne dea Dumnezeu gandul cel bun !
Asa sa ne ajute Dumnezeu
__________________
atunci cand ne alegem gandurile,ne alegem viitorul
Reply With Quote
  #165  
Vechi 29.08.2010, 05:05:58
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Credeam ca nu voi mai interveni pe forum. Multumesc, Cristian, ca de obicei- un om de mare delicatete sufleteasca, un om deosebit!

Andrei, ai aflat raspunsul, iar in ce ma priveste, da, pot sa spun ca privesc cu mare seriozitate si raspundere morala in fata lui Dumnezeu misiunea la care m-am angajat cu daruire- si o spun fara subiectivism si poate fara modestie, sper ca Dumnezeu sa ma ierte . Cred ca tot ce tine de mine omeneste fac- imi fac datoria lucrand la ogorul lui Dumnezeu cu frica, dragoste si cutremur.Sa ne ajute Dumnezeu pe toti sa ne facem datoria si din toata zestrea noastra ortodoxa sa daruim, cand putem si avem ce si cui. Doamne ajuta.
Da in cazul asta, da, jos palaria! Te rog sa ma scuzi, nu stiam ca vorbesti in cunostinta de cauza!
Multumesc Cristi de atentionare!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tragedie in Germania Hector Stiri, actualitati, anunturi 27 09.08.2013 10:09:09
Tragedie Hartford Generalitati 77 26.12.2012 00:01:13
Tragedie : Un preot unitarian si-a ucis copiii in biserica , apoi s-a sinucis cristiboss56 Generalitati 17 28.06.2010 13:17:20