Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Postul in Biserica Ortodoxa > Postul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 30.05.2013, 10:03:14
cmihai cmihai is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.08.2008
Locație: Romania, Banat, Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Talking

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
După o lectură rapidă, iată și prima prostie pe care mi-a fost dat să o citesc. Auzi logică din partea cui a scris-o - și habar nu am cine e autorul ei:

He marshals a lot of evidence, but is it sufficient to support his recommendation that everyone give up animal protein entirely, including dairy products? I don’t think so. There are legitimate concerns that such a diet may not be without risks. Even Campbell recognizes that strict vegetarians are likely to need vitamin B12 supplementation. If cow’s milk is prohibited for growing children and osteoporotic adults, they will likely need a supplemental source of calcium and vitamin D. Without careful nutrition guidance, children deprived of milk might end up malnourished. Breast milk is animal protein – should we avoid breast-feeding too?

Ce zici, fain silogism, nu? Spune el (sau ea), care îi contestă lui Campbel argumentele raționale după munca acestuia de o viață.
Ionutz ... sa inteleg ca te plictisesti la client? Maestre ... la tickete ... nu la postari "habarniste" (cum le zici tu) pe forumuri !!!!!
__________________
Putem pierde orice, afara de suflet, caci daca sufletul ne ramane inca n-am pierdut nimic !!!
Toate se pot reface, se pot dobandi la loc, afara de suflet !!!
Reply With Quote
 

Tags
post, vegan, vegetarian



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dumnezeu a fost creat de Ra. (?) Bilibox Generalitati 118 05.12.2011 08:03:26
OMUL NOU - OMUL VECHI iosif Pocainta 32 12.04.2011 16:29:42
De ce Dumnezeu ne a creat? KittyNou Generalitati 186 13.09.2010 21:47:09
Cine a fost creat primul oul sau gaina?! T-Bone Generalitati 13 25.08.2007 19:36:20