Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.12.2010, 01:03:57
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Ajutati-l pe Andrei sa zambeasca

Andrei este baietelul unei prietene care in urma cu 3 luni a fost diagnosticat cu tumora renala Wilms, care din nefericire este maligna. Mamica lui Andrei, Irina, este o persoana deosebita si se zbate sa gaseasca modalitati pt a i se vindeca fiul, iar eu i-am vorbit de acest forum si de puterea rugaciunii colective.
Va rog din sufet sa va rugati pt acest ingeras care se numeste MIRCEA-ANDREI!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.12.2010, 01:10:54
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Postez mai jos (cu permisiunea mamicii) povestea expusa de Irina pe forumul de mamici pe care activam amandoua.

"Suntem doi parinti pentru care bucuria de a-l avea pe Andrei s-a transformat brusc in tristete si suferinta,lacrimi si rugi nesfarsite ca baietelul nostru in varsta de 1 an si 9 luni sa se vindece si sa-si recapete zambetul curmat brusc de o suferinta chinuitoare in urma cu 3 luni, atunci cand a fost diagnosticat cu tumora renala Wilms,de origine maligna. Operat pentru a i se extrage tumora si aflat acum in tratament oncologic chinuitor (chimioterapie) pentru cativa ani buni,micutul nostru are nevoie de investigatii amanuntite si complexe care in Romania nu se pot face in conditii optime, iar medicamentele le procuram tot din strainatate si au costuri foarte mari pentru posibilitatile noastre financiare. Orice ajutor,oricat de mic poate insemna un pas spre ziua in care Andrei va zambi din nou si va multumi tuturor acelora care i-au fost aproape si l-au ajutat. Tel. de contact 0744754074; 0734031882

Cei ce ni se pot alatura si care ne pot ajuta o pot face in contul deschis la BCR agentia Lacul Tei Bucuresti RO80RNCB0318012306460001 -titular cont Vasilescu Mircea. Contul este deschis pe numele sotului meu Vasilescu Mircea.

Multumim tuturor,fie si numai pentru gandurile de bine la citirea acestul mesaj,si va dorim MULTA SANATATE SI NUMAI BUCURII! "


Alta postare:
"...Optimismul ne luptam sa-l pastram,nu ne e usor deloc,dar...ne rugam bunului Dumnezeu cu credinta! Ne rugam pentru noi,ne rugam pentru toti cei de buna credinta care incearca sa ne ajute fie si doar cu gandurile bune. Bucurati-va de sanatate,fiti sanatosi sa va puteti bucura de viata si de tot ce este frumos si merita trait! Dumnezeu fie cu voi! "
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.12.2010, 01:22:50
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Aceasta esti o parte dintr-o discutie particurara cu Irina:

"... accept sa promovez anuntul cu suferinta astuia mic oriunde, numai sa ii poata fi de ajutor in vreun fel, si nu obligatoriu material. Ne intereseaza sa gasim oameni cu relatii si posibilitati in lumea medicala pentru a investiga cauze si a gasi cel mai bun tratament, dat fiind ca in Romania interesul pentru aceasta crunta boala este unul aproape inexistent."

Am rugamintea daca aveti cunostinta de persoane care l-ar putea ajuta pe Andrei, sa postati aici sau sa sunati la unul dintre numerele de telefon din mesajul anterior.
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.12.2010, 12:55:52
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nicole_Alma Vezi mesajul
Andrei este baietelul unei prietene care in urma cu 3 luni a fost diagnosticat cu tumora renala Wilms, care din nefericire este maligna. Mamica lui Andrei, Irina, este o persoana deosebita si se zbate sa gaseasca modalitati pt a i se vindeca fiul, iar eu i-am vorbit de acest forum si de puterea rugaciunii colective.
Va rog din sufet sa va rugati pt acest ingeras care se numeste MIRCEA-ANDREI!
Le multumesc celor care au inaltat o rugaciune pt Andrei, macar o mica parte dintre cei ce au vizualizat mesajul daca au spus o rugaciune, o sa-i fie de folos micutului!

Maicuta Domnului si Sfinte Nectarie aveti grija de acest ingeras, alinati-i durerile si daruiti-i sanatate pt a se putea bucura de copilarie!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.12.2010, 19:18:36
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Unhappy

m-a intristat foarte tare ce am citit despre ingerasul Mircea-Andrei....ma rog Maicutei Domnului sa aiba grija de acest micut...si de parintii lui....Doamne Ajuta!!!!!o sa-l pomenesc in rugaciunile mele incepind din acest moment,si sunt sigura ca Mantuitorul nostru il va avea in grija...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.12.2010, 23:46:15
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IOLANDA Vezi mesajul
m-a intristat foarte tare ce am citit despre ingerasul Mircea-Andrei....ma rog Maicutei Domnului sa aiba grija de acest micut...si de parintii lui....Doamne Ajuta!!!!!o sa-l pomenesc in rugaciunile mele incepind din acest moment,si sunt sigura ca Mantuitorul nostru il va avea in grija...
Multumesc din suflet in numele mamei lui Andrei. Dumnezeu si Maicuta Domnului sa va rasplateasca insutit osteneala!

Chiar eram trista ca nu am primit niciun feed-back la postarile mele, pt ca o incurajasem pe Irina (mamica lui Andrei) ca aici va primi sprijin sufletesc si n-as vrea s-o dezamagesc.
O rugaciune f scurta, rostita din suflet de cat mai multe persoane, poate face minuni. Haideti sa ne rugam pt. Andrei-Mircea!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 14.12.2010, 00:09:23
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Faceti cunostinta cu Andrei:
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 14.12.2010, 03:55:56
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nicole_Alma Vezi mesajul
Faceti cunostinta cu Andrei:
Sfantul Andrei si Maica Domnului sa te aiba in grija lor ingeras frumos.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 14.12.2010 at 03:58:39. Motiv: delete
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.12.2010, 10:02:35
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

mititelul de el...este un dragut sa-l ajute Maicuta Sfanta sa se faca bine,eu ma rog si pentru el ,atunci cind imi fac rugaciunea de seara...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.12.2010, 17:10:03
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Va multumesc pt cuvintele frumoase!
Sfanta sarbatoare a Nasterii Domnului sa va aduca multe bucurii!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Andrei Rubliov mihailt Arta bisericeasca in general 8 11.01.2012 12:30:45
Moaștele Sfântului Andrei + cristiboss56 Moaste 2 27.11.2009 21:43:16
Eu sunt Andrei,tu? AndreiM Generalitati 0 04.10.2009 19:14:57
Hai sa facem copiii si batranii sa zambeasca iar mara2008 Generalitati 3 23.11.2008 07:43:16
pestera Sf Andrei iuda Pelerinaje la locuri Sfinte 1 29.08.2007 20:28:21